Аз ходя на гости на родителите му, той отказва да ходи при моите

  • 11 611
  • 199
# 75
Изневерява ти системно, с мама.
Щом си окей с хиденето там - драма няма.
При вашите насила няма как да го заведеш.

Така е ,но ако започнем да ходим по отделно при родителите си (а той го прави често) ,ще започнем да живеем като съквартиранти
Виж целия пост
# 76
А защо, вместо да ходите при родителите си и да скучаете, не го пратиш да си ходи при мама. Ти си остани вкъщи, излез с приятели, отиди (след локдауна) на кино, ресторант, на купон. Като види, че ти се забавляваш, няма ли и той да поиска?
Защо трябва да живеете отсега като пенсионери?!
Трябва да свиква и у дома да си остава през уикендите. Ако решите да имате деца, тях също ли ще размъквате постоянно по баби и дядовци, вместо да си останете вкъщи, да си починете от работната седмица, да си изчистите и сготвите, да заведете децата на сладкарница и т.н.
Как минават делничните ви дни, когато не сте при роднини?
Ако беше написала, че при родителите му излизате с негови приятели или роднини, забавлявате се, ходите по екскурзии и изобщо правите нещо приятно, щях да разбера. Или ако имаха голям имот и трябва да се помага за животни и градина. Но да ходите, за да излизате на кафе с родителите му, ми звучи направо плашещо.
На колко години сте?
Виж целия пост
# 77
А защо, вместо да ходите при родителите си и да скучаете, не го пратиш да си ходи при мама. Ти си остани вкъщи, излез с приятели, отиди (след локдауна) на кино, ресторант, на купон. Като види, че ти се забавляваш, няма ли и той да поиска?
Защо трябва да живеете отсега като пенсионери?!
Трябва да свиква и у дома да си остава през уикендите. Ако решите да имате деца, тях също ли ще размъквате постоянно по баби и дядовци, вместо да си останете вкъщи, да си починете от работната седмица, да си изчистите и сготвите, да заведете децата на сладкарница и т.н.
Как минават делничните ви дни, когато не сте при роднини?
Ако беше написала, че при родителите му излизате с негови приятели или роднини, забавлявате се, ходите по екскурзии и изобщо правите нещо приятно, щях да разбера. Или ако имаха голям имот и трябва да се помага за животни и градина. Но да ходите, за да излизате на кафе с родителите му, ми звучи направо плашещо.
На колко години сте?

Не излизаме на кафе с родителите му , а или само двамата, или с негов приятел и приятелката му. През седмицата след работа най-често си лежим и гледаме филми ,от време на време ходим на кино ако има нещо интересно или излизаме в парка.
Виж целия пост
# 78
Сега ограниченията  са ясни,ама вие съвсем пенсионерски го карате.
Само си представи,едно малко бебе а бащата,вместо да те отмени в нещо си отива при мама или настоява да мъкнете детето всяка седмица.
Виж целия пост
# 79



Нещо подобно се получава....иначе е  грижовен и много отговорен мъж,които не би изневерил ,но не е готов за компромиси за разлика от мен и със сигурност поставя семейството си на първо място.

Мда, ти явно не си на първо място, даже не и  на второ.
Виж целия пост
# 80
Нищо специално не правим при неговите родители ,през повечето време стоим с тях и ако е хубаво времето се разхождаме или по кафета. Не си ходим всвка седница ,но при първа възможност -той тича.... миналото лято изкарахме отпуската пак при неговите родители и не отидохме поне за няколко дни някъде дали с приятели или само двамата. За всеки празник гледа да е с неговите родители и така.

Като сте при тях харчите ли някакви пари изобщо? Когато излизате заедно, кой плаща сметките?
Хрумна ми, че може младежът просто да е стиснат и да не иска да се охарчва за уикендите и отпуските. Що да не се прибере при техните и да спести някой лев?
Виж целия пост
# 81
Няма лошо човек да обича уюта на бащиния дом, напротив. Но е много притеснително, че не се опитва да създаде такъв с жената, с която би трябвало да изгради собствено семейство. И че не се опитва да включи и нейното семейство по някакъв начин. Това не е човек, който обича и иска да гради уют, а който просто му е приятно под крилото на мама. Авторката се явява някаква притурка, която вероятно ще е удобна, докато търпи статуквото, и бързо ще стане излишна, ако поиска и тя да има ценност и равноправие в цялата схема.


Нещо подобно се получава....иначе е  грижовен и много отговорен мъж,които не би изневерил ,но не е готов за компромиси за разлика от мен и със сигурност поставя семейството си на първо място.

Едно от първите неща, за които се разбрахме с мъжа ми, когато се събрахме,  е че неговото семейство оттук нататък към аз. Родителите са "роднини". Той винаги се е грижил за моите родители като за негови, но семейството му съм аз, те са на втори план и заедно решаваме кога кои роднини да посетим. Поставили сме здравословни приоритети във връзката си.
Виж целия пост
# 82
Явно сте в началото и още се движи по навиците си.Мога да кажа, че това отминава с времето, постепенно се отдръпва, но на нас ни отне години, защото живеехме заедно.По трудно  става отдръпването, емоционално.Може да стане така ,може и да не стане.
Домът му, приятелите, навиците и всичко го привличат там.При вашите няма нещо да го дърпа.
Но пък струва ли си да зарежеш свестен мъж сега и веднага заради това, може да се оттегли, приятелите - също с техни преживявания, деца, интереси  и нужди.
Може да опиташ да разредиш ходенето, да ходи понякога сам, да се вгледаш доколко  е с теб като не сте при тях - дали ти помага, усеща ли ти емоциите и твоите проблеми.До теб ли  е, или раздвоен постоянно към неговото семейство, приятели, минало.
То  и в момента избор за ходене няма.
Виж целия пост
# 83
Скрит текст:
Няма лошо човек да обича уюта на бащиния дом, напротив. Но е много притеснително, че не се опитва да създаде такъв с жената, с която би трябвало да изгради собствено семейство. И че не се опитва да включи и нейното семейство по някакъв начин. Това не е човек, който обича и иска да гради уют, а който просто му е приятно под крилото на мама. Авторката се явява някаква притурка, която вероятно ще е удобна, докато търпи статуквото, и бързо ще стане излишна, ако поиска и тя да има ценност и равноправие в цялата схема.


Нещо подобно се получава....иначе е  грижовен и много отговорен мъж,които не би изневерил ,но не е готов за компромиси за разлика от мен и със сигурност поставя семейството си на първо място.

Едно от първите неща, за които се разбрахме с мъжа ми, когато се събрахме,  е че неговото семейство оттук нататък към аз. Родителите са "роднини". Той винаги се е грижил за моите родители като за негови, но семейството му съм аз, те са на втори план и заедно решаваме кога кои роднини да посетим. Поставили сме здравословни приоритети във връзката си.

Така и е правилно. А в случая на авторката не е нормално.
Децата растат, отделят се, създават свой дом.
Мъжът в случая обаче е зелепен като пиявица за мама и тати.
Ако авторката има достатъчно акъл да спира да ги посещава и да си върши нейни неща в почивните дни.
Връзка има с него, а не с неговите родители.
Виж целия пост
# 84
Не излизаме на кафе с родителите му , а или само двамата, или с негов приятел и приятелката му. През седмицата след работа най-често си лежим и гледаме филми ,от време на време ходим на кино ако има нещо интересно или излизаме в парка.

На колко години сте?
Не мога да повярвам, че млади хора живеят толкова скучно.

...
Може да опиташ да разредиш ходенето, да ходи понякога сам, да се вгледаш доколко  е с теб като не сте при тях - дали ти помага, усеща ли ти емоциите и твоите проблеми.До теб ли  е, или раздвоен постоянно към неговото семейство, приятели, минало.
...

Това е и моят съвет. Остави го да ходи сам понякога и така да прецени дали му е по-хубаво с теб или с родителите му. А и ти да оцениш дали искаш да висиш все у техните или имаш нужда от самостоятелност поне в почивните си дни. И отпуските.
Виж целия пост
# 85
Явно сте в началото и още се движи по навиците си.Мога да кажа, че това отминава с времето, постепенно се отдръпва, но на нас ни отне години, защото живеехме заедно.По трудно  става отдръпването, емоционално.Може да стане така ,може и да не стане.
Домът му, приятелите, навиците и всичко го привличат там.При вашите няма нещо да го дърпа.
Но пък струва ли си да зарежеш свестен мъж сега и веднага заради това, може да се оттегли, приятелите - също с техни преживявания, деца, интереси  и нужди.
Може да опиташ да разредиш ходенето, да ходи понякога сам, да се вгледаш доколко  е с теб като не сте при тях - дали ти помага, усеща ли ти емоциите и твоите проблеми.До теб ли  е, или раздвоен постоянно към неговото семейство, приятели, минало.
То  и в момента избор за ходене няма.


Прекалено е привързан към родителите си(особено към майка си) и не знам дори и да имаме дете дали ще се отдръпне.
Аз също бях привързана към моите родители и приятели ,но свикнах да живея далеч оттях,беше ми трудно ,но го направих, и го поставям на първо място преди всички,защото знам че оттук нататък той е моето бъдеще и с него ще създам семейство и така нататък,но за него семейството продължава да е най-важният фактор и си ходи с голяма радост
Виж целия пост
# 86
Трябва да знаеш в такъв случай, че ти семейство с него ще направиш, но той с теб не.
Виж целия пост
# 87
Прекалено е привързан към родителите си(особено към майка си) и не знам дори и да имаме дете дали ще се отдръпне.
Аз също бях привързана към моите родители и приятели ,но свикнах да живея далеч оттях,беше ми трудно ,но го направих, и го поставям на първо място преди всички,защото знам че оттук нататък той е моето бъдеще и с него ще създам семейство и така нататък,но за него семейството продължава да е най-важният фактор и си ходи с голяма радост

Ами, тогава да ходи да си *** мама и тя да му ражда деца. Сериозно, може да звучи грубо, но такива инцестни отношения трябва да бъдат срязани точно така, иначе няма шанс.
Виж целия пост
# 88
Един лаф на майка ми:
"Когато се оженят, мъжете автоматично много се заобичват с майките си, нищо че дотогава може да са се виждали веднъж на тримесечие."
Скрит текст:
И с ММ беше така, постоянно слушах(ме) колко са велики техните. Избиване на комплекси, че го дадоха на пълна издръжка и си живееха като младоженци
Виж целия пост
# 89
Скрит текст:
Прекалено е привързан към родителите си(особено към майка си) и не знам дори и да имаме дете дали ще се отдръпне.
Аз също бях привързана към моите родители и приятели ,но свикнах да живея далеч оттях,беше ми трудно ,но го направих, и го поставям на първо място преди всички,защото знам че оттук нататък той е моето бъдеще и с него ще създам семейство и така нататък,но за него семейството продължава да е най-важният фактор и си ходи с голяма радост

Ами, тогава да ходи да си *** мама и тя да му ражда деца. Сериозно, може да звучи грубо, но такива инцестни отношения трябва да бъдат срязани точно така, иначе няма шанс.

Хич не е грубо. Това е истината.
И аз щях да го напиша, ама вместо публикувай, натиснах хикса Grinning

Трябва да съм много изперкала за да прекарам отпуската си на село с родители на гаджето. ЖДНБ.
Вместо да отида на почивка или да свърша мои си неща.
То и авторката не е много в ред щом търпи такива неща. Явно е мега отчаяна и се е хванала като удавник за сламка. Не уважава себе си, защо пък той да я уважава.
Нормално е на два месеца да се отиде. И то не за два дни, а за няколко часа. Обяд, разговори и кой откъде е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия