Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 36

  • 71 287
  • 739
# 285
Добавка, с която забелязвам реална промяна в захарта, е инозитолът, пия по 1500 мг на ден. От другите - Б12, витамин Д и магнезий.
Положителна промяна имаш предвид, нали?

Да. По-ниска сутрешна на гладно и по-добър контрол на дневната след хранене.
Виж целия пост
# 286
Какъв инозитол приемаш и откъде? Аз така и не можах да намеря  подходящ.
Виж целия пост
# 287
Не съм Oryon Simple Smile

В момента използвам този Инозитол - форма Мио-Инозитол. Прима се на гладно с вода, поне час преди или 2-3 часа след хранене и кафе (кофеин).
Виж целия пост
# 288
А защо 3 часа след хранене и кафе?
На моя не пише такова нещо.
Виж целия пост
# 289
Inositol 500 mg на Now Foods ползвам в момента, в чужбина съм и си го поръчвам от местните е-магазини, но мисля, че и в България се намира.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 290
И аз взимам Инозитол 500 на Now. Следвам препоръките на Тихомир Велев от темата за добавките, тоест на гладно в количество 2гр минус 30%. Следвам и препоръката на Ани от спортните теми, че трябва да е далеч от кафе, затова пия 3 капсули към 11 обикновено - около 2 часа след кафе и около час преди обяда.
Виж целия пост
# 291
А защо 3 часа след хранене и кафе?
На моя не пише такова нещо.
Пречи - кофеина го унищожава.
Виж целия пост
# 292
А на моя инозитол пише по време на хранене.

И аз взимам Инозитол 500 на Now. Следвам препоръките на Тихомир Велев от темата за добавките, тоест на гладно в количество 2гр минус 30%. Следвам и препоръката на Ани от спортните теми, че трябва да е далеч от кафе, затова пия 3 капсули към 11 обикновено - около 2 часа след кафе и около час преди обяда.

Дай ми моля те линк към тази тема.
Виж целия пост
# 293
А на моя инозитол пише по време на хранене.

И аз взимам Инозитол 500 на Now. Следвам препоръките на Тихомир Велев от темата за добавките, тоест на гладно в количество 2гр минус 30%. Следвам и препоръката на Ани от спортните теми, че трябва да е далеч от кафе, затова пия 3 капсули към 11 обикновено - около 2 часа след кафе и около час преди обяда.

Дай ми моля те линк към тази тема.

https://www.bg-mamma.com/?topic=684909
За инозитола е на 106 страница коментарът му. Иначе на опаковката на Now няма много конкретни препоръки за прием.
Виж целия пост
# 294
Много благодаря.
Ще разгледам тия дни темата по-подробно, даже и неговите коментари.
Виж целия пост
# 295
По повод добавките, които коментирате - съгласувате ли ги с ендокринолога си? Няма ли опасност от рязко понижаване на кръвната захар или инсулина, докато пиете предписаните лекарства?  
Аз се чудя и още се ориентирам какво да пия като витамини. Смятате ли, че обикновен магнезий и витамини А и Е са достатъчни? Първия месец ендокриноложката ми беше дала да пия селен, но само за 1 месец.

А добавяте ли си разни неща към храната? Примерно канела, ударни дози магданоз и подобни? През февруари си правех сутрин връзка магданоз и половин лимон на смути като 3 седмичен режим. Освен свежестта, енергията и свалени килограми, не съм изследвала това дали ми влияе на инсулина или кръвната захар. Сега с лекарствата не смея да го правя пак.
Виж целия пост
# 296
Аз не пия лекарства и добавките съм си ги назначила сама. Смятам, че магнезий и пробитик целогодишно и витамин Д за периода октомври-март е бейсик пакетът, от който се влияя добре. Инозитол пия от около 2 месеца и не знам дали си въобразявам, но сякаш имам повече енергия. Взимам и Б12, но имам доказани ниски нива. Магданоз не понасям, но тук неколкократно са обсъждани ползите му и ме е малко яд, че не ми харесва под никаква форма. Слагам цейлонска канела в кафето сутрин за аромат.
Виж целия пост
# 297
От добавките единствено съгласувам с ендокринолог дозите на витамин Д. Другите неща си ги изписвам според изследвания или нещо прочетено. Сега не приемам магнезий, защото ми беше в норма, но след месец ще започна отново. К 2 четох, че има в спанака и тъй като имаме собствено производство сега замених зелената салата със спанак .
Иначе пия герирамин и витамин ц, а за Селена приемам бразилски орех.
Виж целия пост
# 298
Благодаря ви за отговорите - полезни са ми доста и като насоки за мен самата.

Може би въпросът ми е малко глупаво, но витамин Б12 различно ли е от витамин В комплекс и има ли значение кое от двете се пие?
Виж целия пост
# 299
Аз пия само вит. Д по принцип. б12 ми беше добре при последните изследвания миналата година и такъв не пия. За съжаление не мога да се тествам когато си поискам и подхождам внимателно към хранителните добавки.
Излъгах, пия и рибено масло, но не ежедневно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия