През пролетния сезон сме с крачка напред към ЮЛСКИЯ ни бонбон! - Мами с термин Юли 2021 - Тема 4

  • 64 192
  • 755
# 270
И аз понякога се чувствам така с корема 😁 Вчера вечерта даже си лежах и четях книга и си мисля, как беба е много кротка и нещо не мърда и потупах корема си. След 10 минути вече имаше отговор от нея. То не беше ритане, разстягане, ръчкане в страни (доста често ръчка с ръка към яйчниците ми 😁). После взе че се разхълца и казах на ММ да си сложи ръка на корема да усети хълцането и.

Аз взех от Пепко памучни,на вид същите като еднократните (тип бабешки,но не са и точно бабешки) . Даже са симпатични 😁 По 70ст/бр са и даже май излизат по евтино от еднократните (няма да е билка за умиране ако се хвърлят). Иначе изпробвани и удобни 😊😁

Едит: В последната седмица направо имам чувството,че бебето ще излезе през корема,така се разтяга ли не знам какво прави точно 😁 А в момента усещам,че хем хълца, хем рита 🙄 Отделно,че е болезнено на моменти...

Лиилоо, сега точно е времето за очен преглед, АГ ми беше казал още в началото след 30-та седмица, вече като съм в 8 месец Relieved

Вие към какво бельо сте се насочили за болницата? Аз си взех от тези за многократна употреба на Canpol, но мисля да си взема и от моето си бельо няколко по-удобни памучни чифта. Thinking


Виж целия пост
# 271
В родилното в Бургас искат дрехи за бебетата. Щом ще съм със секцио ще лежим 5 дни. Обаче аз сега не знам какви дрехи. Бодита с къс или дълъг ръкав?Ританки ли? Клинчета ли? Ромпари ли? Помооощ 🙄 какво да взема. Трябва да са поне 7 чифта дрехи, за да има резервни ако се изцапа... Вие какво бихте взели?
Виж целия пост
# 272
Лиилоо, сега точно е времето за очен преглед, АГ ми беше казал още в началото след 30-та седмица, вече като съм в 8 месец Relieved

Вие към какво бельо сте се насочили за болницата? Аз си взех от тези за многократна употреба на Canpol, но мисля да си взема и от моето си бельо няколко по-удобни памучни чифта. Thinking



Имам 2 чифта бельо за след раждане по дълбоко, мисля да взема и от това на Always
Виж целия пост
# 273
А как точно усещате разтягането на бебето. Аз ги усещам сякаш от вътре някой зверски бута и корема ми се изкривява на една страна, а като решат и двете става интересно-едната опъва на ляво, другата на дясно.
Виж целия пост
# 274
Хайде на промоцията 😁
https://www.emag.bg/peleni-pampers-premium-care-xxl-box-novorode … LEuthnXTXCeUPujwA
Виж целия пост
# 275
Олее,усетих вчера от двете страни 😁
Същото нещо усещам,което описваш.
Иначе онзи ден на прегледа докторката много се смя... Бебето си беше сложило краката на главата и не пожела да ги махне 😁😂

А как точно усещате разтягането на бебето. Аз ги усещам сякаш от вътре някой зверски бута и корема ми се изкривява на една страна, а като решат и двете става интересно-едната опъва на ляво, другата на дясно.
Виж целия пост
# 276
Ей, че хубави теми сте подхванали. Ние още не сме ходили да гледаме колички, но съм харесала Чиполино Електа и Чиполино Елит. Нещо не ми се дават много парички за количка, но пък искам и да ми е удобна.. угодия няма 😃. Поръчах днес памперси и мокри кърпички от Емаг, багажа за родилното само трябва да го прибера в куфара. И аз взех от еднократните "гащи" + бельо от Рерco. Ние сме готови с всички други покупки, остана стерилизатор, малко пеленки и евентуално бебефон.

Пс: Моята сага в болницата продължава. Днес на своя глава взех всички изследвания, които са ми правили и направих консултация с гастроентеролог. Добре, че ме прие по спешност човека. Още докато видя документите и симптомите каза, че е холитаза (както си знаех в началото). Толкова много лекари ме гледаха и се чудеха какво става, че съм ми омръзна, а състоянието ми се влошава - започна болка точно в жлъчката, под дясното ребро. Лекарят ми изписа Урзофалк и се надяваме алат и асат да не се покачват. Вероятно е наследено генетично или на хормонална основа. Днес сутринта от много чудене Аг-тата в болницаа ми пуснаха 2 банки глюкоза, колкото да не е без хич, поне те така ми казват. Въртят, сучат и не искат да ме изписват, а не правят абсолютно нищо 3 дни,че и се сърдят за дето съм търсила друго мнение. Утре ще се изпиша сама, ако те не го направят пак, приемам хапчетата и другата седмица пак изследвания и  ще поддържам връзка с гастрото.
Виж целия пост
# 277
Уф,Усмивка,много сложно звучи. Стискаме палци всичко да ти се нареди и да посетиш друг доктор чак на раждането 🍀
Виж целия пост
# 278
Усмивке, ще станеш повече доктор от тея в болницата! То не е от хубаво де... ама, да му се невиди, за какво са учили 10 години..... надявам де дега след лекарствата да си по-добре! Машинка!
Анна, ама какво е това завършено съвършенство 👀👀❤ Носленцетоооо ❤
Аз днес май много котракции имам, корема ми на камък цял ден, не се и чувствам много добре, изморена, с киселини... пия цял ден магнезии, само де прострях и оправих кухнята, друго не можах.
Нещо започва да ми тежиии, днес започвам 34-та седмица. Не съм започнала да оправям багажа за родилното... не знам и какво да взимам точно, не съм и питала. Знам, че за Тина Киркова не искат дрехите за изписването, трябва да се донесат от таткото в деня... чак се и сърдят 🤷🏻♀
Имам гащи еднократни, дадени от приятелка, имам, дори не знам как се казват, някакви лепки за гърдите 🤣. Друга приятелка ми даде две грооооозни нощници. Мисля да облека едната за самото раждане, нали ще я омажем с беба.
Па ще си купя и 2 други за престоя. Трябва да си купя кремче за гърдите, спряла съм се на Мустела, вие? Ааа, сетих се и че някакви памперси за мен и лохиите трябва да приготвя, ама от аптека ли се купуваат, нищо не знам 🤣
Мисля като вляза в 36-та седмица да започна да оправям багажа. Искам да си купя и едно сакче с колелца, че нали сами влизаме, няма кой да ми помогне с багаж.
Виж целия пост
# 279
Усмивка, възхищавам ти се на борбеността, момиче! Наистина си машинка! Ще знаеш някакво много страОтно бебе ще да те очаква с всичко, което изстрада Nerd
Лило, нещо за тия киселини взимаш ли? При мен като опре ножът до там и посягам към Гавискон с вкус на ягодка Grinning
Виж целия пост
# 280
NatiBear, ох, не пия... търпя ги, само прясното мляко що годе ме спасява и една чаша седи до леглото.
Ето ви една сладка статия ❤:
https://www.mama24.bg/article/6322587
Виж целия пост
# 281
NatiBear, ох, не пия... търпя ги, само прясното мляко що годе ме спасява и една чаша седи до леглото.
Ето ви една сладка статия ❤:
https://www.mama24.bg/article/6322587

аа, щом прясното мляко помага, есктра Wink
а статията е Heart
Виж целия пост
# 282
Лиилоо, статията ме просълзи, много прекрасна Yellow Heart
Усмивка, браво на теб, че се бориш да намериш причината и да се оправиш. Стискам палци всичко да е наред и да си добре! Браво и че сте толкова организирани и вече сте готови с покупките Hands Clap
Anna, ще го изям това твоето сладко бебенце Heart Eyes  Много хубави снимки от ехограф, при моят АГ са едни размазани картини, нищо не се вижда Grinning

Аз да ви се похваля, чувствам се една идея по-спокойна, защото купихме количка и столче за кола и куп други нещица от намалението в Хиполенд. Даже си взех и помпа за кърма. Довечера ще поръчваме леглото от друг магазин, а матраче сигурно пак от Хиполенд ще вземем. Почти съм готова със списъка си, опитвам се да събера от възможно най-много места информация и да подбера кое ще ми е необходимо и практично. За сега изобщо не знам какви дрешки ще ми трябват, но вие бяхте писали по-рано в темата, та имам някакъв ориентир. Чакам и на моя мъж сестра му да ни изпрати от тяхното момченце.
Скоро ще почвам да си набавям необходимите ми за мен неща за болницата и за след това. Някоя мама, която вече има опит, да препоръча подплънки за кърмачки? Има на доста марки и не знам към кои да се насоча.
Виж целия пост
# 283
Момичета, на каква помпа за кърма сте се спрели- ръчна или електрическа ? Бихте ли си взели малко използвана втора ръка на хубава марка- например Медела ? Виждам , че в ОЛХ има много помпи, които са като чисто нови, но не знам дали бих рискувала...

Иначе аз единствено съм купила количката, имам и малко дрешки. Май е време да се ориентирам към пазар, че като гледам изоставам.
Виж целия пост
# 284
Бърборанче, хич не го мисли, аз ще взема използвана електрическа помпа, единственото, което ще сменя са частите, които се мият с чисто нови. Аз си мисля, че няма смисъл да се дават луди пари за нещо, което не знаем дали реално ще ползваме или ще бъде употребено веднъж - два пъти
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия