Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кои са основните теми в дискусията?
Какви са някои от обсъжданите теми, свързани с раждането и грижата за новородените?
Какви преживявания споделят майките по време на раждането?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кои са основните теми в дискусията?
-
Какви са някои от обсъжданите теми, свързани с раждането и грижата за новородените?
-
Какви преживявания споделят майките по време на раждането?
-
Какви са някои от предизвикателствата, свързани с грижата за новородените?
-
Какви са препоръките за водата след операцията и за кърменето в родилното?
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА и ние вече сме си в къщи от понеделник,но до сега нямах време да ви пиша,нито сили.Раждането вече го забравям,минах през всички болки.Започнах с нормално раждане,но запецнахме по средата,не можах да получа пълно разкритие и се наложи секцио.Слава бога всичко мина и нямаше никакъв риск за бебка,пък болката се забравя като гушнеш малкия мишок
Сега се кърмим,бебка е доста лакома и само хълца и повръща,а да не става така не знам кога да я спра.Мамчета имам два въпроса към вас:1. Вчера и прокърви пъпчето,трябва ли да се тревожа и какво да правя? Още не и е паднало и само ме тревожи!2.Вие правите ли почивка да бебо нощем,от 01.00ч. до 06.00ч. ако се събуди и давам само водичка!?


наистина ми бяха слаби контракциите но на 5 минути - като ме прегледа доктора обаче акушерката позамълча бях с 3 см разкритие и ми пукнаха водите - не е страшно въпреки че така звучи ,направиха ми клизма набъро
това е гадно че стискаш бузи докато стигнеш до тоалетната да не стане гаф
аз и казах само че съм наясно колко време имам със спукани води - малко и се поозъбих и аз и повече добре че не я видях - дойде моята акушерка и мъжа ми към 12.30 ,започнаха се силните болчици - сложиха ми тенса - и мъжа ми се захвана с масажи
но след 5-6 напъна бебка се показа - беше бяло синя с увита пъпна връв около вратлето но веднага като я размотаха сеизплака - малко я помъчиха после за да диша добре, при мен имаше малък проблем - не искаше да ми излиза плацентата та се наложи малко гадна интервенция - след която казах че на лекарите ще им подаря пиано за да им поотънеят ръчичките малко че ми събраха погледа
доста се посмяха - после погледахме телевизор легнали с мъжо на едно единично легло - наложиха ме седни тежести и под тях лед - замръзна ми корема
на татито -голям юнак е беборанчо!