Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 36

  • 71 286
  • 739
# 270
А как си със солта?
При мен ако употребяват малко сол се получава.
Aко е към мен, относно бученето в ушите..
Ползвам нормално, не съм фен на соленото, но и не ям съвсем безсолно. Ползвам предимно хималайска сол и морска
Виж целия пост
# 271
Не помня тук дали ви питах, но според моята лична резултатите ми са ОК, а тук виждам, че май не са съвсем добре. Та как ви се струват:
Гликиран хемоглобин - 5
Глюкоза - 5.69
Инсулин - 6.9
Триглицериди - 0.62?
Направих ги заради необяснимо за мен прималяване, треперене по различно време на деня, независимо каква храна съм приемала.
Виж целия пост
# 272
Изглеждат добре, но прималяването може да се дължи на хипогликемия - висок скок на инсулина след хранене, който ти сваля рязко кръвната захар, което няма да се види в тези изследвания, но ще лъсне при натоварване.

Съветът ми е да си коригираш храненето и да видиш дали ще има ефект върху тези прималявания. Ако много държиш, направи си натоварване с глюкоза.
Виж целия пост
# 273
Благодаря, Миоки,
Ще послушам съвета ти и ще изключа някои неща от храненето.
А горе-долу кога би следвало да чакам ефект?
Виж целия пост
# 274
Правих обременяване с глюкоза края на ноември. Според вас кога мога да направя пак, за да видя как се справям и има ли промяна?

(променила съм храната; драстично за мен, но не и идеално по режима. Метформинови препарати нямам предписани и не приемам)

Витаминче_, обременяването с глюкоза е натоварващо организма. Може да се повтори не по-рано от 6 месеца след последното. В твоя случай, юни евентуално би могла да го повториш. Също така зависи и от състоянието, дали има лека ИР или е по-сериозно положението. Аз лично бих изчакала поне година преди да повторя, освен ако лекар не го назначи по-рано.

Нека и по-опитните момичета споделят мнение.
Виж целия пост
# 275
Витаминче  и на мен ми казаха най-рано 6 месеца след първото.
При теб какви са стойностите на гладно на глюкоза и инсулин?
Ако още там има проблем, може само тях да пуснеш, без натоварване, за да се види има ли промяна.
При мен проблемъ е на 120мин и ако искам контрола, пак трябва ОГТТ.

ПС: Аз смятам, че ако си влезна в старите килограми и се чувствам добре с подходящия хранителен режим и спорт, изобщо няма да се занимавам с второ обременяване. Но това си е лично мое решение. Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Благодаря, Миоки,
Ще послушам съвета ти и ще изключа някои неща от храненето.
А горе-долу кога би следвало да чакам ефект?
Зависи от това колко си стриктна. Принципно, би трябвало бързо да се случи - до около месец да спрат или поне да се разредят тези състояния. Аз, откакто съм на режим, не съм получавала хипота. Преди това ми сеслучваха честичко, особено след ядене на определени храни (много сладки, купешки) - задължително. Аз обаче съм стриктна и изключително рядко си позволявам някоя неподходяща храна. Чусвствам се зле след такива, дори да не получавам вече хипо. Аз имампроблеми със ставите и веднага ми се отразява като съгреша.
Виж целия пост
# 277
Витаминче  и на мен ми казаха най-рано 6 месеца след първото.
При теб какви са стойностите на гладно на глюкоза и инсулин?
Ако още там има проблем, може само тях да пуснеш, без натоварване, за да се види има ли промяна.
При мен проблемъ е на 120мин и ако искам контрола, пак трябва ОГТТ.

ПС: Аз смятам, че ако си влезна в старите килограми и се чувствам добре с подходящия хранителен режим и спорт, изобщо няма да се занимавам с второ обременяване. Но това си е лично мое решение. Simple Smile

Rocket,
Инсулинът на гладно ми беше 3.90, а глюкоазата мисля, че беше 5.7 (за инсулина съм сигурна, пред мен са резултатите, но глюкозата не съм запазила в телефона).
При мен обаче лъсна проблемът на 60 минута- инсулинът отиде до 182..
Виж целия пост
# 278
Здравейте, отдавна следя темата, но не съм писала досега. Февруари месец правих ОГТТ след като при рутинни изследвания на гладно кр. захар ми излезе 6.3. Според вас има ли проблем, според ендокринолога всичко е наред.

Висока съм 178см, 60кг.
Виж целия пост
# 279
Нямаш.
Виж целия пост
# 280
Имаш проблем с вит.Д, с другите за сега, не, според мен, освен ако нямаш симптоми.
Иначе инцидентно висока КЗ на гладно може да се дължи на стрес от всякакво естество, така че не е показател, а само моментна снимка. Следващия път като си изследваш нещо, си пусни и гликиран хемоглобин. Той дава прездтава за средната КЗ през последните около 3 месеца.
Виж целия пост
# 281
Ходихме днес при ендокриноложката да коментира последните резултати на мъжа ми.Потвъди ИР и предиабетно състояние.Изписа глюкофаж XR 500  и още едно леки за да помогнем за понижаването на холестерола.След месец -контролни изследвания ИРИ и глюкоза .Говорихме си за хранителен и двигателен режим.Но забравих да попитам дали е необходимо да мерим КЗ с глюкомер.Вие как процедирате?Мисля че би било полезно за ориентиране поне в началото и напасване към различните храни и отражението им върху стойностите.Също така някакви добавки или витамини уместно ли е да се взимат допълнително...?
Виж целия пост
# 282
Не му трябва нищо за понижение на холестерола. Трябва му понижение на КЗ и инсулин, а това става с диета най-вече.
Ако е на правилен режим, може и да му се повишат стойностите на LDL и HDL даже, но триглицеридите падат.
Меренето на захарта с глюкомер е от помощ в ориентирането кои храни качват захарта много кои не толкова и кои не изобщо. Да си провети нивата на вит.Д и Б12. Метформиновите препарати понижават Б12.
Виж целия пост
# 283
Аз ползвах глюкомер, докато се ориентирам кое как ми действа, особено плодове и млечни. При проблем с кръвната захар е добре да се следи сутрин на гладно, както и един час след хранене, когато има пик.

Добавка, с която забелязвам реална промяна в захарта, е инозитолът, пия по 1500 мг на ден. От другите - Б12, витамин Д и магнезий.
Виж целия пост
# 284
Добавка, с която забелязвам реална промяна в захарта, е инозитолът, пия по 1500 мг на ден. От другите - Б12, витамин Д и магнезий.
Положителна промяна имаш предвид, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия