Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 541
  • 38 566
# 14 190
Това сега дали е вярно: - https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/05/14/4209632_shpigel_zamesi_m … 67CWUY4KjvD-y8uBA

Германската армия е поръчала от България защитно облекло за стотици хиляди евро, което е некачествено, но за което канцлерът Ангела Меркел изглежда лично е говорила с тогавашния премиер Бойко Борисов.

Пак Борисов, пак телефонен разговор...
Виж целия пост
# 14 191
Шпигел все пак не е Билд, сериозно издание е. Бил опозиция на ХДС, така че нормално да критикува (все още) управляващите
Виж целия пост
# 14 192
99% от бостана от тикви на ГЕРБ.
Не че нещо, но по бостаните тикви не растат.
Виж целия пост
# 14 193
Тук "Шпигел" обръща внимание на посоката на команди "отгоре" - "не български доставчици изпращат стоките с идо Германия, за да бъдат проверени, а личният помощник на министъра трябва да вземе пробите заедно с екип, готов да излети за България. Още на следващия ден."
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/05/14/4209632_shpigel_zamesi_m … 67CWUY4KjvD-y8uBA

Това звучи малко като нашия министър дето носи пилешките краставици на арабите и се върна с негоден дезинфектант и фурми. Голямо разкарване за 200-300 хил евро.
Виж целия пост
# 14 194
Като гледам става въпрос за периода в който защитното облекло и маски бяха дефицит и по-ценни от злато. Може затова да е летял. На 30 март 2020 в цяла Европа гледахме снимки на медици в саморъчно защитно облекло и маските бяха изчезнали вдън земя.
Виж целия пост
# 14 195
Това звучи малко като нашия министър дето носи пилешките краставици на арабите и се върна с негоден дезинфектант и фурми. Голямо разкарване за 200-300 хил евро.
Еее, ти пък. Ловците за бисери в миналото са хапвали само по някоя и друга фурма, докато се гмуркат. Искали са да ни предпазят от нашишкването по време на локдауна.

Доколкото помня, тогава министър беше Караниколов, когото свързват с #КОЙ, и вносителите на т.нар. оборудване и фурмите бяха пак негови фирми
Виж целия пост
# 14 196
Обсъжданата по напред Трифонова, която обиколи сутринта телевизиите, всъщност е била командирована във ведомството.
 Години са и пазили щата в ДФ Земеделие, още в деня за уволнение са я възстановили.

""Трифонова от три години е все командирована по различни ведомства. Основният ѝ щат обаче си стои във фонд "Земеделие". Сега автоматично по Закона за държавния служител идва за възстановяване на позиция тук. Нямам поле за действие", коментира пред Mediapool Васил Грудев, шеф на Държавен фонд "Земеделие".
Десислава Трифонова е възстановена като експерт в дирекция "Договориране" на европроекти във фонда, който разпределя милиарди за земеделие от ЕС всяка година.
"Помолена е да излезе в дълъг неплатен отпуск", добави Грудев."


https://www.mediapool.bg/bivshata-shefka-na-bai-si-pazela-myasto … uF452uqpv7bXOz4N8
Виж целия пост
# 14 197
Това звучи малко като нашия министър дето носи пилешките краставици на арабите и се върна с негоден дезинфектант и фурми. Голямо разкарване за 200-300 хил евро.
Еее, ти пък. Ловците за бисери в миналото са хапвали само по някоя и друга фурма, докато се гмуркат. Искали са да ни предпазят от нашишкването по време на локдауна.
Да, то у нас е пълно с ловци на бисери.

Борисов и Каракачанов да се бяха възползвали от качествата на тези чудодейни фурми, ама явно са заложили на пържолите.
Виж целия пост
# 14 198
Командироването е със съгласието на двете министерства, все едно щатната бройка от ДВЗ отива във БАИ. Не са й пазили щата, тя си върви с него.

За 10 години общо в администрацията да стигнеш до такъв пост.... Трябва ракета-носител
Виж целия пост
# 14 199
Обсъжданата по напред Трифонова, която обиколи сутринта телевизиите, всъщносте биа командирована във ведомството.
 Години са и пазили щата в ДФ Земеделие, още в деня за уволнение са я възстановили.
Скрит текст:
""Трифонова от три години е все командирована по различни ведомства. Основният ѝ щат обаче си стои във фонд "Земеделие". Сега автоматично по Закона за държавния служител идва за възстановяване на позиция тук. Нямам поле за действие", коментира пред Mediapool Васил Грудев, шеф на Държавен фонд "Земеделие".
Десислава Трифонова е възстановена като експерт в дирекция "Договориране" на европроекти във фонда, който разпределя милиарди за земеделие от ЕС всяка година.
"Помолена е да излезе в дълъг неплатен отпуск", добави Грудев."


https://www.mediapool.bg/bivshata-shefka-na-bai-si-pazela-myasto … uF452uqpv7bXOz4N8
Затова ли отказа да си търси правата по съдебен ред! Много ценен кадър ще да е.

ИП е до края на май. Не виждам, дори да бъде удължено, какви мерки биха наложили извън маските в затворени помещения. Всичко работи т.е. няма затворени бизнеси. В момента само мед. персонал е нонстоп под пара. Щом има пари за тях и за пенсионерите /цените скочиха доста, а никой не пожела да им актуализира пенсиите/, на които са длъжници, какви още помощи ще отпускат! Като дойдат пари по онази програма /Дончев предполагам е подал документите/, ще им раздават за възстановяване.

Скрит текст:
Това звучи малко като нашия министър дето носи пилешките краставици на арабите и се върна с негоден дезинфектант и фурми. Голямо разкарване за 200-300 хил евро.
Еее, ти пък. Ловците за бисери в миналото са хапвали само по някоя и друга фурма, докато се гмуркат. Искали са да ни предпазят от нашишкването по време на локдауна.
Да, то у нас е пълно с ловци на бисери
.
Борисов и Каракачанов да се бяха възползвали от качествата на тези чудодейни фурми, ама явно са заложили на пържолите.
За закуска, обед и вечеря по една фурма. Щяха да изглеждат супер. Grinning
Виж целия пост
# 14 200
Командироването е със съгласието на двете министерства, все едно щатната бройка от ДВЗ отива във БАИ. Не са й пазили щата, тя си върви с него.

За 10 години общо в администрацията да стигнеш до такъв пост.... Трябва ракета-носител

В статията от поста на flambe има линк към интересна биография на баща й.
Виж целия пост
# 14 201
Трифонова с интересен брат, баща... /  От атестацията на съдия Цветанчо Трифонов става ясно нещо още по-любопитно. Дипломата му по "Право" от Софийския университет е издадена на 5 април 1992 година – четири месеца, след като той вече е бил назначен за шеф на съда в Кнежа.
Преди да стане съдебен шеф той е работил 5 месеца като подземен шлосер в Мадан и още 11 години като електротехник в Кнежа"-

за брата - https://frognews.bg/novini/samo-vav-frog-desislava-todorova-okaz … xS4JjBgfQsVDRxR_Q
Виж целия пост
# 14 202
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/mahnatata-shefka-na … la-0-lv-chuzhbina
"Била съм началник във фонд "Земеделие" по селската програма, където минават огромни парични потоци", обясни тя опита си.
Сутринта го чух и много се изненадах от използваната фраза, особено в ефир и то от висш държавен служител.
Сигурно е имала предвид Програмата за развитие на селските райони. Joy

Относно маските за Германия - https://www.haskovo.bg/article/11234/kmetat-na-haskovo-posreshtn … era-boyko-borisov
Друг е ракетата-носител на Трифонова. Wink
Виж целия пост
# 14 203
За закуска, обед и вечеря по една фурма. Щяха да изглеждат супер. Grinning
Хайде Каракачанов винаги си е бил така, обаче Баце...футболист, спортист и накрая - само вижте снимките с Янев, разликата във възрастта им е година
Виж целия пост
# 14 204
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/mahnatata-shefka-na … la-0-lv-chuzhbina
"Била съм началник във фонд "Земеделие" по селската програма, където минават огромни парични потоци", обясни тя опита си.
Сутринта го чух и много се изненадах от използваната фраза, особено в ефир и то от висш държавен служител.
Сигурно е имала предвид Програмата за развитие на селските райони. Joy
Скрит текст:
Относно маските за Германия - https://www.haskovo.bg/article/11234/kmetat-na-haskovo-posreshtn … era-boyko-borisov
Друг е ракетата-носител. Wink
Ако е възможно всеки ден да канят г-жа Трифонова в медиите. С всяко отваряне на устата сама разбива кадровата политика на ГЕРБ. Новият лозунг е "Калинки вън!" Не е реваншизъм, а връщане към нормалното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия