Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 608
  • 38 566
# 13 860
Значи за Радев ясно, пак си измисляме  опорки, както всичко друго, цитат няма.
Да ги осигури парите, ама бюджетът вече е опоскан. Това всъщност не го знам дали е така, ама пробвам и аз да хвърлям ей така думи и опорки, може пък и да ми хареса. Хайде лека нощ, който няма друга работа, да ме опровергава.
Виж целия пост
# 13 861
50 лв са трик, политическо решение заради изборите и не решават нещо.Пенсиите не са осъвременявани, ниски са, четох, че трябва да са спрямо заплатите в момента, има златно швейцарско правило, не съм вниквала с подробности какви проценти  и как, но 10 години не са по него осъвременявани,  а  с някакъв процент на инфлация за всички, което изравни минималните със средните.Кой работил ,кой не - еднакви   и си личи  по това ,че половината пенсии са долу.1,200 хил получават едни триста лева.Личи и по онези 120 лв за храна, които над 600 хил получиха и аз включително.
Като се види какви пари се харчат и аз не знам откъде се вземат, хората са прави ,че асфалт не ядат.
Съзнавам колко са нужни пътищата, санирането, подобни , но са все неща , от които се краде.С подставени фирми, касички да оскъпяват,
Също така държавата почна да се срива с тормоза над фирмите, стана масово, Божков мразя дори заради хазарта, но има процедури , съд, доказателство, а тръгнаха през просото.Вземали са рекет , мълчали за данъците, той решил че ги пропуска  и когато отказа рекета го подгониха  и той си върна.
Тези неща се доказват, не минаха  през съда ,връщат му по малко, но късно освобождават.За музейните ценности си траеха, накрая незаконни, ако са ги продали са за убиване.А той засече оценка , излезе че да определят автентичност и стойност, но едва ли.
Набутаха се   и поведоха хорото , върнаха рекета ,омазаха което  е постигнато.
Колкото хубаво да е станало, кацата с мед е негодна заради другото в нея.
Тук диалогът върви в две посоки ,но другаде чета  и не ми харесва какво изнасят  като информация, хора с достойнство.Под името си , директно.
Не  е добре.
А тези 50 лв - какво, до изборите има, после няма.Пандемията е  повод.И на  чичо от село светва , защото ги продължиха дълго  и хората свикнаха с тях. Сега наистина Бойко дава ,тези не дават.След новите избори , ако актуализират пенсиите , ще потушат недоволството.Иначе остава и бабите с тенжерите да захлопат като през 90-те.То  и не останаха , кльофнаха .
С 300 лв  не може да се живее нормално, с препарати , техника,  лекарства и храна като бели хора.
Там, където няма млади да помагат, където и те са притиснати, зле.
Гледам съседи ,майка и син ,болни, тя на 86, той шизофреник, спят в една стая  да топлят, къща голяма, лягат с кокошките, да не харчат ток.Тя продаде ниви и купи пералня, че  и не може повече,  мизерия.
Социалните държави имат надзор над такива, не ги оставят сами да се оправят.
Много може да се говори, не да се хващаме кой какво казал и що се настръхнали един срещу друг.Щото някой пръв реши ,че президетството може да се атакува, нищо не излезе,  че Радев праща  компаньоннки, то се връща.
Има направено , но кацата с мед една лъжица  разваля.А то не е една лъжица.
Ако се провялим и с тези избори  и стане за нови, жална ни майка.
Да въвежат военно положение  и да се свършва.
Виж целия пост
# 13 862
Кой да го въвежда военното положение, армията ли, че ние такава нямаме😀 Може би ловно-рибарския съюз, те със сигурност имат повече хора и оръжие от армията.
Виж целия пост
# 13 863
Кой да го въвежда военното положение, армията ли, че ние такава нямаме😀 Може би ловно-рибарския съюз, те със сигурност имат повече хора и оръжие от армията.
Това и аз си помислих, ама така ми дойде.Нали напускат Афганистан,.Самолети на хартия  има.
Виж целия пост
# 13 864
Скрит текст:
50 лв са трик, политическо решение заради изборите и не решават нещо.Пенсиите не са осъвременявани, ниски са, четох, че трябва да са спрямо заплатите в момента, има златно швейцарско правило, не съм вниквала с подробности какви проценти  и как, но 10 години не са по него осъвременявани,  а  с някакъв процент на инфлация за всички, което изравни минималните със средните.Кой работил ,кой не - еднакви   и си личи  по това ,че половината пенсии са долу.1,200 хил получават едни триста лева.Личи и по онези 120 лв за храна, които над 600 хил получиха и аз включително.
Като се види какви пари се харчат и аз не знам откъде се вземат, хората са прави ,че асфалт не ядат.
Съзнавам колко са нужни пътищата, санирането, подобни , но са все неща , от които се краде.С подставени фирми, касички да оскъпяват,
Също така държавата почна да се срива с тормоза над фирмите, стана масово, Божков мразя дори заради хазарта, но има процедури , съд, доказателство, а тръгнаха през просото.Вземали са рекет , мълчали за данъците, той решил че ги пропуска  и когато отказа рекета го подгониха  и той си върна.
Тези неща се доказват, не минаха  през съда ,връщат му по малко, но късно освобождават.За музейните ценности си траеха, накрая незаконни, ако са ги продали са за убиване.А той засече оценка , излезе че да определят автентичност и стойност, но едва ли.
Набутаха се   и поведоха хорото , върнаха рекета ,омазаха което  е постигнато.
Колкото хубаво да е станало, кацата с мед е негодна заради другото в нея.
Тук диалогът върви в две посоки ,но другаде чета  и не ми харесва какво изнасят  като информация, хора с достойнство.Под името си , директно.
Не  е добре.
А тези 50 лв - какво, до изборите има, после няма.Пандемията е  повод.И на  чичо от село светва , защото ги продължиха дълго  и хората свикнаха с тях. Сега наистина Бойко дава ,тези не дават.
Скрит текст:
След новите избори , ако актуализират пенсиите , ще потушат недоволството.Иначе остава и бабите с тенжерите да захлопат като през 90-те.То  и не останаха , кльофнаха .
С 300 лв  не може да се живее нормално, с препарати , техника,  лекарства и храна като бели хора.
Там, където няма млади да помагат, където и те са притиснати, зле.
Гледам съседи ,майка и син ,болни, тя на 86, той шизофреник, спят в една стая  да топлят, къща голяма, лягат с кокошките, да не харчат ток.Тя продаде ниви и купи пералня, че  и не може повече,  мизерия.
Социалните държави имат надзор над такива, не ги оставят сами да се оправят.
Много може да се говори, не да се хващаме кой какво казал и що се настръхнали един срещу друг.Щото някой пръв реши ,че президетството може да се атакува, нищо не излезе,  че Радев праща  компаньоннки, то се връща.
Има направено , но кацата с мед една лъжица  разваля.А то не е една лъжица.
Ако се провялим и с тези избори  и стане за нови, жална ни майка.
Да въвежат военно положение  и да се свършва.

Спокойно, пак ще ги има или поне обещание има. Чета за Татяна Дончева:
Цитат
Тя успокои пенсионерите, че и без решение на Народното събрание те ще могат да получават по 50 лева месечно. Служебният кабинет също щял да ги отпуска. Няма обаче техническо време за индексация на пенсиите, по думите й. По-разумно е това да стане от 1 януари 2022 г. Според Дончева и десните имали нагласа да се коригират пенсиите.
Малко като трай коньо за зелена трева, ама който дочака 2022, може и да си види евентуално индексирана пенсията. Simple Smile Да са живи и здрави хората, пък......
Виж целия пост
# 13 865
Joy

Спокойно, пак ще ги има или поне обещание има. Чета за Татяна Дончева:
Цитат
Тя успокои пенсионерите, че и без решение на Народното събрание те ще могат да получават по 50 лева месечно. Служебният кабинет също щял да ги отпуска. Няма обаче техническо време за индексация на пенсиите, по думите й. По-разумно е това да стане от 1 януари 2022 г. Според Дончева и десните имали нагласа да се коригират пенсиите.
Малко като трай коньо за зелена трева, ама който дочака 2022, може и да си види евентуално индексирана пенсията. Simple Smile Да са живи и здрави хората, пък......
Joy Joy
Дончева в качеството си на каква обещава нещо от името на СК? Съвсем изплискаха легените тя и Мая.
Виж целия пост
# 13 866
Заявката за изчегъртването на ГЕРБ е по-скоро предизборна заявка - да ги отвеят на изборите, да премахнат схемите въведени от тях за работа в институциите и е заявка за почтеност. Защото ГЕРБ е вече синоним на схема, измама, държавен рекет.

При всяка нова власт имаме такова изкривено очакване, малко като към "Бригада нов Дом". Да се изхвърли всичко старо и мухлясало и да се ремонтира къщичката, с нови неща.
Няма приемственост, което отчитам като недостатък, но това е следствие и на водената преди това безотговорна политика на " След мен и потоп" и спиране на всички политики, при сдаване на властта
Виж целия пост
# 13 867
Последното, с което асоциирам с хората от СК е мижитурки Simple Smile Изглеждат делови и интелигентни. Любопитна съм за младите какво ще направят - важни ресори имат.
 Горките гербери не могат да намерят за какво да се заядат и се хващат за Янаки Стоилов, че е от БСП, за ПР- ката, която творила песни преди 25години, и говорителя. Дори Захариева бе немощна пред Ризова.

Ананиев го харесвах. За съжаление допирът до Борисов го направи заядлив и го промени откъм държание (мое усещане). Трябваше да си остане бюджетар.

Проблемът с 50 лв. е, че опозицията искаше актуализация на пенсиите, вместо това месечно на калпак раздаване.
Виж целия пост
# 13 868
Абе хем ще изчегъртват всичко сътворено от ГЕРБ, хем ще продължават техни инициативи. Че пък ако може и да им бяха свършили работата за 2та месеца напред. Като са толкова смели да започват изчегъртването с 50те лева.
- Оди пеша, бре.... вероятно е музика за Вашите уши.
Виж целия пост
# 13 869
Кой да го въвежда военното положение, армията ли, че ние такава нямаме😀 Може би ловно-рибарския съюз, те със сигурност имат повече хора и оръжие от армията.
Имаме достатъчно генерали. Другото ще го натаманят. Blush

С 50-те лева се купуваха гласовете на пенсионерите. Купуването и продаването на гласове е престъпление!
ББ подлежи на санкция за тази си дейност. Могат да го разследват.
Извънредното положение е до края на май. След това!? Може да продължи, може да се отмени, може да има военно положение .......

Проблемът с 50 лв. е, че опозицията искаше актуализация на пенсиите, вместо това месечно на калпак раздаване.
Имаха мнозинство, но не го гласуваха. Слави не подкрепя предложения на БСП. Какво да направим!

Заявката за изчегъртването на ГЕРБ е по-скоро предизборна заявка - да ги отвеят на изборите, да премахнат схемите въведени от тях за работа в институциите и е заявка за почтеност. Защото ГЕРБ е вече синоним на схема, измама, държавен рекет.

При всяка нова власт имаме такова изкривено очакване, малко като към "Бригада нов Дом". Да се изхвърли всичко старо и мухлясало и да се ремонтира къщичката, с нови неща.
Няма приемственост, което отчитам като недостатък, но това е следствие и на водената преди това безотговорна политика на " След мен и потоп" и спиране на всички политики, при сдаване на властта
След толкова плюене и всякакви атаки /меко казано/ срещу ГЕРБ се предполага готовност за действия. Нормално е преди да направиш, каквото и да било, да очакваш някакъв резултат.
Нали това се искаше - ГЕРБ далеч от властта, да се спре всичко, което правят защото е популистко, безсмислено и най вече некачествено.
Ако някой иска да продължи популистките политики на ГЕРБ, които не одобрява, да си заложи авторитета /защото така излиза/ и да ги продължи. Ако има нови политики, които са по ефективни и не са популистки да приложи тях.
Никой не би следвало след всичко, което се случи да очаква лоялност от ГЕРБ.
Виж целия пост
# 13 870
Малко ми лъха на Орешарски новият премиер и още не мога да го харесам. Всъщност все още нямам мнение за него. Но съм предпазлива де....Радев ме издразни за пореден път. "Обединителят"
Предполагам помниш, когато беше стачката на учителите. Тогава Орешарски и Д.Вълчев се издъниха, като нарекоха стачката седянка.
Тези хора, колкото и добре да изглеждат, колкото и кадърни да са, и образовани, и  ....... първото, което асоциирам е мижитурки.

Е, при положение, че досега имахме все титани на мисълта, да - мижитурки са.
Виж целия пост
# 13 871
Ами именно! Парите за пенсионериге са с временен характер,  обусловено от конкретната ситуация, не знам за ГЕРБ дали е предизборно, но за феновете на ДБ и ИМВ, а и на президента от вчера, недаването им е такава дъвка, че не може и да бъде. Как не се умориха някои хора в темата да повтарят едно и също, не знам.
И насочете погледа си към служебния кабинет, на към ББ, последният е  минало.
Виж целия пост
# 13 872
Трябва да се актуализират пенсиите, особено най-ниските. Пари има за всякакви други неща, а не за пенсии. Малко ли пенсионери си отидоха за изминалата година при тази смъртност от вируса, какво се стискат! Особено на фона на всички излезли данни за изтичания на пари къде ли не.
Виж целия пост
# 13 873
Скрит текст:
Малко ми лъха на Орешарски новият премиер и още не мога да го харесам. Всъщност все още нямам мнение за него. Но съм предпазлива де....Радев ме издразни за пореден път. "Обединителят"
Предполагам помниш, когато беше стачката на учителите. Тогава Орешарски и Д.Вълчев се издъниха, като нарекоха стачката седянка.
Тези хора, колкото и добре да изглеждат, колкото и кадърни да са, и образовани, и  ....... първото, което асоциирам е мижитурки.

Е, при положение, че досега имахме все титани на мисълта, да - мижитурки са.
Тогава имах високо мнение за тях /двама интелегентни, професионалисти/  и разочарованието ми беше много силно, а и все още властта имаше повече авторитет.
Виж целия пост
# 13 874
Сега погледнах, че септември миналата година Сачева е говорила за вариант да преизчислят пенсиите, но нищо - имаха мнозинство в НС, а бюджетът за тази година все още е бил суров. Видно е, че са предпочели да дават благословията си месец за месец за 50 лв.

45 НС нищо не можеше да направи за пенсиите. Много шум за нищо. Без бюджет няма как да стане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия