Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 927 451
  • 38 566
# 14 415
Скрит текст:
Променяш си мнението в движение. Сега пък Ананиев казал, че има пари и за юни. Но не са гласувани както ти казваш за три месеца след края на мандата му. Та парите са гласувани до края на май и това е. Мисля, че само парите за лекарите са и юни.

По-горе съм написала, че ако не се удължи извънредната обстановка, не виждам основание за 50 лв. За съжаление пенсионерите разчитат на тези пари, а няма възможност за индексацията, за която Борисов е говорил септември миналата година - няма НС.

Бюджетът се предлага от МС, гласува се от НС и е на Рапублика България. Иначе трябва и СП да си направи свой бюджет Simple Smile

Тези 50 лева така или иначе са отпускани с министерски постановления, така че нищо не пречи да се продължи по същия начин до съставянето на нов парламент. Не съм говорила нищо за гласуване, просто цитирах думите на Ананиев. Парите са определени за април и май, което е близо 2 месеца след фактическата им изборна загуба на ГЕРБ. Смятам, че е предостатъчно, за да са несъстоятелни изказвания, че били предвидили парите да приключат точно с оттеглянето им от власт. В крайна сметка те не са ясновидци. Ако бяха спечелили, тогава тези въпроси нямаше да са на дневен ред. След като загубиха, нормално беше да се очаква, че ще има ново правителство в рамките на седмица до 10 дни. Няма как да се предвиди настъпилият развой на събитията. Според мен оставиха достатъчно буферен срок за следващото правителство, в който то да навлезе в работата, а и пандемията да поутихне. Разбира се, това няма кой да го признае, защото на опонентите на Борисов не им изнася. Оттук нататък отговорността вече не е нито на ГЕРБ, нито на Борисов. Сега като съберат 4 милиарда от ревизионни актове, ще има за всички неща, за които предното правителство се е стискало.

Мама Нана, благодаря ти. В статията, която си пуснала, пише, че парите за добавките за Ковид са осигурени от предното правителство до края на юни, и то без да се нарушава рамката на бюджета.
Виж целия пост
# 14 416
Май имаше някаква опция ако живееш в чужбина, да подадеш декларация в НАП, да не ти начисляват, или важи само за ЕС.

Нямам представа какво точно ще ти начисляват НАП, ако работиш и се осигуряваш в чужбина, а в България не си подал декларация, че си безработен или самоосигуряващ се, за да ти начисляват съответните вноски. Но ако държиш да я подадеш и да си ги плащаш, какво ще пишеш в нея? Ще излъжеш, че си си безработен или самоосигуряващ се? Не съм съвсем наясно, но не ми се вярва да е така. И какъв е смисълът да си поддържаш тук здравноосигурителните права, ако имаш друго покритие, което ти ги гарантира?

За ЗО не ти искат никакви документи, защото то по принцип е задължително за всички български граждани. Подаваш си декларация в НАП (може и онлайн) и си плащаш осигуровките лично (може и онлайн), независимо къде живееш, стига да искаш да имаш ЗО.
Виж целия пост
# 14 417
ЗО не е задължително за българите, които живеят и работят в чужбина. Има различни възможности за възстановяване на здравноосигурителните права след завръщане в България.
Повече тук - https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/osiguro … rite-v-chuzhbina/
Виж целия пост
# 14 418
ББ каза още преди че е осигурил бщджета някъде до към декември , ако спазват неговите разчети .
Ако си позволят да не му спазват разчетите  и да не могат да осигурят парите ще се оплетат като пилета в кълчища .Има правителство , вижда се от къде са доставяни парите за  пенсиите .
Каза че това през май е последното  разрешение за плащане на тези 50 лв . Имат10 дни  да обезпечат плащането  за следващия месец.
Виж целия пост
# 14 419
За продадената фирма на новия шеф на НАП и косвено за прекъснатото му здравно осигуряване в България.

http://focus-news.net/news/2021/05/15/2869843/izpalnitelniyat-di … -dlazhnostta.html
Виж целия пост
# 14 420
Бюджета освен разходна част, има и приходна. Към момента беше изнесена информация, че в приходната част има потенциал. Нали затова слагат нови служители, да работят по добре и да се развие този потенциал.

Преди изборите ББ беше отговорен за всичко. След изборите пак той. Вече го няма, но продължава оправдаването с него.
Защо хората, които трябваше да го сменят, съвсем законно, но не го направиха, не носят отговорност!
СП ще отнесе всичко - положително и отрицателно. Само, че те всички са там по собствена воля.
Виж целия пост
# 14 421
https://faktor.bg/bg/articles/mihail-veshim-v-novoto-pravitelstv … -duha-na-pozitano
Михаил Вешим: В новото правителство няма ляво и дясно, а два цвята – зелен като военен чорап и червен като духа на „Позитано”
Виж целия пост
# 14 422
Едно интересно проучване за твърденията на Илчовски за фиктивния оборот.
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31247548.html
Виж целия пост
# 14 423
Mama_Nana, а Вие как решихте, че служебното правителство не иска да носи отговорност и се оправдава с предните?!
Или вече е забранено да се съмняваме в истинността на нечии думи?
Не съм писала, че СП не иска да носи отговорност. Отговорността за това, какво наследява СП е на правителството на Борисов и НС, което отказа да състави редовно правителство. На вторите /НС/ никой не търси такава /защо?!/. Техните решения, трябва да бъдат финансово обезпечени  някак /това не се коментира/. Борисов ли трябваше да предвиди тези средства!

Скрит текст:
"При положение че натискът от пандемията намалява, приходите вървят добре, разходите са осигурени и при сегашното ниво на фискалния резерв според мен не се налага актуализация на бюджета на този етап. Освен това не е редно старото правителство, което си отива, да прави актуализация на бюджета в последните три дни от мандата си, без да знае приоритетите на новото правителство. Вие на мое място бихте ли направили актуализация", обърна се Кирил Ананиев към журналист, поставил въпроса за необходимостта от ревизия на финансовия план на държавата.


"Да, аз бих направил актуализация в малък размер, която да осигури поне добавките на пенсионерите от 50 лв. и продължаването на схемата 60/40 до края на годината, без да се налага преструктуриране на разходите", бе позицията на Асен Василев.

Ананиев отговори, че въпросните добавки за пенсионерите са били обект на критика в последните месеци, а сега пък се търсели пари за тях.

Това е част от разговор между двамата министри на финансите. Кой какво ще прави от тук насетне си е негов проблем. Няма причина да се говори, че Борисов не си е свършил работата.
Виж целия пост
# 14 424
Mama_Nana, а Вие как решихте, че служебното правителство не иска да носи отговорност и се оправдава с предните?!
Или вече е забранено да се съмняваме в истинността на нечии думи?
Не съм писала, че СП не иска да носи отговорност. Отговорността за това, какво наследява СП е на правителството на Борисов и НС, което отказа да състави редовно правителство. На вторите /НС/ никой не търси такава /защо?!/. Техните решения, трябва да бъдат финансово обезпечени  някак /това не се коментира/. Борисов ли трябваше да предвиди тези средства!

Скрит текст:
"При положение че натискът от пандемията намалява, приходите вървят добре, разходите са осигурени и при сегашното ниво на фискалния резерв според мен не се налага актуализация на бюджета на този етап. Освен това не е редно старото правителство, което си отива, да прави актуализация на бюджета в последните три дни от мандата си, без да знае приоритетите на новото правителство. Вие на мое място бихте ли направили актуализация", обърна се Кирил Ананиев към журналист, поставил въпроса за необходимостта от ревизия на финансовия план на държавата.


"Да, аз бих направил актуализация в малък размер, която да осигури поне добавките на пенсионерите от 50 лв. и продължаването на схемата 60/40 до края на годината, без да се налага преструктуриране на разходите", бе позицията на Асен Василев.

Ананиев отговори, че въпросните добавки за пенсионерите са били обект на критика в последните месеци, а сега пък се търсели пари за тях.

Това е част от разговор между двамата министри на финансите. Кой какво ще прави от тук насетне си е негов проблем. Няма причина да се говори, че Борисов не си е свършил работата.
За пръв път чувам, че НС има задължение да излъчи задължително правителство и ако не го направи, то значи лъже и носи наказателна отговорност 🤐 Нали и ГЕРБ взеха мандата и после го върнаха без гласуване в зала, и на тях ли да кажем, че са безотговорни?
Нали затова са предвидени избори, ако не се излъчи правителство?! А как да носи някой отговорност без да е бил на власт, това също е доста интересен казус.
Аа, ясно, ако аз открадна 200 лева от служебната каса и напусна, не ме хванат, но Вие започвате работа на освободеното от мен работно място, то Вие ще носите отговорност за моите 200 лева, че и за друго, каквото е завещано 😆😆
Виж целия пост
# 14 425
Еее, Борисов не е на власт от четири дни, управлявал четири години. Ще го дъвчем колкото искаме. Той се оправдаваше с / плюеше Орешарски и комунистите до последно Simple Smile
Виж целия пост
# 14 426
За пръв път чувам, че НС има задължение да излъчи задължително правителство и ако не го направи, то значи лъже и носи наказателна отговорност 🤐 Нали и ГЕРБ взеха мандата и после го върнаха без гласуване в зала, и на тях ли да кажем, че са безотговорни?
Нали затова са предвидени избори, ако не се излъчи правителство?! А как да носи някой отговорност без да е бил на власт, това също е доста интересен казус.
Аа, ясно, ако аз открадна 200 лева от служебната каса и напусна, не ме хванат, но Вие започвате работа на освободеното от мен работно място, то Вие ще носите отговорност за моите 200 лева, че и за друго, каквото е завещано 😆😆
Ако ти си направила поръчка за 200 лева, които аз започвайки работа нямам и няма от къде да взема, но не мога да върна поръчката, кой ще носи отговорност!
Виж целия пост
# 14 427
Mama_Nana, а Вие как решихте, че служебното правителство не иска да носи отговорност и се оправдава с предните?!
Или вече е забранено да се съмняваме в истинността на нечии думи?
Не съм писала, че СП не иска да носи отговорност. Отговорността за това, какво наследява СП е на правителството на Борисов и НС, което отказа да състави редовно правителство. На вторите /НС/ никой не търси такава /защо?!/. Техните решения, трябва да бъдат финансово обезпечени  някак /това не се коментира/. Борисов ли трябваше да предвиди тези средства!

Скрит текст:
"При положение че натискът от пандемията намалява, приходите вървят добре, разходите са осигурени и при сегашното ниво на фискалния резерв според мен не се налага актуализация на бюджета на този етап. Освен това не е редно старото правителство, което си отива, да прави актуализация на бюджета в последните три дни от мандата си, без да знае приоритетите на новото правителство. Вие на мое място бихте ли направили актуализация", обърна се Кирил Ананиев към журналист, поставил въпроса за необходимостта от ревизия на финансовия план на държавата.


"Да, аз бих направил актуализация в малък размер, която да осигури поне добавките на пенсионерите от 50 лв. и продължаването на схемата 60/40 до края на годината, без да се налага преструктуриране на разходите", бе позицията на Асен Василев.

Ананиев отговори, че въпросните добавки за пенсионерите са били обект на критика в последните месеци, а сега пък се търсели пари за тях.

Това е част от разговор между двамата министри на финансите. Кой какво ще прави от тук насетне си е негов проблем. Няма причина да се говори, че Борисов не си е свършил работата.
За пръв път чувам, че НС има задължение да излъчи задължително правителство и ако не го направи, то значи лъже и носи наказателна отговорност 🤐 Нали и ГЕРБ взеха мандата и после го върнаха без гласуване в зала, и на тях ли да кажем, че са безотговорни?
Нали затова са предвидени избори, ако не се излъчи правителство?! А как да носи някой отговорност без да е бил на власт, това също е доста интересен казус.
Аа, ясно, ако аз открадна 200 лева от служебната каса и напусна, не ме хванат, но Вие започвате работа на освободеното от мен работно място, то Вие ще носите отговорност за моите 200 лева, че и за друго, каквото е завещано 😆😆
Естествено, нали Орешарски тъкмо дойде на власт и спряха еврофондовете, което беше разнасяно години наред като негов фал, сякаш не е било заради нарушения на
управляващите преди него.
Виж целия пост
# 14 428
Може да го направи принцип това. След всяко едно правителство, за три месеца поемат Ревизорите, служебен кабинет, който прави ревизия и подготвя следващите избори Simple Smile

Виж целия пост
# 14 429
Скрит текст:
За пръв път чувам, че НС има задължение да излъчи задължително правителство и ако не го направи, то значи лъже и носи наказателна отговорност 🤐 Нали и ГЕРБ взеха мандата и после го върнаха без гласуване в зала, и на тях ли да кажем, че са безотговорни?
Нали затова са предвидени избори, ако не се излъчи правителство?! А как да носи някой отговорност без да е бил на власт, това също е доста интересен казус.
Аа, ясно, ако аз открадна 200 лева от служебната каса и напусна, не ме хванат, но Вие започвате работа на освободеното от мен работно място, то Вие ще носите отговорност за моите 200 лева, че и за друго, каквото е завещано 😆😆
Ако ти си направила поръчка за 200 лева, които аз започвайки работа нямам и няма от къде да взема, но не мога да върна поръчката, кой ще носи отговорност!
Именно, и аз това питам! 😆😆
Зная, че отговорът не Ви харесва и си играете на словоблъсканици, но никой не е редно да носи чужда отговорност и да плаща чужди грешки. А Вие точно за това настоявате!
Скрит текст:
Не се правете на по-ограничена, отколкото сте. Ако все пак сте наистина толкова ограничена и не схващате, извинявам се, че изобщо спорим 😄
Това няма никакво значение /дали ми харесва или не/ стига да е правилен. Принципно не е правилно, някой да плаща заради друг, но в политиката не е така. За решенията на тези хора, плащаме ние /това е една от причините, да се правят всякакви безумия/. Ако това не е разбрано /все още някой вярва, че политиците са морални и отговорни/, моята ограниченост бледнее, пред  това заблуждение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия