Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 533
  • 38 566
# 14 115
Не, очаквам вашите "официални доказателства" за заплатите.

Всеки има приятели по министерствата и за повечето знаем и за колко работят и защо стоят.
Това прочетохте ли го ... или не го разбрахте ?
"официално публикувани"
Виж целия пост
# 14 116
Скрит текст:
Явно хал хабер нямаш, че и не мислиш.... само пишеш, колкото да отчетеш дейност.
Хората си вършат работата, за която са назначени. Добри са нея, професионалисти с дългогодишен стаж , поне 30г. Вадят си хляба. И стават свидетели на гнусотии, които ги омерзяват до степен отчание от родния ни политически елит. И се чувстват застрашени да гъкнат. Не заради парите, ако не се досещаш....
Не създават помията, натикани са в нея и се чувстват в безизходица. Да ти го кажа в прав текст, че иначе ще изкривиш думите за пореден път.
И няма кой да отпуши сифона. Confused
Понякога си мисля, че тези от които зависи, не могат да живеят в друга среда и правят всичко възможно за да остане постоянна. Останалите или бягат далеч, или се адаптират по някакъв начин и вегитират.
Виж целия пост
# 14 117
Нормално е, когато има политически назначения, да се очакват и уволнения по същата причина. Нищо чудно няма.
Може да е свестен човекът, но е изпълнявал чужди нареждания. Толкоз.
Ако ПГ на ГЕРБ не се посвени да саботира всячески работата на НС и всички негови комисии, дали някой питае илюзията, че назначените от ББ на други позиции няма да го правят?
Виж целия пост
# 14 118
Къде, пак питам?

Да не се заяждаме, пак казвам, че добре са познати (особено в определени кръгове) заплатите и по-важно - причините, поради които се работи в Министерство/ едно или друго. Рядко е за пари, почти винаги е заради връзки и държавата като "гръб".
Виж целия пост
# 14 119
Значи не може някой да е в администрацията да е от 30 г и да си върши добре работата  и да плачем че го уволнчват . . Такъв човек е за пенсиониране.
Който е пенсионер да си излиза в пенсия и да си живее на нея .
ББ се пенсионира . 
Включително и  Президента ни . Животът е динамичен  и е за по млади хора . Както си направят живота така ще го живеят . .
Виж целия пост
# 14 120
Тази работа с "арестуваните" машини се оказа малко като онази с компютрите и компотите. Още вчера вечерта се оказа, че машините не били 78, а 10.
Виж целия пост
# 14 121
Уволнили са шефката на НАП - Галя Димитрова.

Има качествени хора в ГЕРБ, както и във всяка друга партия.
Това трябваше отдавна да е факт- още по време на скандала с изтичане на данните на милиони българи, когато въпросната дама най-нагло не прекъсна отпуска си. Нещо повече- отрече вина, дори по отношение занижен контрол, та и бонуси си раздадоха в края на тримесечието.
Ето, заради толерирането на такива хора губи доверие и респект  ББ, разбира се, губим и всички ние .
Виж целия пост
# 14 122
Сутринта слушах разговор на Силвия Великова по БНР с В.Гарнизов.
Накрая на разговора Гарнизов каза, че много бизнесмени са изявили готовност да свидетелстват за рекет, по известната схема - първо малко, после се вдигали мизата и в средата на миналата година са започнали да искат непосилни суми.
Били и готови да свидетелстват, но искали гаранции, че Прокуратурата няма да подгони тях. Силвия Великова потвърди, че е с нея са се свързвали разни хораа и условието е било същото.

Не са оптимисти, че Прокуратурата ще им даде гаранции.
Виж целия пост
# 14 123
Много объркана работа с машините, а плащането не е забавено, така е било по договор - два месеца след изборите.
И в МВР не били задържани машини, а консумативи.
Виж целия пост
# 14 124
Чакам разкритията за рекетите, интересно ми е какво ще излезе.
Виж целия пост
# 14 125
Къде, пак питам?

Да не се заяждаме, пак казвам, че добре са познати (особено в определени кръгове) заплатите и по-важно - причините, поради които се работи в Министерство/ едно или друго. Рядко е за пари, почти винаги е заради връзки и държавата като "гръб".

Хайде потърси си го сама -
Но да те улесня  .... strategy.bg   pdf Доклад за състоянието на администрацията за 2019 г.
Страница 25-26
Виж целия пост
# 14 126
С назначени на всички нива калинки, няма как да не се прочисти. А дали ще дойдат нови калинки, ще видим. В интерес на истината, задължително е да работиш с хора, които няма да те саботират. Имам доста  близък човек, работеше в нап на висока позиция (почина от Ковид миналата вълна), та миналата година, Когато ескалираха протестите и се видя, че може да сдават властта, бая до късно седеше на работа да унищожават документи. Та когато шефката на НАП не махнат, кой? А иначе, експертните назначения на средно и ниско ниво никой не ги пипа.
Виж целия пост
# 14 127
Много объркана работа с машините, а плащането не е забавено, така е било по договор - два месеца след изборите.

До два месеца е заплащането. Преди това трябвало да се предадат флашки/дискове/памети и разни други документи. Нещо не е докрай направено. И все пак предишната ЦИК не е дало достатъчно гласност. Добрата новина е, че няма нужда от много още машини и да се дават още повече пари.
Виж целия пост
# 14 128
Значи, като правиш забележка за ЕЖК, редно е да имаш силен контрааргумент, документ, линк, нещо.
На страница 25-26 се виждат диапазони на заплати, нищо конкретно. Дали взимат 600 или 3000, ТОВА се търси, а не принципни суми.
Виж целия пост
# 14 129
Уволнили са шефката на НАП - Галя Димитрова.

Има качествени хора в ГЕРБ, както и във всяка друга партия.
Това трябваше отдавна да е факт- още по време на скандала с изтичане на данните на милиони българи, когато въпросната дама най-нагло не прекъсна отпуска си. Нещо повече- отрече вина, дори по отношение занижен контрол, та и бонуси си раздадоха в края на тримесечието.
Ето, заради толерирането на такива хора губи доверие и респект  ББ, разбира се, губим и всички ние .
Абсолютно подкрепям.
Тази същата си изкара отпуската баш в разгара на скандала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия