Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 87 691
  • 860
# 675
Аз носих чорапи до кръста.Бяха ми удобни,не се свличат като другите.
Дълго ли ги носи, има ли прогнози да ги заменя с чорап поне до коляното. Колко време нещата се стабилизират. Така тъмни ли остават петната по краката?

На мен Чорапите до коляното не ми се свалят. Първо си бях купила някакви по-бюджетни и те бързо се от пуснаха. После взех едни италиански не помня марката но  сигурно  го имам от 6-7 години, много качествени излязоха. 4 чифта си взех по 25 лв чифта, това нямаше отпускане. Пера нося докато не стане горещо и е за без чорапи.

Да ви попитам нещо друго. И двата пъти на прегледа и първата контрола, съдови хирург ме пита следя ли се гинекологично. Беше ми неудобно да го попитам какво общо има с тромбофлебита.
Виж целия пост
# 676
Наистина странен въпрос. Не знам какво общо има тромбофлебита с генеколога.
Когато моята дъщеря получи тромб на дълбока вена, от болницата гледаха всичките й вътрешни органи на ехограф да не би и там някъде да има заседнал тромб. Изпратиха я и на генеколог (при определен лекар), който също огледа за тромб.
Не знам, обаче, дали това е имал предвид или  друго.
Виж целия пост
# 677

Да ви попитам нещо друго. И двата пъти на прегледа и първата контрола, съдови хирург ме пита следя ли се гинекологично. Беше ми неудобно да го попитам какво общо има с тромбофлебита.

Мен последният лекар няколко пъти ме попита дали имам цикъл, защото нивата на хормоните давали отражение на вените.
Виж целия пост
# 678

Да ви попитам нещо друго. И двата пъти на прегледа и първата контрола, съдови хирург ме пита следя ли се гинекологично. Беше ми неудобно да го попитам какво общо има с тромбофлебита.

Мен последният лекар няколко пъти ме попита дали имам цикъл, защото нивата на хормоните давали отражение на вените.

Точно това се оказа проблема днес като говорих с гинеколожката. Високите нива прогестерон водили и къмпроблеми с вените. А моят се оказа че в момента е много висок неочаквано за възрастта, защото все още имам и цикъл. До сега бях 10г. с хормонална Мирена, без цикъл заради изтънчена лигавица. Тя  хем е  внасяла локално прогестерон хем явно е подтискала производството на този хормон от моя организъм. Свалих ми Мирената  и три дена след това  се случи тази  тромбоза. Гинеколожката проследи  последните три месеца прогестерона по изследванията които ми правят ежемесечно и каза че след сваляне на мирената прогестерона ми рязко се е покачил. И ако тенденцията се запазва трябва да се обмисли варианта пак да ми сложат Мирена.
Виж целия пост
# 679
Аз бременна в 11 г.с. получих тромба , точно с помощта на високия прогестерон . Понеже имах зацапване , ми изписаха Дуфастон , който допълнително е влошил нещата . Тогава не бях запозната , но “благодарение” на това , че и лекарите не са били достатъчно запознати и без необходимите изследвания , ми е назначена такава терапия , която се оказа грешна .
Виж целия пост
# 680
Някакви впечатления от този гел, който се върти по турските групи?
Скрит текст:
Виж целия пост
# 681
От два дни се мажа с него, но още нямам кой знае какви наблюдения. Не е охлаждащ.
Виж целия пост
# 682
Olaya, моля напишете отзив след като свърши тубата. Дано поне на капилярите  има ефект!
Виж целия пост
# 683
Нямам вяра на никакви мазила, че могат да изчезнат разширените вени. Един път появят ли се разширени вени, нямат изчезване.
Виж целия пост
# 684
Няма представа за разширени вени , но капилярите трудно се повлияват дори от лазер, абсурд да изчезнат от кремчета.
Виж целия пост
# 685
Виждала съм много добър резултат от лазер върху капиляри след 3 процедури.
Виж целия пост
# 686
Виждала съм много добър резултат от лазер върху капиляри след 3 процедури.
[/quote
дай пове инфо
Виж целия пост
# 687
Здравейте! Има ли хора от Варна? Някой знае ли дали д-р Тоня Драгнева прави операции - класическата операция за премахване на вена? Вече ще трябва да се оперирам и понеже знам,че този тип операция се поема от здравната каса не знам как да процедирам. Дали да взема направление за съдов и да отида при нея, но ако тя не прави операции после второ направление да отида при Големанов няма да ми даде личната. По принцип съм доволна от нея и затова се чудя как да постъпя.
Виж целия пост
# 688
Здравейте! Сигурно е обсъждано,но не намирам и затова ще попитам. Ще ходим на кратка почивка в хотел с минерален басейн. Доколкото знам е противопоказно при разширени вени,но за два дни дали ще се отрази по някакъв начин? Да очаквам ли проблеми?
Виж целия пост
# 689
Доколкото знам операцията не се поема от ЗК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия