Къща чрез ЧСИ. Заслужава ли си?

  • 3 979
  • 29
# 15
Многополезна тема! Адмирации за консултиращите.
Виж целия пост
# 16
Моят отговор на въпроса : Не не си заслужава да се придобие дом на фона на чуждо нещастие.
Виж целия пост
# 17
Моят отговор на въпроса : Не не си заслужава да се придобие дом на фона на чуждо нещастие.

Уважавам мнения, но вашето е странно. Вероятно имате причина това да е така, но всеки има някакви свои причини. И работа ли няма да започнете, ако е уволнен човек на това работно място преди вас и е нещастен от това? И половинка няма да имате, защото някога е оставил някоя и тя е нещастна от това?
Една стотинка заем нямам през живота си, една стотинка не дължа някому, вилица на изплащане не бих купил. Защото така съм си подредил - за да се случи, обаче, трябва да се възползвате от шансове, които се показват пред вас. И да купите имот, на цена под пазарна, е точно такъв шанс.
Виж целия пост
# 18
Моят отговор на въпроса : Не не си заслужава да се придобие дом на фона на чуждо нещастие.
Дали ще съм аз или някой друг имотът така или иначе ще се продаде. Купувачът не е виновен, че собственикът е направил дългове, които после не може да върне. Освен това, колкото по-дълго време стои имотът непродаден, на собственика продължават да му се трупат лихви и задължения. От тази гледна точка, собственикът има интерес бързо да се продаде имота, за да си изчисти задълженията (или поне да ги намали).
Виж целия пост
# 19
Не винаги говорим за хора, губещи единствения си дом и оставащи на улицата. Подобни случаи са единици. Повечето пъти се касае за недообмислени инвестиции.
В нашия случай, човека беше купил 7-8 къщи, за да прави бизнес с къщи за гости. После обаче размислил и спряло да му пука, че имотите са ипотекирани. Той нямаше абсолютно никакъв сантимент към имота, дори беше облегчен че се оттървава от поредния, защото имал още по селата.
Виж целия пост
# 20
Моят отговор на въпроса : Не не си заслужава да се придобие дом на фона на чуждо нещастие.

Съгласна съм с вас. В случая обаче става дума за изоставена къща на фирма, като дори не могат да намерят собственика, за да уредят дълговете с него.
Виж целия пост
# 21
По принцип сте прави със сравненията и да наистина е така както казвате. То и вече нямат право да продават, ако дома е единствен. Ама аз и от заложна къща не бих купила нищо. Ако  е на фона на някое житейско нещастие не бих се чувствала добре в такъв дом.
Виж целия пост
# 22
Здравейте, да съживя малко темата - бихте ли препоръчали адвокат за София? Благодаря
Виж целия пост
# 23
Здравейте, бях на оглед на апартамент, който много ми хареса като локация.
Собственика на имота го е купил преди повече от година от ЧСИ.
Апартамента в празен, а аз по принцип ще купувам чрез ипотечен заем.
Питането ми тук към знаещите е има ли риск с такава сделка и дали юриста на банката ще е достатъчен?
Четох за всякакви възбрани или претенции от трети лица, но ако от банката кажет, че е чист имот дали това е достатъчно?!
Благпдаря.
Виж целия пост
# 24
Tod Tod
аз бих си взела адвокат, адвокатът на банката изобщо нищо  няма да ти обяснява на тебе, даже няма да го видиш. Ако кредитът ти е примерно 60000 лева, банката ще се интересува само да може да си върне тези пари, в случай, че се наложи. Искам да кажа, адвокатът  на банката си гледа интереса на банката. Е, той по някакъв начин съвпада и с твоя интерес. Simple Smile
При положение, че ще плащаш хиляди, да икономисаш 100 лева за една консултация поне, е несериозно. Може да е чист имота, все пак минал е през съд, но може и да има някакви проблеми.
Мисля, че ще ти е интересно да научиш как е минал търга, какви цени са обявени, вещото лице каква оценка е направило, все важни неща за бъдещия собственик. Всяка покупка е конкретна, няма рецепти.
Виж целия пост
# 25
По принцип новият собственик (този, който го е купил от ЧСИ) би трябвало да си вдигне забраните, за да може да го продаде. Но все пак консултацията с адвокат е задължителна.
Виж целия пост
# 26
Благодаря на всички, определено ще се врържа с адвокат, но освен НА друго какво ще е нужно на адвоката за такава проверка?
Относно дали е длъжен собственика да си вдигне забраните четох, че ако са възбрани, които не могат да се вдигнат лесно, това не пречи да го продаде с тях.
Затова ми е притеснението и ще питам адвоката.
Но си мисля, че и самата банка няма да кредитира имот с възбрани.
Виж целия пост
# 27
Много имоти с възбрани се продават. На банката не й пречи да продава имот, върху който има доживотни вещни права, които няма как да бъдат вдигнати. Например правото на лице на живее в имота до смъртта си. Ако има такова вещно право, продажбата не го отменя. Също трябва да се проверят ипотеките, дали е само една, която вие ще изплатите или като нов собственик се сдобивате и с други, които тепърва ще станат изискуеми. Наемете си адвокат, този на банката иска да съдейства на банката и да продаде имота, не да гледа вашия интерес.
Виж целия пост
# 28
Значи апартамента е продаден от ЧСИ преди повече от година и От тогава хората са се изнесли барабар с всички мебели и т.н.
Има документ, че ипотеките са заличени, но аз имам притиснения за евентуално бъдещи такива възбрани.
Дадох документите на юриста на банката и на нотариуса да извади тежести и ще преценявам след това как да действам.
Като цяло повече се чудя дали Ако към момента имота е чист, то в бъдеще може да се появи някаква възбрана?!
Виж целия пост
# 29
Лично не съм, но позната купи апартамент през ЧСИ. Тя е притеснителна натура изначално и имаше същите като вашите мисли дълго време. В крайна сметка всичко мина по вода и е много доволна. Цената бе под средната пазарна за района. Тук има значение дали е първи или последващ търг - следващ е с по-ниска цена.
Как се разбира ако тепърва почваш - дали е последващ търга?
ПП: Има ли опасност ако отиваш на търг с проучвателна цел (с начална под 70-80хил.  лв) - да го спечелиш? Едва ли, предполагам особено за София има желаещи. Освен ако не е някаква тотална греда, която се установява след проучване от адвокат...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия