Поликистозни яйчници - Тема 6

  • 36 264
  • 607
# 570
Аз пия точно този. Дали ще помогне за отслабване не знам, защото нямам килограми за сваляне. Приемам го с цел регулиране на цикъла, което не се случва при мен, но пък инсулина ми на гладно е топ откакто го пия (движи се около 6). Иначе е почти безвкусен, съвсем лек сладникав аромат има. Пия го 2 пъти на ден по една мерителна лъжичка, разтворен в около половин чаша вода.

Я споделете опит - какво ви е помогнало да ви се възстанови цикъла естествено? Не говорим за забременяване (там ми е нужно инвитро и заради МФ), говорим просто за това тялото да работи. Дълго ще е, та слагам в скрит текст:
Скрит текст:
Осъзнах, че от октомври миналата година не съм имала овулация. Имам 6 цикъла за това време, нито един спонтанен - 3 предизвикани покрай инвитро процедури, 1 предизвикан защото бяха минали 4 месеца без цикъл, и 2 след прием на примолут нор след като два цикъла поред имах положителен тест за О около 40ти ден, но яйцеклетка не се отделя и става 5см киста.
В началото на годината свалих 2кг покрай неочаквани здравословни проблеми, но пак теглото ми е нормално (BMI се върти около 21-22). От един ендокринолог чух, че яйчниците ми просто са такива, друг ми каза, че е хроничен стрес (след 4 години психотерапия, спиране временно на посещението на репродуктивни клиники, смяна на фокуса, грижа за себе си не знам какво още мога да направя за стреса). Метформин не ми понася, нито обикновен, нито с бавно освобождаване.
Почвам вече да се отчайвам. Цял живот съм с нередовен цикъл, но за година не е изчезвал, дори когато съм била много повече под стрес, била с леко наднормено тегло и съм живяла само на сладко, тесто, цигари и алкохол (не пуша и не пия от години вече)....
Изследвала съм от пиле мляко. Един цикъл ЛХ:ФСХ е супер, друг е 2:1. Андрогени всички в норма. Единствено SHBG би могло да е по-високо, за да е оптимално, кортизоловия ми ритъм е леко нарушен и съм с лека желязо-дефицитна анемия, но и тя е от повече от 2 години без промяна в състоянието и си имах овулация и цикъл, макар нередовни. Всичко друго е нормално и оптимално.
Не искам да предизвиквам цикъл постоянно с хормони, заради другите ми здравословни проблеми, та вече събирам идеи.
Виж целия пост
# 571
Аз нямам ИР, но се оказа, че съм с Хашимото. Целият ми живот цикълът си вървеше както си иска, а последната година преди диагнозата идваше през 50-55 дни. Единственото, което ми помогна, беше отслабването и приемът на обикновени хранителни добавки с инозитол, а после и на Еутирокс. Не съм сигурна кое точно подейства най-много, може би всичко заедно, защото нещата и приема на лекарства се случиха едно след друго. Единственото е, че цикълът ми стана редовен като по часовник, но това не ми върна овулацията. Нея я постигнахме вече със стимулация
Виж целия пост
# 572
Аз съм доволна от катафертил много или поне за моето състояние виждам ефект, с поликистозни яйчници съм и изключително нередовен цикъл от 24 до 53 дни... Нямам инсулинова резистентност и установени проблеми с щитовидната жлеза.
Преди това пих 2 или 3 години иногинол и пикозитол.
Виж целия пост
# 573
Здравейте,зная,че има много постове на тази тема,предварително се извинявам,ако съм объркала нещо в публикуването,нова съм тук.
Та,накратко...Наскоро ме диагностицираха със СПКЯ,зная,че много жени страдат от този проблем,но за мен това,че е разпространен не значи,че трябва да бъде неглижиран.Това каква каша ми е в главата и как тази диагноза започна да влияе на психичното ми състояние е друга тема(съжалявам,ако звуча драматично).
Но сега,на въпроса ми.Освен очевидното-
без пушене,пиене,пържена и пакетирана храна,както и вземане на съответни добавки/медикаменти изписани от лекар(в моят случай Иногинол по две на ден,и вечерна иглика също по две),какво друго мога да направя,за да помогна на тялото си и да държа нещата под контрол?
Поради по-младата ми възраст  специалистите,които посетих ме успокояваха,че всичко ще е наред,но аз искам да постъпя сериозно и отговорно спрямо това състояние възможно най-скоро.
Изчетох много неща из целия интернет,както и тук,но както винаги от един момент нататък информацията започва да става протоворечива и объркваща.
Моля ви,които от вас имат опит и знания по въпроса да споделят,ще съм много много благодарна.Също,силно ме вълнува и бих се радвала да споделите,ако сред вас има мами със СПКЯ как забременяхте,възможно ли е по естествен път,и ако да-как го постигнахте?
Кои хранителни навици и промени в рутината ви помогнаха?И възможно ли е жена да бъде многодетна майка със СПКЯ?
Извинете ако съм написала темата объркано,и вероятно съм пропуснала да кажа важни неща,ще изясня ако се наложи,само попитайте.
Предварително,благодаря много!
Виж целия пост
# 574
Това е състояние, с което се научаваш да живееш. Важно е да намериш добър ендокринолог да те следи?

Имаш ли инсулинова резистентност? Върви ръка за ръка с пкя. Ако не си се изследвала, направи го.
Иногинол е тъпа добавка, която не съдържа достатъчно добри съставки. Лекарите я изписват. Потърси добра добавка с поне 2000 мг мио инизитол на доза. Погледни темата за iherb. Вечерната иглика не е панацея също.

Много млада ме диагностицираха с ИР и ПКЯ. Забременях от един опит естествено на 32 г. Общо взето е начин на живот, хранене, спорт и профилактика.
Виж целия пост
# 575
Наистина изписват иногинол и кинон Д лекарите. С тях даваш 100лв на месец, тъпчеш се с хапове и пак нищо....
Виж целия пост
# 576
Също,силно ме вълнува и бих се радвала да споделите,ако сред вас има мами със СПКЯ как забременяхте,възможно ли е по естествен път,и ако да-как го постигнахте?
Кои хранителни навици и промени в рутината ви помогнаха?И възможно ли е жена да бъде многодетна майка със СПКЯ?
Със СПКЯ съм. Забременях естествено 4 пъти. Единствената помощ, която използвах при забременяване, беше фоликулометрия всеки път, защото цикълът ми е страшно нередовен (стигал е до 70 дена).
Здравословен начин на живот доколкото е възможно. Не съм се втелявала с добавки - не помагат.
Имам 3 деца. Всеки път забременявах от раз.

Индивидуално е. Преди да опитате, няма как да знаете дали при Вас това ще е проблем или не. Някои като мен забременяват без проблем, други стигат до ин витро.
Виж целия пост
# 577
Случайно откривам темата, след като мнението ми е преместено от модератор от друга тема. Даже не знам как не съм я намерила по-рано! Години наред съм с поликистоза и ир. Обикаляла съм толкова лекари и за себе си направих някои изводи. Връщам се назад да чета.
Виж целия пост
# 578
Здравейте,зная,че има много постове на тази тема,предварително се извинявам,ако съм объркала нещо в публикуването,нова съм тук.
Та,накратко...Наскоро ме диагностицираха със СПКЯ,зная,че много жени страдат от този проблем,но за мен това,че е разпространен не значи,че трябва да бъде неглижиран.Това каква каша ми е в главата и как тази диагноза започна да влияе на психичното ми състояние е друга тема(съжалявам,ако звуча драматично).
Но сега,на въпроса ми.Освен очевидното-
без пушене,пиене,пържена и пакетирана храна,както и вземане на съответни добавки/медикаменти изписани от лекар(в моят случай Иногинол по две на ден,и вечерна иглика също по две),какво друго мога да направя,за да помогна на тялото си и да държа нещата под контрол?
Поради по-младата ми възраст  специалистите,които посетих ме успокояваха,че всичко ще е наред,но аз искам да постъпя сериозно и отговорно спрямо това състояние възможно най-скоро.
Изчетох много неща из целия интернет,както и тук,но както винаги от един момент нататък информацията започва да става протоворечива и объркваща.
Моля ви,които от вас имат опит и знания по въпроса да споделят,ще съм много много благодарна.Също,силно ме вълнува и бих се радвала да споделите,ако сред вас има мами със СПКЯ как забременяхте,възможно ли е по естествен път,и ако да-как го постигнахте?
Кои хранителни навици и промени в рутината ви помогнаха?И възможно ли е жена да бъде многодетна майка със СПКЯ?
Извинете ако съм написала темата объркано,и вероятно съм пропуснала да кажа важни неща,ще изясня ако се наложи,само попитайте.
Предварително,благодаря много!

Здравейте,

Да се включа и аз по темата - мама съм на 2 прекрасни дечица, също с ПКЯ от доста години. Лекувана с какви ли не ОК, от които нямаше никакъв ефект..стигах до 6м без цикъл и нямаше излизане от тоя порочен кръг. Нямам ИР и другите типични за синдрома неща. Накрая намерих читав ендокринолог и с добавки + спорт, НВ режим и правилен начин на живот нещата си влязоха в релси. И като резултат - на 36г родих синът ми (след 4-5 месеца опити и 1 единствена фоликулометрия заради нередовния цикъл) и на 38г родих дъщеря ми (от първия месец опити, даже не го планирахме така бързо да се случи...😄).

Не е присъда това състояние, с малко усилия и помощ от специалист, нещата се контролират. Успех!
Виж целия пост
# 579
Това е състояние, с което се научаваш да живееш. Важно е да намериш добър ендокринолог да те следи?

Имаш ли инсулинова резистентност? Върви ръка за ръка с пкя. Ако не си се изследвала, направи го.
Иногинол е тъпа добавка, която не съдържа достатъчно добри съставки. Лекарите я изписват. Потърси добра добавка с поне 2000 мг мио инизитол на доза. Погледни темата за iherb. Вечерната иглика не е панацея също.

Много млада ме диагностицираха с ИР и ПКЯ. Забременях от един опит естествено на 32 г. Общо взето е начин на живот, хранене, спорт и профилактика.

Благодаря много за отговора!И да,зная,че СПКЯ има своите индивидуалности при всяка жена,но все пак бих се радвала на по-точни препоръки относно начина на хранене.Опитвам се да си съставям режими,но все още ми е объркващо,а относно някои храни (например извара,риба,агнешко месо и тн.) мненията относно това дали те са препоръчителни са доста противоречиви и не зная вече на какво да вярвам,а искам режимът ми да е възможно най-добър.
Виж целия пост
# 580
За това те попитах дали имаш инсулинова резистентност. Важно е да се знае и да се определи режим.
Виж целия пост
# 581
Момичета от идването ми на цикъла до днес 30г имам проблем с цикъла. Или няма да идва по 7 8 месеца или ще идва прекалено много или ще зацапва и т.н. Скоро приключих с лекарите. Изследванията са добри няма нито ниски, нито високи резултати, но цикъл няма. Изписаха ми Иногинол и пише 5 дни по 1 обаче не ми е ясно преди или след менструация. Съжалявам, че го взех тъй като бил слаб и т.н. Решила съм да поръчам Магнезий, Мио и Д хиро инозитол, фолиева киселина на Нол.
Виж целия пост
# 582
Здравей! Аз го пия инозитола непрекъснато, не по схема. Сутрин и вечер, като се старая да не е близо до кафето (сутрин).

Такива проблеми с цикъла не са от няма нищо. Според мен не си намерила точния лекар.
Виж целия пост
# 583
Пуснете изследванията да ги видим.

Инозитола без почивка не е ли проблем? Нали се почива от добавките през определено време?
Виж целия пост
# 584
Никога не съм почивала, специално за него са ми казвали лекарите да го пия без почивка. Даже бременна пак го пиех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия