Бременна от женен мъж на 35 - той не иска дететоо

  • 45 926
  • 1 322
# 1 155
Според мен много жени, включително Авторката, очакват от мъжа типично женска реакция и се разочароват. Ние приемаме по различен начин бебетата и бременността. Аз плача и когато някоя приятелка стане майка - вълнувам се за изследвания, гадене, пол, ама приятелите ни мъже не приемат нещата така.
Виж целия пост
# 1 156
Да си беше направил вазектомия, щом не иска повече деца.
Виж целия пост
# 1 157
Да си беше направил вазектомия, щом не иска повече деца.

Що да си прави?
При бременност последствията са за жената, не за него. Дреме му за жената. Булшинството така мислят.
Както каза Thaicho, мъжете има съвсем друга гледна точка. Демек - не женска, а мъжка гледна точка.
Виж целия пост
# 1 158
Да,но като не иска да си направи вазектомия ,да беше внимавал повече.
Защото в днешно време последствията не са само за жената.
И Мунчо може да не иска повече деца,но да се сдобие с още едно дете,тъй като бащинството може да се докаже и да бъде осъден.

Виж целия пост
# 1 159
Елора, щом не си прави вазектомия, спи с жена във фертилна възраст, си носи риска от появата на нежелано дете. Жената носи риска и при бременност, и при аборт, та и решението трябва да е само нейно.
Виж целия пост
# 1 160
Авторката умело избягва отговора на въпроса, появи ли се пулс. Минава мята нещо за което да се хваним и да продължим да си развиваме теории. Верно темата е поучителна, но не разбирам каква е нейната цел да не отговаря на въпроси от потребителите, които имат за цел уж да и дадат адекватни съвети. Така просто държим една тема "жива" без реално да и помагаме.
Виж целия пост
# 1 161
Елора, щом не си прави вазектомия, спи с жена във фертилна възраст, си носи риска от появата на нежелано дете. Жената носи риска и при бременност, и при аборт, та и решението трябва да е само нейно.

Отново женска логика.
Но фактите и животът говорят друго.
Много мъже не можеш да ги накараш да поемат отговорност, ако не иска.
Може да ги осъдиш до дупка за да признае детето. Съдът и издръжка може да присъди, но той пак може само някакви мижави пари да бъде и няма да бъде истински баща, ако не иска. И детето даже няма да иска да вижда.
А иначе за аборт или раждане, решението си само на майката. Тялото си е нейно.
Виж целия пост
# 1 162
Никого не можеш да накараш морално и материално да поеме отговорност, ако не иска. Единствено през съда може да бъде принуден.
Виж целия пост
# 1 163
Елора, щом не си прави вазектомия, спи с жена във фертилна възраст, си носи риска от появата на нежелано дете. Жената носи риска и при бременност, и при аборт, та и решението трябва да е само нейно.

Отново женска логика.
Но фактите и животът говорят друго.
Много мъже не можеш да ги накараш да поемат отговорност, ако не иска.
Може да ги осъдиш до дупка за да признае детето. Съдът и издръжка може да присъди, но той пак може само някакви мижави пари да бъде и няма да бъде истински баща, ако не иска. И детето даже няма да иска да вижда.
А иначе за аборт или раждане, решението си само на майката. Тялото си е нейно.
Не деля логиката на женска и мъжка. Къде съм твърдяла, че няма да се наложи жената сама да си гледа детето с мижава издръжка!? Точно за аборта и за раждането говоря и за последиците от това решение.
Виж целия пост
# 1 164
Авторката умело избягва отговора на въпроса, появи ли се пулс. Минава мята нещо за което да се хваним и да продължим да си развиваме теории. Верно темата е поучителна, но не разбирам каква е нейната цел да не отговаря на въпроси от потребителите, които имат за цел уж да и дадат адекватни съвети. Така просто държим една тема "жива" без реално да и помагаме.

Единственият съвет, който тя искаше, беше как да накара любовника си да напусне жена си и да заживее с нея. Или поне да се ангажира да поддържа финансово нея и детето.
След като той ѝ отказа, тя реши да махне детето. Какво повече да пише? Другите съвети не я интересуват.
А ние ще си чешем тук пръстите, докато не заключат темата.
Виж целия пост
# 1 165
Намерили са се - мъж без топки и жена без акъл! Никога не съм разбирала жените, които мазохистично,  дълги години, напълно осъзнато свирят втора цигулка.
Виж целия пост
# 1 166
И откога превенцията е едностранна отговорност? Доста неадекватни мнения могат да се прочетат на последните две страници. Защо предложилите вазектомията не си я направят те самите? Grinning
Виж целия пост
# 1 167
В реалния живот в 90 процента от случаите отговорността е едностранна - на жената. Тя сърба попарата.
Виж целия пост
# 1 168
И откога превенцията е едностранна отговорност? Доста неадекватни мнения могат да се прочетат на последните две страници. Защо предложилите вазектомията не си я направят те самите? Grinning
Според теб абортът превенция ли е? Операцията, с която се прекъсват тръбите при жена май не се наричаше вазектомия. Представи си, че може би „предложилите” искат деца и не им се налага да е пазят! Ако не искаш деца, вземаш мерки, а не разчиташ на партньора. Казват, че най-надеждната при мъжете е вазектомията.
Виж целия пост
# 1 169
И откога превенцията е едностранна отговорност? Доста неадекватни мнения могат да се прочетат на последните две страници. Защо предложилите вазектомията не си я направят те самите? Grinning

Естествено, че не е едностранна отговорност. Принципно. Никой не твърди това.
Но не можеш да накараш безотговорен да поеме отговорност.
И много хора са безотговорни. И мъже и жени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия