Великобритания - тема [87] Пролетно - Лятна Много Коронована Локдаунска

  • 34 420
  • 764
# 405
Ваксините нали имат ниво на ефективност, 94-96%, за съжаление винаги ще има хора попадащи в малкия процент и при тях няма да действа.
Тук пак е мрачно и вали, така да ми писна вече, искам лято, май месец е все пак. 😬
Виж целия пост
# 406
Ами няма такова нещо като гратисен период и предварителна процедура в одобрението на медикаменти.
Ако не искате да се ваксинирате, ваше право, но горното изказване е некоректно.
Виж целия пост
# 407
Ваксините нали имат ниво на ефективност, 94-96%, за съжаление винаги ще има хора попадащи в малкия процент и при тях няма да действа.
Точно. Не съществува 100% защита.
Виж целия пост
# 408
Ваксините против Ковид 19 са одобрени за употреба по т.нар. emergency use authorization, а ето и определението за това как са одобрени.

The first COVID-19 vaccine was granted regulatory approval on 2 December by the UK medicines regulator MHRA.[132] It was evaluated for emergency use authorization (EUA) status by the US FDA, and in several other countries.[


Emergency Use Authorization (EUA) in the United States is an authorization granted to the Food and Drug Administration (FDA) under sections of the Federal Food, Drug, and Cosmetic Act as added to and amended by various Acts of Congress, including by the Pandemic and All-Hazards Preparedness Reauthorization Act of 2013 (PAHPRA), as codified by 21 U.S.C. § 360bbb-3, to allow the use of a drug prior to approval.[1] It does not constitute approval of the drug in the full statutory meaning of the term, but instead authorizes FDA to facilitate availability of an unapproved product, or an unapproved use of an approved product, during a declared state of emergency from one of several agencies or of a "material threat" by the Secretary of Homeland Security.[1]
От Уикипедия.

А наче днес гледах един текст в темите за Ковид, но не можах да го намеря. Който посочваше същото
Виж целия пост
# 409
Влизате в бюрократичен език - от което няма особена нужда. Всички ваксини са минали достатъчно сериозна процедура по одобрение, подробно описана дори в сайта на НХС. Прочетете, има много подробно инфо.
Приятелски ви препоръчвам да слушате лекаря си, български или британски, в Бг мама има откровено глупави, опасни и неинформирани мнения. Разбира се, финалното решение за ваксина всеки си го взема сам.
Виж целия пост
# 410
Извинявайте, но Уикипедия ли наричате бюрократичен език? Знам английски дотолкова, за да мога да си преведа написаното, а то означава това, което е написано, ясно и категорично. Не съм изказала мнение за или против ваксините никъде в поста си, но нека не си затваряме очите, защото е нужно да се ваксинираме. Ако реша да се ваксинирам, то ще е въпреки прочетеното. Опасни, глупави и неинформирани мнения има много, както в едната, така и в другата посока. Никой лекар досега (български или британски) не се е свързал с мен, за да ми даде съвет дали да се ваксинирам или не. Може би защото никой лекар не гледа конкретно човек с неговата история на заболяванията, а и защото няма яснота как въздейства ваксината на конкретния човек. Гледа се масата, като цяло. И да, в пандемия може би това е правилният подход, защото целта опрсвдава средствата, стига тя да се постигне с минимални жертви (или поне оптимални). Но когато конкретиката опира до теб лично, си склонен да се замислиш. Ти, конкретно, за себе си, а не за масата и обществото като цяло. Затова и е оставена свободната ("") ьа момента воля на всеки да избере дали да си постави ваксина или не.
Виж целия пост
# 411
Мери, стана ми интересно, как ти изписаха противозачатъчни за пред менопауза?
Brumm, аз бях с обратния на твоя проблем. Започна много често да ми идва периода и по месец да продължава, придружен с кръвоизливи. Кръвните изследвания ми бяха ок и съответно ми предложиха 4 опции. Да го оставя от само себе си да мине и три вида хормонални. Едни, с които окончателно да ме вкарат в менопауза, втора опция, хапчета, с които сама да си спирам менструацията, когато продължава дълго и е с обилни кръвоизливи и трета опция хормоналната спирала. Аз първоначално избрах да изчакам, но след около 6 месеца мъки се реших и спрях на хормонална спирала. Говорих с жени в подобна на моята ситуация, които вече си я бяха сложили и нямаше една, която да не е доволна, та се престраших. Не съм й голям фен и винаги съм я отричала, но в този случай за мен беше по-малкото зло. Чакам с нетърпение да дойде време да я махат. Казаха, че тогава уж ще ми пуснат тестове, да видят дали съм влязла в менопаузата и ако съм, нямало да имам нужда от нея. Началото на този месец ходих и на цитонамазка, покрай дискусии тук се присетих да отида, за което съм Ви много благодарна, лейдис 🤗 Всичко е ок със спиралата и резултатите ми са добри 😊
Виж целия пост
# 412
Дори за имърджънси апруувъл са разгледани достатъчно данни и случаи, така щото ваксината да е безопасна за тези, които я получават на широкия пазар. А иначе, няма лошо да се замислиш, ако смяташ, че имаш капацитета да решиш сам какво е най-добре. Аз обикновено за такива неща питам лекари.
Виж целия пост
# 413
Влизате в бюрократичен език - от което няма особена нужда. Всички ваксини са минали достатъчно сериозна процедура по одобрение, подробно описана дори в сайта на НХС. Прочетете, има много подробно инфо.
Приятелски ви препоръчвам да слушате лекаря си, български или британски, в Бг мама има откровено глупави, опасни и неинформирани мнения. Разбира се, финалното решение за ваксина всеки си го взема сам.

Всеки си прави информирано мнение и решава лично за себе си. Факта,че във фамилията ми има 8 лекари общо  - трима в България. трима в Германия и двама в Америка. Ами няма нито един ваксиниран от тях засега.

Смятам,че мога да им се доверя или най-много да чуя,че всичките са некадърни.....
Виж целия пост
# 414
Респект за вашите роднини-лекари.
Коя съм аз да определям колко са компетентни медици! Факт е, че срещу вашите осем има осемстотин хиляди с ваксини. Приятен ден и всичко хубаво.
Виж целия пост
# 415
Дори за имърджънси апруувъл са разгледани достатъчно данни и случаи, така щото ваксината да е безопасна за тези, които я получават на широкия пазар. А иначе, няма лошо да се замислиш, ако смяташ, че имаш капацитета да решиш сам какво е най-добре. Аз обикновено за такива неща питам лекари.
Какъв съвет и колко качествен би бил той от личен лекар, който преглежда гинекологичен проблем по телефона?
Мери, моят цикъл идва 7 месеца през 16 дена, след това започна да прескача по 35-40 дена и така вече около 5 месеца. Вече не знам кога да го чакам и дали 😀😀. Много се чудя на спиралата, защото не искаме повече деца. Имам приятелка, която я постави заради миома, тя се чувства много добре, но аз сложих обикновена спирала след раждането и направих кръвоизлив, а сега ме е страх ако и тук се случи същото. Но, доколкото знам хормоналната намалява кръвотечението, до там, че да изчезне понякога напълно. Още й се чудя, дано не стане късно докато се начудя 🤣🤣
Виж целия пост
# 416
Ave, на нас двете личните ни статистиките се разминават 😂 Аз нали казах, че нямам познат, който да е бил повикан за ваксина и да е отказал. Докторите бяха първите ваксинирани сред моите приятели и познати, България, Англия и Щатите 🤪
Виж целия пост
# 417
Не знам дали е коректно да се включа в разговора ви с мнение от БГ, но тъй като и на нас на работа ни предложиха да се ваксинираме, се установи че от повече от 50 човека само 3-4 са решили да сторят това. Обясниха ни, че ваксинацията ти дава гаранция за 3 до 6 месеца, после отново трябва да се ваксинираш и така  във времето напред. Обаче междувременно много от ваксинираните постъпиха в болница с ковид още след първа ваксинация. Отделно от това не съм чула лекарите да бързат да се ваксинират. Thinking
Общо-взето много е объркана ситуацията и затова повечето хора гледат да изчакат.
Виж целия пост
# 418
D&A, в България с недоверие приемат ваксината. Зелените коридори в момента, до колкото чух, много малко желаещи за ваксинация имало. Тук ако пуснат такива коридори, хората сигурно на палатки ще спят, за да си запазят ред.
Каква възраст ваксинират в момента тук, някой следи ли? Стигнаха до 42+ последно.
Поръчаха и допълнително Пфайзер и на хора под 40, скоро някой пусна линк, ще предлагат избор, Пфайзер или АЗ.

ПП намерих, вече са на 40+  
https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/coronavirus-v … -get-the-vaccine/
Цитат
You can get the COVID-19 vaccine if:
    you're aged 40 or over
    you'll turn 40 before 1 July 2021
Виж целия пост
# 419
Не следя за възрастта към момента, тъй като нямам никакъв интерес към темата за ваксина.
При нас офертата беше за служебна ваксинация с избор на ваксина. Въпреки това желаещите бяха малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия