Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 520
  • 38 566
# 14 310
Тези дни накъдето се обърне човек изскача някой от Ку-Ку. Усещането е, че всички страни в играта страдат от остър недостиг на персонал, съжалявам, имах предвид елит.

Ами ние сме малка държава, от години, да не кажа десетилетия в политическия живот се въртят едни и същи хора.

Младите трябваше да откроят свои представители, а не да се зарибяват по  овехтели чичовци.

[
Виж целия пост
# 14 311
Доскорошният издател на Плейбой, видният плеймейт познавач, неуморният пътешественик, гмуркач и най- вече - универсалният коалиционен партньор, човекът- партия Любен Дилов , агресира не по- малко в студиото.
Политиката за него не е идеология, затова мнението му бе механичен сбор от ПР- опорки, разхвърляни от Президента, през Русия, до Евро-атлантизма и обратно към Вожда.
Как довчера си ГО иронизирал в скечове в шоу, а днес си МУ най- върл защитник, с претенции за обективност?
Виж целия пост
# 14 312
Кой ще насмогне на кадри на непрекъснато раздуваща се администрация, то не са комисии, отдели, дирекции...преливат от пусто в празно, в същото време няма кой да преведе една европейска директива смислено, превеждат с гугъл преводач и правят наредби от това, пълно безумие.Първото, което трябва да се направи, е да се реформира това чудовище.
Виж целия пост
# 14 313
Двете са различни неща. Танцьорката я избират хора, от нейните среди, да ги представлява. Нима няма достатъчно танцьорки, стриптизьорки, проститутки ако щеш и т.н., които да изберат 2-3 НП!
Шеф на НАП се назначава при определени условия, както и шефовете на полиция, на НОИ и т.н.
Сравнението е неуместно.
Разбира се, че да ги представлява.
В комисията по образованието.
ДепутатКА, избрана на редовни избори, никаква идея нямам от кои среди, не ме и интересува.
Шефовете на изброените от теб служби се назначават от упълномощени за това лица.
Дали е уместно или не сравнението - за теб не, за мен да. Разликата е никаква.
А, сетих се за една.
Стриптизьорката беше депутатка 4 години.
Шефът на НАП ще е такъв 2 месеца, засега.
Виж целия пост
# 14 314
Кой ще насмогне на кадри на непрекъснато раздуваща се администрация, то не са комисии, отдели, дирекции...преливат от пусто в празно, в същото време няма кой да преведе една европейска директива смислено, превеждат с гугъл преводач и правят наредби от това, пълно безумие.Първото, което трябва да се направи, е да се реформира това чудовище.
Не че нещо, ама българският е официален език в ЕС и всички директиви ги има преведени на български още с обнародването им, има голям екип преводачи на български в ЕС институциите, с филология в няколко езика, правилото е, че превеждат от чужд на роден език. Така че няма нужда някой да превежда с Гугъл, хармонизирането се прави с преводи на български от професионални преводачи. Не знам откъде изобщо е тръгнало това мнение, но е поредната партенка. Но подозирам, че източникът е Дневник Wink.
Ето пример за ЕС директива и как се обнародва тя, има я на всички езици в ЕС :
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/ALL/;ELX_SESSIONID=FZ … =CELEX:32010L0031
Изобщо знаенето на чужди езици се преекспонира относно  управляващите, то не е съществено, за целта си има преводачи. Други са нужните умения. Жан Виденов знае 4 езика, между които арабски. Ако това е критерий, да гласуваме за него тогава. Плюс че е слаб и винаги е с костюм и вратовръзка.
Виж целия пост
# 14 315
Още по-зле, мислех, че преводът им куца, а то било четенето с разбиране.
Виж целия пост
# 14 316
Още по-зле, мислех, че преводът им куца, а то било четенето с разбиране.
Ще поживеем, ще видим следващите (ред., не са нови, а стари и даже не са добре забравени) колко могат да четат с разбиране Wink
Виж целия пост
# 14 317
Скрит текст:
Изключително просташки се държи Тошко  Каксеказваше в Панорама, а пък какво надрънка за пандемията - надмина всички фейсбук конспирации и опорки кого писали и как платили. Кошмар пълен.
Участникът от БСП му обяснява като на дете и той пак не вдява и агресира. Апотеоз на невежество, но пък със самочувствие.
Простият си остана прост.
Дори и да го прикрива с псевдо-интелектуални бръщолевения.
[/quote]

Няма как да не се съглася. Ето защо Биг Брадъра от Банкя ви импонира толкова - щото прояви  учудващо постоянство да си остане натурално прост, като даже не направи опит да го прикрие някак с "изкуствен" интелект.
То за него интелект е мръсна дума вероятно.
Виж целия пост
# 14 318
Има и юристи-лингвисти, които с това се занимават. Но пак стават грешки и затова винаги се проверява текстът на съответния акт на ЕС - директивата или регламента, и на английски език, освен на български.
Виж целия пост
# 14 319
Директивите ги има, ама ръководствата ги няма Stuck Out Tongue Winking Eye
ЕС е едно много хубаво нещо от което не се възползваме на 100%. Чувствам страната ни като някакъв страничен наблюдател, а не като участник в мача. Преди 10г. като че ли не беше така.
Виж целия пост
# 14 320
Скрит текст:
Изключително просташки се държи Тошко  Каксеказваше в Панорама, а пък какво надрънка за пандемията - надмина всички фейсбук конспирации и опорки кого писали и как платили. Кошмар пълен.
Участникът от БСП му обяснява като на дете и той пак не вдява и агресира. Апотеоз на невежество, но пък със самочувствие.
Простият си остана прост.
Дори и да го прикрива с псевдо-интелектуални бръщолевения.

Няма как да не се съглася. Ето защо Биг Брадъра от Банкя ви импонира толкова - щото прояви  учудващо постоянство да си остане натурално прост, като даже не направи опит да го прикрие някак с "изкуствен" интелект.
То за него интелект е мръсна дума вероятно.
[/quote]
Радвам се, че сме на едно мнение за Славчовия Тошко Simple Smile
Виж целия пост
# 14 321
Сега прочетох, че освен всички очевидни качества като визия, езици, образование и скромност, Жан Виденов е и шампион по бридж! Окончателно ме спечели за своята кауза Smile
Виж целия пост
# 14 322
Директивите ги има, ама ръководствата ги няма Stuck Out Tongue Winking Eye
ЕС е едно много хубаво нещо от което не се възползваме на 100%. Чувствам страната ни като някакъв страничен наблюдател, а не като участник в мача. Преди 10г. като че ли не беше така.
Това за ръководството не го разбрах?
Не сме зле в транспонирането на директивите, не че нещо, но преди 10 години бяхме много по-зле в тази дейност, все пак  България е член на ЕС едва от ноември 2007. Подобряването на качеството на работата  не е заради ББ, а затова че хората се понаучиха, как се прави, понамаляха наказателните процедури срещу България за невъвеждане на правото на ЕС.
Дори преди 7-8 -9 години имаше доста шефове на международни отдели в държавната администрация, които не знаеха поне английски език, което мен ме изумяваше - как може да си сложен да ръководиш нещо, което няма да разбираш?
Виж целия пост
# 14 323
Скрит текст:
Двете са различни неща. Танцьорката я избират хора, от нейните среди, да ги представлява. Нима няма достатъчно танцьорки, стриптизьорки, проститутки ако щеш и т.н., които да изберат 2-3 НП!
Шеф на НАП се назначава при определени условия, както и шефовете на полиция, на НОИ и т.н.
Сравнението е неуместно.
Разбира се, че да ги представлява.
В комисията по образованието.
ДепутатКА, избрана на редовни избори, никаква идея нямам от кои среди, не ме и интересува.
Шефовете на изброените от теб служби се назначават от упълномощени за това лица.
Дали е уместно или не сравнението - за теб не, за мен да. Разликата е никаква.
А, сетих се за една.
Стриптизьорката беше депутатка 4 години.
Шефът на НАП ще е такъв 2 месеца, засега.
Това трябва да ме успокои,  да го харесам, да определя действието на СП като правилно!
Не става.
Виж целия пост
# 14 324
А Баце по гащи по-убав ли беше?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия