За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 39 132
  • 743
# 195
Как правите крем-супа от тиква? Може ли изпитана рецепта?
Виж целия пост
# 196
Как правите крем-супа от тиква? Може ли изпитана рецепта?

Става страхотна: Крем-супа *Тиквено кадифе*.
Виж целия пост
# 197
Как правите крем-супа от тиква? Може ли изпитана рецепта?
Бюти, от мен тази... снимката е линк.

Виж целия пост
# 198
Скрит текст:
Как правите крем-супа от тиква? Може ли изпитана рецепта?

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/10/blog-post_20.html
Виж целия пост
# 199
Чудесни сте, много ви благодаря за рецептите за крем-супата Flowers Hibiscus
Забравих да напиша, че имам печена тиква и с нея ще я правя. Мисля, че не е проблем да е предварително печена.
Виж целия пост
# 200
Чудесни сте, много ви благодаря за рецептите за крем-супата Flowers Hibiscus
Забравих да напиша, че имам печена тиква и с нея ще я правя. Мисля, че не е проблем да е предварително печена.
Не мисля , че е проблем, но това - "Тиквено кадифе" на Ваня е повече от разкош, това ми е любимата супа.  Няма да ти пусна рецепта, защото тя ти е пуснала, но ще ти добавя снимка, само да я видиш ,че е наистина кадифе.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 201
Бюти, никакъв проблем не е. Simple Smile
Виж целия пост
# 202
Здравейте!

Досега винаги съм приготвял хапките без да ги размразявам и се зачудих дали ще станат по-хубави, ако първо ги размразя.

Някой дали е пробвал това?
Бихте ли споделили опит?

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 203
Няма да станат по-хубави.
Виж целия пост
# 204
Mили момичета, имам питане , не мога да го измисля...
Исках да направя веган тортичка с крем от кашу, бадемово мляко, сушена смокиня и кокосово масло . Трагедията е че блендера ми изгоря, а в момента нямам възможност да си купя нов ( на село съм си) . Имам наличен пасатор и чопърче с ''S'' образен нож. Ще се получи ли нещо с тях или да не съсипвам продуктите?!
Виж целия пост
# 205
Колко време мога да съхранявам в хладилник /без да го замразявам/ и съответно замразено тесто за хляб, приготвено в хлебопекарна? В рецептата няма животински продукти, само брашно, суха мая, вода, сол, захар, олио. Благодаря!
Виж целия пост
# 206
Исках да направя веган тортичка с крем от кашу, бадемово мляко, сушена смокиня и кокосово масло . Трагедията е че блендера ми изгоря, а в момента нямам възможност да си купя нов ( на село съм си) . Имам наличен пасатор и чопърче с ''S'' образен нож. Ще се получи ли нещо с тях или да не съсипвам продуктите?!
Зависи колко е силно чопърчето, сушените смокини са бая твърди. Аз правя подобен сладкиш, но с фурми, ползвам чопърче и се справя. Можеш да нарешеш смокинките първо на дребно и тогав да ги врътнеш в чопърчето малко по малко, не го препълвай да може да ги завърти.
Виж целия пост
# 207
Исках да направя веган тортичка с крем от кашу, бадемово мляко, сушена смокиня и кокосово масло . Трагедията е че блендера ми изгоря, а в момента нямам възможност да си купя нов ( на село съм си) . Имам наличен пасатор и чопърче с ''S'' образен нож. Ще се получи ли нещо с тях или да не съсипвам продуктите?!
Зависи колко е силно чопърчето, сушените смокини са бая твърди. Аз правя подобен сладкиш, но с фурми, ползвам чопърче и се справя. Можеш да нарешеш смокинките първо на дребно и тогав да ги врътнеш в чопърчето малко по малко, не го препълвай да може да ги завърти.

Ефибуш, много благодаря. Ще ги накисна във вода сега и утре ще опитам на етапи, както казваш ти. Иначе със сигурност ще ги накисна, за да омекнат малко, че остава и чопъра да изгърми само ...
Виж целия пост
# 208
Колко време мога да съхранявам в хладилник /без да го замразявам/ и съответно замразено тесто за хляб, приготвено в хлебопекарна? В рецептата няма животински продукти, само брашно, суха мая, вода, сол, захар, олио. Благодаря!
Ако е само в хладилник тестото ще продължи да си втасва, до ден му няма нищо, ако се замрази до 6 месеца.
Виж целия пост
# 209
Кашуто ядки ли е или под формата на крем?
Ако са ядки и тепърва ще ги трансформираш в крем, аз по-скоро съм скептична. За гладка, кремообразна консистенция си трябва доста мощен уред. Дори и след накисване, колко да омекнат.. пак ще се разбият до зърнеста структура според мен, но няма да е това, което трябва да стане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия