Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 511
  • 38 566
# 14 325
Е, ама вие пак съдите по външния вид!
Съгласна съм, че досегашната шефка на НАП трябваше да бъде отстранена отдавна. Голяма грешка беше тя!
Но назначаването на Спецов не ме успокоява, макар да е So Hot. Че и любимият ми министър от служебното правителство - на финансите, на зададен въпрос от журналист обяви, че Спецов няма да отговаря, защото той все още нямал поглед. Laughing
Виж целия пост
# 14 326
https://faktor.bg/bg/articles/hristo-gadzhev-kam-finansoviya-min … ov-za-shef-na-nap

Но имам 3️ въпроса към министъра на финансите: Кой е предложил г-н Спецов, след като той от 2015г. живее в Дубай? Кога е свършило проучването му за достъп до класифицирана информация, което е задължително за този пост? Още повече, че лицето живее в трета страна. Защо е освободен от ТД на НАП в Добрич?". Това попита във Фейсбук депутатът от 45-о Народно събрание от ГЕРБ Христо Гаджев.

Спецов е с прекъснати ЗО права, не си е плащал вноските 4 години
Виж целия пост
# 14 327
Къде е бил експерт на НАП 10 години и кога?
С какво се е занивал през останалото време?
Виж целия пост
# 14 328
https://faktor.bg/bg/articles/hristo-gadzhev-kam-finansoviya-min … ov-za-shef-na-nap

Но имам 3️ въпроса към министъра на финансите: Кой е предложил г-н Спецов, след като той от 2015г. живее в Дубай? Кога е свършило проучването му за достъп до класифицирана информация, което е задължително за този пост? Още повече, че лицето живее в трета страна. Защо е освободен от ТД на НАП в Добрич?". Това попита във Фейсбук депутатът от 45-о Народно събрание от ГЕРБ Христо Гаджев.

Спецов е с прекъснати ЗО права, не си е плащал вноските 4 години

За всичко останало съм съгласна, но защо да си плаща ЗО, щом не живее в България от 6 години?
Виж целия пост
# 14 329
Май имаше някаква опция ако живееш в чужбина, да подадеш декларация в НАП, да не ти начисляват, или важи само за ЕС.
Виж целия пост
# 14 330
Спецов и на мен ми е изненадващ и подозрителен. Дано освен с бицепси да блесне и с качества като шеф на НАП. Там имаше нужда от смени в ръководството, но тази смяна е...озадачаваща.
Виж целия пост
# 14 331
Скрит текст:
Двете са различни неща. Танцьорката я избират хора, от нейните среди, да ги представлява. Нима няма достатъчно танцьорки, стриптизьорки, проститутки ако щеш и т.н., които да изберат 2-3 НП!
Шеф на НАП се назначава при определени условия, както и шефовете на полиция, на НОИ и т.н.
Сравнението е неуместно.
Разбира се, че да ги представлява.
В комисията по образованието.
ДепутатКА, избрана на редовни избори, никаква идея нямам от кои среди, не ме и интересува.
Шефовете на изброените от теб служби се назначават от упълномощени за това лица.
Дали е уместно или не сравнението - за теб не, за мен да. Разликата е никаква.
А, сетих се за една.
Стриптизьорката беше депутатка 4 години.
Шефът на НАП ще е такъв 2 месеца, засега.
Това трябва да ме успокои,  да го харесам, да определя действието на СП като правилно!
Не става.
Представям си какво може да предложи за бързата събираемост ... като един шампион по културизъм в НАП Simple Smile
Хранителни добавки, предполагам. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14 332
Май имаше някаква опция ако живееш в чужбина, да подадеш декларация в НАП, да не ти начисляват, или важи само за ЕС.

Нямам представа какво точно ще ти начисляват НАП, ако работиш и се осигуряваш в чужбина, а в България не си подал декларация, че си безработен или самоосигуряващ се, за да ти начисляват съответните вноски. Но ако държиш да я подадеш и да си ги плащаш, какво ще пишеш в нея? Ще излъжеш, че си си безработен или самоосигуряващ се? Не съм съвсем наясно, но не ми се вярва да е така. И какъв е смисълът да си поддържаш тук здравноосигурителните права, ако имаш друго покритие, което ти ги гарантира?
Виж целия пост
# 14 333
Ако само ЗО са му проблемът на Спецов, бял кахър е! По-интересно е каква му е експертизата на висококвалифициран експерт, днес чух, че я имал, но и аз не намирам материали за него, освен бодибилдърските му постижения и споменаване за няколко години в НАП. Като чета за него, явно повече го влече културизмът, отколкото свищовската му специалност. Поне такова мнение си съставям от написаното за него. Ако някой е попаднал на материал не за спортните му постижения, дайте да прочета. А в Дубай с какво се е занимавал, пак със спорт ли? На някакви клюки (или не) попадам, че е продал фирма за милиони ту на клошар, ту на сламено лице....Нещо хубаво ми дайте да прочета за него като за специалист.
Виж целия пост
# 14 334
Скрит текст:
Двете са различни неща. Танцьорката я избират хора, от нейните среди, да ги представлява. Нима няма достатъчно танцьорки, стриптизьорки, проститутки ако щеш и т.н., които да изберат 2-3 НП!
Шеф на НАП се назначава при определени условия, както и шефовете на полиция, на НОИ и т.н.
Сравнението е неуместно.
Разбира се, че да ги представлява.
В комисията по образованието.
ДепутатКА, избрана на редовни избори, никаква идея нямам от кои среди, не ме и интересува.
Шефовете на изброените от теб служби се назначават от упълномощени за това лица.
Дали е уместно или не сравнението - за теб не, за мен да. Разликата е никаква.
А, сетих се за една.
Стриптизьорката беше депутатка 4 години.
Шефът на НАП ще е такъв 2 месеца, засега.
Това трябва да ме успокои,  да го харесам, да определя действието на СП като правилно!
Не става.
Joy
Ти наистина ли мислиш, че пиша тук,  за да успокоявам или тревожа някого? Joy
Или да го карам да харесва или мрази друг? Joy
И че за мен има значение за кого какво става или не става?
Риторични са ми въпросите, да не говорим колко различна представа имам за писането в темата и целта на постовете в нея.
Мнението ми за хората, за които писах - една екс депутатка и стриптизьорка, както и за издигналия я аптекар си е лично мое и не ме вълнува дали някой е съгласен с него. Още повече пък дали същия някой заради него ще хареса въпросната мома.
Същото важи и за новоизлюпените шефове на НАП, Митници, инвестиции и т.н.
Сицов дори не го знам откъде се пръкна. Но за мен "не става"  да се подиграваме на един културист, че станал шефче, след като се нагледахме на парадокси като описания от мен.
Това ме провокира, нищо друго.
За Сицов тепърва ще чета.
Оффф, Спецов бил.
Извинявам се.
Виж целия пост
# 14 335
...Нещо хубаво ми дайте да прочета за него като за специалист.

В ПИК има естествено, но е по-скоро косвено неугледно. Бил дълго време в НАП Добрич с Тошко Тодоров, после експерт в дирекция "Разследване на особени случаи" за борба с данъчните измами. Следва надълго и нашироко нищене на Тошко Тодоров.
Виж целия пост
# 14 336
Никой не се подиграва на  Спецов, напротив, обсъждаме това, с което е известен - шампион по културизъм и как това би помогнало в новото му амплоа.
Иначе търсим разликите, между новото, което ще замени изчегъртаното старо.
Виж целия пост
# 14 337
...Нещо хубаво ми дайте да прочета за него като за специалист.

В ПИК има естествено, но е по-скоро косвено неугледно. Бил дълго време в НАП Добрич с Тошко Тодоров, после експерт в дирекция "Разследване на особени случаи" за борба с данъчните измами. Следва надълго и нашироко нищене на Тошко Тодоров.
борба с данъчните измами. Брех. За това си е продал дяловете. Научил се е.
Честно, ако това ще е новото, промяната... от ми има не.
А това СП, не трябва ли да готви избори? Чистките в администрацията за чий са му при условие, че има живот два месеца?
Виж целия пост
# 14 338
Скрит текст:
...Нещо хубаво ми дайте да прочета за него като за специалист.

В ПИК има естествено, но е по-скоро косвено неугледно. Бил дълго време в НАП Добрич с Тошко Тодоров, после експерт в дирекция "Разследване на особени случаи" за борба с данъчните измами. Следва надълго и нашироко нищене на Тошко Тодоров.
борба с данъчните измами. Брех. За това си е продал дяловете. Научил се е.
Честно, ако това ще е новото, промяната... от ми има не.
А това СП, не трябва ли да готви избори? Чистките в администрацията за чий са му при условие, че има живот два месеца?

Да, ако писаното за този Тошко Тодоров е истина, звучи като повече от същото.

Но иначе защо са му чистките на кое да е СП?

Ще използвам думите на Плевнелиев, защото с малки изменения пасват на повечето служебни правителства:
"Служебното правителство ще работи...  и задачите му ... ще включат мерки за организиране и провеждане на изборите, икономически мерки, мерки за социална и здравна закрила, образование, култура и спорт; политики в подкрепа на върховенството на закона, вътрешния ред, сигурност и отбрана; политики за европейски диалог и коректно управление на средствата от Европейския съюз, както и мерки за прозрачно управление и взаимодействие с гражданското общество. . Ще бъде изготвен анализ на изпълнението на бюджета и прогноза за неговото изпълнение до края на годината. Правителството ще изнесе истината за състоянието на финансите, раздутите разходи и неизплатените сметки... Съзнателният отказ от поправяне на грешките в бюджета за .... г.,  означава по-малко сигурност в държавата в този преходен период.".
Виж целия пост
# 14 339
...Нещо хубаво ми дайте да прочета за него като за специалист.

В ПИК има естествено, но е по-скоро косвено неугледно. Бил дълго време в НАП Добрич с Тошко Тодоров, после експерт в дирекция "Разследване на особени случаи" за борба с данъчните измами. Следва надълго и нашироко нищене на Тошко Тодоров.

Цитат
През последните години е консултант в областта на финансите и данъчното законодателство, добавят от правителствената пресслужба.

а на мен ми е интересна дейноста му като консултант в областта на финансите и данъчното законодателство. Точно колко консултации е направил през последните четри години и къде е декларирал доход от тази си дейност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия