Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 36

  • 71 289
  • 739
# 255
Мда, за съжаление е така, а дори и съветите към диабетиците са абсолютно неадекватни.
От друга страна, много хора отказват да променят навиците си. Майка ми има няколко приятелки, всички да с наднормено тегло и диабет. Пият си харпечата и си нагъват въглехидратите и въпреки, че тя е жив пример пред очите им - не желаят да направят промяна. Не може ли... всяка вади нени си причини. Е ми... насила добро на никого на може да направиш.
Виж целия пост
# 256
Ами то всеки човек има право да действа както реши по отношение на тялото си.
Аз изобщо не влизам в разговори какво, как и защо ям. Не се бъркам и на другите хора и не им държа сметка.
Ако по някаква причина темата се засегне в разговор казвам какво знам и какво според мен е препоръчително и до там.
Виж целия пост
# 257
Естествено, че всеки има право сам да си избира отровата. В случая става въпрос за друго, но както и да е.
Виж целия пост
# 258
Аз не се ядосвам на хората, които “не могат” да променят навиците си. Такива срещам все по-често, но всеки има глава на раменете и си знае, аз гледам себе си... един порок имам - гадните цигари, но и тях ще спра, живот и здраве, преди да забременея. Тук въпроса беше, че ме е яд на докторите и не разбирам защо го правят ...
Виж целия пост
# 259
Аз оставам с впечатление, че някои от лекарите (нямат време или желание) да четат нови научни изследвания. При някой лекари дори научни публикации не могат да им променят мнението. НВ-ВМХ е много критикувано. Моите роднини изпадат в ужас като ме видят да ям мазна пържола и се започват лекциите с наситените мазнини и "вредния" холестерол. Все още битуват много митове.

В това видео Пол Мейсън(Dr. Paul Mason) обснява много добре за захарта, глюкозата и ИР.
https://www.youtube.com/watch?v=wBsnk2PtPeo
Виж целия пост
# 260
Abcch, моята ендокриноложка е млада и смея да твърдя, че си разбира от работата. Освен това обяснява подробно и ако види, че имаш интерес (тя знае, че аз също много чета), ми обяснява и по-медицински нещата.
Когато ме диагностицира с ИР обсъдихме НВ-ВМР. Обясни защо според нея не е напълно подходящ в моя случай.
Също така според нея, изключат ли се основните "дразнители" - сладко/захар, картофи, ориз и хляб от там нататъка най-голяма роля играе целенасоченият спорт.
Тоест, какъвто и хранителен режим да спазваш, той не е завършен без спорт.
Повечето лекари сякаш не наблягат достатъчно на това. И от тази тема също оставам с такова впечатление, че се набляга основно на храната, а спортът остава сякаш на заден план. Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Много неща оставяме на заден план, не само спорта, а и нервите и стреса. Да не говорим и за финансовия аспект, реално много хора не могат да си позволят да се хранят режимно, защото качествените продукти са скъпи. Аз вече чета етикетите на всички храни и колкото повече ме устройва написаното, толкова по- висока цена плащам за него.
Виж целия пост
# 262
Abcch, моята ендокриноложка е млада и смея да твърдя, че си разбира от работата. Освен това обяснява подробно и ако види, че имаш интерес (тя знае, че аз също много чета), ми обяснява и по-медицински нещата.
Когато ме диагностицира с ИР обсъдихме НВ-ВМР. Обясни защо според нея не е напълно подходящ в моя случай.
Също така според нея, изключат ли се основните "дразнители" - сладко/захар, картофи, ориз и хляб от там нататъка най-голяма роля играе целенасоченият спорт.
Тоест, какъвто и хранителен режим да спазваш, той не е завършен без спорт.
Повечето лекари сякаш не наблягат достатъчно на това. И от тази тема също оставам с такова впечатление, че се набляга основно на храната, а спортът остава сякаш на заден план. Simple Smile

Rocket, би ли споделила коя е твоята ендокриноложка и за кой град става дума?

Аз чета старите теми и момичетата казват, че трябва и спорт освен храненето. При ИР и храненето и спорта са важни! Само едното, без другото по-трудно ще доведе до желания резултат. Нещата са комплексни - зависи дали има други проблеми освен ИР и какви.

inqpro, относно финансовият аспект е относително. Зависи какво се консумира, дали съответният човек има време и желание да си готви, дали се купуват био продукти. При един по-ограничен бюджет може и да е малко по-трудно.
Виж целия пост
# 263
Abcch, аз съм от Стара Загора и ендокриноложката ми е Грета Вълканова. Simple Smile
Тя основно работи с цекящи забременявне ,бременни жени или такива с репродуктивни проблеми и гледа цялостната картина. Не само да държиш инсулина и захарта в норма, но и режимът, с който го правиш, да не нарушава половите хормони, функцията на яйчниците, на ЩЖ и тнт.
Както вече казах, тя държи много на спорта и тренирането. Simple Smile
Виж целия пост
# 264
Abcch, аз съм от Стара Загора и ендокриноложката ми е Грета Вълканова. Simple Smile
Тя основно работи с цекящи забременявне ,бременни жени или такива с репродуктивни проблеми и гледа цялостната картина. Не само да държиш инсулина и захарта в норма, но и режимът, с който го правиш, да не нарушава половите хормони, функцията на яйчниците, на ЩЖ и тнт.
Както вече казах, тя държи много на спорта и тренирането. Simple Smile

Rocket, благодаря ти за препоръката! За съжаление аз съм от София. Disappointed

Моля за препоръка за добър ендокринолог в София.

Спорта е много важен, особено при хора, на които работата е свързана с продължително седене. Препоръчва се дори и при здрави хора, за общо здраве и дълголетие.Simple Smile
Виж целия пост
# 265
Аз оставам с впечатление, че някои от лекарите (нямат време или желание) да четат нови научни изследвания. При някой лекари дори научни публикации не могат да им променят мнението. НВ-ВМХ е много критикувано. Моите роднини изпадат в ужас като ме видят да ям мазна пържола и се започват лекциите с наситените мазнини и "вредния" холестерол. Все още битуват много митове.

В това видео Пол Мейсън(Dr. Paul Mason) обснява много добре за захарта, глюкозата и ИР.
https://www.youtube.com/watch?v=wBsnk2PtPeo
Ти мани пържолите ами яйцата какъв ужас предизвикват... Така знаят "всички" вредни са че имат холестерол, мда.

За финансовата страна на промяната в храненето сме дискутирали и много пъти, не е нужно да става страшно финансово. При мен промяна в разходите за храна нямаше съществена, не и заради режима. Това обаче е за един човек, така че не пазарувам двойно и тройно за вкусовете и диетите на няколко различни души. И наблягам на домашно приготвена храна. Ако човек се храни по-често навън или с доставена храна... става дебела работата там. Така че организацията на пазаруване и готвене си е съществен фактор. Вече ако някой държи да се изхранва с филета от сьомга редовно и тем подобни, естествено че ще му излиза скъпо. Или ако държи да му е био и органик храната (доколкото може изобщо да се вярва че се продава такава). Но с ядене сравнително често на яйца, месото като за нас не е най-скъпите части там филета и бонфилета а по-мазничките, маслини има на прилични цени, там някой сезонен зеленчук да има, млечните според кой колко и какви толерира ама те не са основни. И стават работите, останалото са оправдания. Човек само като спре да купува всички тия неща дето трябва да се изхвърлят от храненето и ей ги немалко от парите за пържолите. Изумяват ме приятели дето казват че биха се хранили като мен, ама скъпо им се струвало. И купуват колбас на цена няколко пъти колкото пържола, щото им се дояло "месце"...

Движението е важно, дори и да не е нещо дето се нарича спорт че това не на всеки му се получава. Трябва да го има. Най-елементарните неща като ходене пеша при всяка възможност, качване на стълбите вместо с асансьора, танци някакви, някакви елементарни клекове, планкове или каквото можете вкъщи - разликата е голяма.
Виж целия пост
# 266
И аз бих се радвала ако споделите за добър ендокринолог, който обръща внимание и на ниските стойности, а не като видят 10 и малко, и да заключат, че няма ИР, както и да може да даде насоки цялостно за режим, храна, спорт, билки и т.н., не че повечето вече не ги знаем, но нови и нови въпроси на всеки изникват, или поне на мен Grinning
Виж целия пост
# 267
И аз бих се радвала ако споделите за добър ендокринолог, който обръща внимание и на ниските стойности, а не като видят 10 и малко, и да заключат, че няма ИР, както и да може да даде насоки цялостно за режим, храна, спорт, билки и т.н., не че повечето вече не ги знаем, но нови и нови въпроси на всеки изникват, или поне на мен Grinning

Мога да ти препоръчам моите с някои условности Simple Smile

д-р Виткина, Витклиник - много е мила, обяснява добре, привърженик е на доброто хранене и спорта преди лекарствата. Тя ми изчисли НОМА индекса, пусна ми кръв и хормони, но не ми даде глюкозно обременяване. https://vitclinic.com/. Работи с направления, има си ехограф за щитовидната жлеза, ако е необходимо. Ехографът не знам дали се поемаше от НЗОК.

д-р Михнева, ВМА - пусна ми глюкозното обременяване, при което излезнаха истинските и много високи стойности и ми назначи ударни дози лекарства. За храната е по-пестелива на препоръки, но отговаря на всички въпроси. Направи ми впечатление, че препоръчва максималното като изследвания и като лекарства. Някои изследвания директно ги отказах. Не мисля, че хранителни тестове и такива за алергии към млечни са крайно ми необходими, освен да плащам космически суми на лабораторията, в която ме изпрати.
Виж целия пост
# 268
Здравейте от мен отново! Не съм се включвала отдавна Grinning
Писах ви, преди вече много време, че още след около 10 дни от началото на режима бях свалила мисля, че 2 кг., казахте тогава, че няма проблем, организма се чисти - послушах ви, успокоих се. Е, даа, обаче вече съм около месец на режима и съм -5 кг., тоест съм 45 кг. в момента, на височина 165 см. Струва ли ви се нормално, ще свалям ли още? Аз вече започнах да съм с грозно слаби крака, никакво дупе и малка талия 🙄
И аз свалих. От 48-49 кг паднах до 45-46.
Което на мен много ми личи, особено в лицето.

Правих обременяване с глюкоза края на ноември. Според вас кога мога да направя пак, за да видя как се справям и има ли промяна?

(променила съм храната; драстично за мен, но не и идеално по режима. Метформинови препарати нямам предписани и не приемам)


Дарлинг, аз бях така, провери щитовидната и хормоните , адростендион 17 он прогестерона бяха високи много и все надолу кг ми вървяха. И не знаех от режима ли така бързо свалям, а то се оказа от тях.
Алоевера, как оправи андростендиона? Моят е висок, ЩЗ е наред (уж).
Виж целия пост
# 269
Витаминче, и аз имам завишени андрогени. Ако намериш инфо- сподели го и тук, моля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия