Седмокласници 2020/2021 - Тема 10

  • 30 397
  • 755
# 240
До сега винаги е имало квоти в София, поне с такова впечатление съм останала. Може директорите да не са си направили труда да ги сложат в проекта и това да се промени.

Силно се надявам да се поправи това, иначе момчетата, невлезли в топ 10, ще трябва да учат в най-пропадналите професионални гимназии.
Виж целия пост
# 241
Ако ще се поправя, тогава е редно да сложат квоти и на СМГ, защото така момичетата са прецакани постоянно. По-висок бал в езиковите, по-висок в МГ.
Виж целия пост
# 242
Аз виждам квоти в проекта за София.
Виж целия пост
# 243
Да, всичките ЕГ имат квоти в София. От другите популярни, пак има квоти в 133 и езиковите в 32 училище, няма обаче в 18, 30 и 31 (за 31 съм сигурна, че и в предходни години не е имало). Май където е имало квоти преди, и в този проект си ги има. 

Обаче за другите профили сякаш не са много популярни - СМГ и НПМГ са без квоти, както и в 125, в 32 профили СХН и Природни науки. Не съм гледала много подробно др училища, но като цяло сякаш "мъжките" профили са без квоти.

Макар сега да имам дъщеря в 7 клас, мисля, че без квоти не е добре за самите деца - със сестра ми сме завършили ЕГ Пловдив в различни години, при мен беше с квоти и още имаме страхотни приятелства със съученици, при нея беше някакъв експериментален период без квоти, силно момичешки клас, хич не беше така забавно.
Виж целия пост
# 244
Твърдо "за" квоти!
Налегнала ме е летаргия. Обожавам да пътувам, но организирах вече 3-4 пътувания, които се провалиха (смяна на полет, на дата, на хотел). Вече нямам желание за нищо - успяха, прекършиха ме... Извинявам се за спама.
Виж целия пост
# 245
Твърдо "за" квоти!
Налегнала ме е летаргия. Обожавам да пътувам, но организирах вече 3-4 пътувания, които се провалиха (смяна на полет, на дата, на хотел). Вече нямам желание за нищо - успяха, прекършиха ме... Извинявам се за спама.
Силно гуш, и аз съм така. Не обичам да пътувам, но пък умирам за театър. Е, уморих се да купувам и връщам билети... Толкова малко неща от екстрите на живота преди ползвах, че сега, когато и това ми е отнето се чувствам много зле.
Виж целия пост
# 246
Ако ще се поправя, тогава е редно да сложат квоти и на СМГ, защото така момичетата са прецакани постоянно. По-висок бал в езиковите, по-висок в МГ.

Напълно съм съгласна да има квоти за СМГ и НПМГ, защото така както са ощетени момчетата за ЕГ, така са ощетени момичетата, които искат да учат в МГ.
По този повод, искам да ви питам кога се провежда състезанието на НПМГ? В някоя от предишните теми беше коментирано но сега не успявам да я открия Rolling Eyes  В сайта им има план прием, но не открих дата.
Моята девойка реши да се пробва и в НПМГ, но тъй като късно се сети и изпуснахме всички състезания и сега ни остана само тяхното.
Виж целия пост
# 247
Марти,  на 05 юни.
Виж целия пост
# 248
И аз смятам,че трябва да има квоти,но за Варна няма такъв шанс за съжаление..
Виж целия пост
# 249
Помня, че имахме химици на национален кръг.
https://www.mon.bg/upload/25837/rez_himia_020421.pdf
Виж целия пост
# 250

Много ти благодаря. Мислех, че състезанието е след НВО.
Виж целия пост
# 251
Почти 62 000 седмокласници трябва да се явят на НВО през текущата учебна година. Новината е от - https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/61-865-sedmoklasnitsi-tryabva-d … nshno-otsenyavane.
Някой има ли статистическа справка, по години и градове, за броя на седмокласниците, които се явяват на НВО.
Виж целия пост
# 252
Еха, Дъждче, Кати, браво на децата! Чудесни резултати Simple Smile

Не мога да се начудя как след като вече излезе списък с допуснати до национален кръг по математика, още ги няма данните по градове за областния... Не че горя от желание да видя представянето на щерката, ама минават всякакви граници по туткавост Simple Smile
Виж целия пост
# 253
Някой има ли статистическа справка, по години и градове, за броя на седмокласниците, които се явяват на НВО.
Да, Министерство на образованието. Joy
Ако посочиш конкретна област, може би ще мога да цитирам данни за последните три години.

Не мога да се начудя как след като вече излезе списък с допуснати до национален кръг по математика, още ги няма данните по градове за областния...
Почнаха да качват по РУО-тата и координаторите. Скоро ще се появят.
Виж целия пост
# 254
За Бургас дали е излязло?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия