Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 87 695
  • 860
# 630
Здравейте, всички! Simple Smile
Може ли някой да сподели мнение за д-р Светослав Карамихов. В Стара Загора и в Хасково работи.
Майка ми има разширени вени и тромби. Този лекар и една лекарка преди него ѝ предлагат операция. (Всъщност не знам дали точната дума, която са употребили е "операция", но със сигурност става въпрос за нещо различно от мазане и носене на чорапи.)
Мама е карала ковид и стигна до болница заради него. Разширени вени имаше и преди това, но след това положението им се влоши. Тогава се образуваха и тромбите.
Благодаря ви за отделеното време!
Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 631



Това разширени вени ли са? Имам така видими вени по краката и като походя малко се виждат повече, после като вдигна краката малко да починат се поскриват.
Виж целия пост
# 632
Не е задължително да е разширена и да се вижда. Важно е на доплер как изглежда, работят ли клапи по протежение, има ли застояли участъци или вътрешни възпаления.
Виж целия пост
# 633
Не е задължително да е разширена и да се вижда. Важно е на доплер как изглежда, работят ли клапи по протежение, има ли застояли участъци или вътрешни възпаления.

Личната отказа да ме прати на лекар специалист. Постави ми диагноза венозна нещо си, изписа ми Детралекс и ме прати да си ходя. За мен е ново това, наскоро забелязах видими вени, капилярчета и синини и не знам как да постъпя.
Виж целия пост
# 634
Здравейте, по колко време пиете детралекс или подобни венотоници и правите почивки? Аз не попадам на свестни лекари и това е. Ако може да препоръчате някой в София, който обяснява, а не само да връчва рецепти, моля!
Виж целия пост
# 635
Здравейте, по колко време пиете детралекс или подобни венотоници и правите почивки? Аз не попадам на свестни лекари и това е. Ако може да препоръчате някой в София, който обяснява, а не само да връчва рецепти, моля!
На мен ми го дадоха за цялото лято - сутрин и вечер по 1 таблетка.
Виж целия пост
# 636
На мен всички съдови хирурзи досега са ми казвали да поема детралекса като се стопли времето до есента - обяд и вечер по 1 таблетка. Пия го от май до към септември и после почивка.
Виж целия пост
# 637
А детрал3кса ли е най-удачна та таблетка за това състояние?
Виж целия пост
# 638
Забелязвам няколко синини по мен, а нямам спомен да съм се удряла, поне не толкова силно, че да посинее. Възможно ли е да е от Детралекса?
Виж целия пост
# 639
Не
Виж целия пост
# 640
А детрал3кса ли е най-удачна та таблетка за това състояние?

Аз днес повлияна от ТВ реклама си взех КоРипеър Дерма. Момичето в аптеката ми го препоръча. Състава му също е добър и подходящ за такъв тип проблеми. Ще го пия сега известно време и ще видя дали има ефект.
Виж целия пост
# 641
Забелязвам няколко синини по мен, а нямам спомен да съм се удряла, поне не толкова силно, че да посинее. Възможно ли е да е от Детралекса?
По-вероятно е да е от нещо, което влияе на кръвосъсирването. Например натаспин, аспирин или може би друго нспв.
Последния път съдовата ми каза, че когато спра детралекса, ефекта му се изчерпва след десет дни. Така, че ако го спреш вероятно след 20 би могла да видиш все пак дали не е от него.
Виж целия пост
# 642
Нищо друго не пия, а ми действа добре и за сега не мисля да го спирам. Синините може да са съвпадение, да не съм се усетила като съм се ударила. Ще се наблюдавам и ако се появят нови ще го мисля. Иначе от месец пиене на аспирин протект бяха почнали да ми излизат синини буквално от нищото, спрях го и всичко се нормализира.
Виж целия пост
# 643
Скрит текст:
Не е задължително да е разширена и да се вижда. Важно е на доплер как изглежда, работят ли клапи по протежение, има ли застояли участъци или вътрешни възпаления.
Личната отказа да ме прати на лекар специалист. Постави ми диагноза венозна нещо си, изписа ми Детралекс и ме прати да си ходя. За мен е ново това, наскоро забелязах видими вени, капилярчета и синини и не знам как да постъпя.
Ходих при специалист - съдов хирург. Бях стигнала до положение, в което не мога да стъпвам от болки в ходилна част, отгоре и отдолу, но не фиксирана, а местеща се болка.
Изписа ми ДИХ МАКС таблетки 1000 мг, по 1 на ден на обяд, за срок от края на март до началото на октомври - това е времето, което влияе на съдовете по специфично.
То е същото като Детралекса.
На своя глава си назначих и Ентан. Скептична бях. Пих 1 месец 3Х1, сега е 2Х1. И студена вода, всяка вечер и когато ми дойде на ум.
Мазилата - Троксевазин, Лиотон и др. облекчават за по наколко часа, но ефекта със студената вода е същия, поне при мен.
 За сега нещата са добре.
Виж целия пост
# 644
Привет, момичета! Как сте? Смятате ли вече да спирате венотиниците? Казаха ми да го пия цяло лято, но после какво? На преглед ли се ходи или просто си знам и го пия лятото и това е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия