Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 604
  • 38 566
# 14 160
Слушам брифингът на ГЕРБ. Бившият финансовият министър Ананиев каза, че първото, което са му поискали в предишния служебен кабинет на Радев е било да прехвърли 350 млн. лв. към Министерството на отбраната и се чудел откъде би могъл да ги вземе. Освен това каза, че временният кабинет няма какво да си приписва заслуги на тяхното правителство, защото освен досегашните рекордни приходи за тази пандемична година, се очакват още два големи транша да влязат в хазната - инструментът Шуър и отложеният корпоративен данък. Каза също така, че изведнъж на всички вече им харесват пандемичните мерки за подпомагане на бизнеса (които активно плюха по време на предизборната кампания) и искат да ги продължат, ти да видиш.
Виж целия пост
# 14 161
Смешен плач, сериозно. Някой ще си препише успехите им. Добре, че им платиха концесията за София, за да бъдат на плюс.
Виж целия пост
# 14 162
Смешен плач, сериозно. Някой ще си препише успехите им. Добре, че им платиха концесията за София, за да бъдат на плюс.

Е и? Това трябва да е някакъв минус ли или е по-скоро плюс за държавата и съответно управлението й при положение, че светът се гърчи във финансова криза породена от пандемията? Смяташ, че нещата си стават от самосебе си ли? Ми тогава защо въобще имаме управление? Може би няма смисъл да плащаме на министри, президенти, депутати и държавата да си съществува без администрация и управление.
Виж целия пост
# 14 163
Дано някъде излезе като текст това, което каза Ананиев.
Виж целия пост
# 14 164
Дано някъде излезе като текст това, което каза Ананиев.

В момента върви по НоваНюз на живо, който иска, може да си го върне и да го гледа.
Предполагам и че ще качат пресконференцията на НоваПлей.
Виж целия пост
# 14 165
Същият е, ето в медияпул
https://www.mediapool.bg/nap-s-nov-shef-danachniyat-ekspert-i-sh … v-news321825.html

Живеел последните години в Дубай.
e,
Нашия Президент си назначава кадри на Дубай?
Та за мутри ли си викахме с вдигнат юмрук??

И от Лукойл и от  БоШкоФ , Цв.Василев  ще събира данъци .
Сериозно ли президента назначава шефа на НАП? Взе да ставаш смешен/на.
Виж целия пост
# 14 166
Същият е, ето в медияпул
https://www.mediapool.bg/nap-s-nov-shef-danachniyat-ekspert-i-sh … v-news321825.html

Живеел последните години в Дубай.
e,
Нашия Президент си назначава кадри на Дубай?
Та за мутри ли си викахме с вдигнат юмрук??

И от Лукойл и от  БоШкоФ , Цв.Василев  ще събира данъци .
Сериозно ли президента назначава шефа на НАП? Взе да ставаш смешен/на.

Е хайде сега - президента назначава финансовият министър, който назначава шефа на НАП.
С думи прости за неразбралите - в момента президентът играе ролята на премиер (в сянка).
Виж целия пост
# 14 167
Ей, бай Киро, който цял живот е финансист, по-точно бюджетар (като изключим краткия престой в МЗ) се оплаква от натиск. Ако беше такъв бунтар, нямаше да оцелее толкова години като зам-министър.

Дали щеше да спомене 350-те млн., ако президентът не беше бивш военен?
Виж целия пост
# 14 168
Значи Ананиев казва - те харесаха нашите мерки, обаче притеснението ми е, че при този срив на приходите как ще се осигурят необходимите средства?

Нещо да се забелязва в това твърдение?

DeltaAzimut, права си. За съжаление нито един от четиримата, които са седнали срещу журналистите не знае кой има отговорност в момента.
Виж целия пост
# 14 169
Ей, бай Киро, който цял живот е финансист, по-точно бюджетар (като изключим краткия престой в МЗ) се оплаква от натиск. Ако беше такъв бунтар, нямаше да оцелее толкова години като зам-министър.

Ами явно е бунтар, слушайки какво говори в момента.

Значи Ананиев казва - те харесаха нашите мерки, обаче притеснението ми е, че при този срив на приходите как ще се осигурят необходимите средства?

Нещо да се забелязва в това твърдение?

DeltaAzimut, права си. За съжаление нито един от четиримата, които са седнали срещу журналистите не знае кой има отговорност в момента.

А това защо трябва да е проблем на Ананиев? Той вече не е финансов министър. Това би било негов проблем, ако отново бъде избран за такъв, нали така?

Ей, бай Киро, който цял живот е финансист, по-точно бюджетар (като изключим краткия престой в МЗ) се оплаква от натиск. Ако беше такъв бунтар, нямаше да оцелее толкова години като зам-министър.

Дали щеше да спомене 350-те млн., ако президентът не беше бивш военен?

А дали щяха да му поискат 350-те мил., ако президентът не беше бивш военен?
Виж целия пост
# 14 170
Бунтар е срещу служебното правителство, защото то е само 2-месечно. Ако след  11 юли пак го върнат на власт, ще слушка и ще дава там, където му кажат
Виж целия пост
# 14 171
Новият шеф на митниците е стария от времето на Орешарски.
Виж целия пост
# 14 172
Бунтар е срещу служебното правителство, защото то е само 2-месечно. Ако след  11 юли пак го върнат на власт, ще слушка и ще дава там, където му кажат

А лошо ли даваше, където му кажат? Ако е давал лошо, защо сега искат да продължат да дават пак по същия начин, а не измислят някакъв нов начин за даване? Явно не е давал чак толкова лошо, където му кажат, нали?
Виж целия пост
# 14 173
Новият начин е преизчисляване на пенсиите и се е предлагало миналата година. Но не. Сега явно Борисовото правителство + Ананиев е решило да бъдат до май, а после да му мисли следващия. Много отговорна политика.

Повтарят опорките, ще ги потретят. Ще вкарат жълтините и тях ще повтарят...
Виж целия пост
# 14 174
... Каза също така, че изведнъж на всички вече им харесват пандемичните мерки за подпомагане на бизнеса (които активно плюха по време на предизборната кампания) и искат да ги продължат, ти да видиш.

Губи ми се - при протестите плюха, че има мерки или че са недостатъчни?  Не съм сигурна, че за 2 месеца е хубаво и възможно да се правят някакви амбициозни промени, за които е редно следващото правителство да преценява по какви начини да бъдат продължени и как, но поне санитарния минимум, който беше досега, е редно да дават / а и нали май вече са теглили заем основно за 60/40 по този инструмент Шуър? Ако тези средства са планирани с разчет мярката да е до май вероятно не е съвсем разумно/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия