През пролетния сезон сме с крачка напред към ЮЛСКИЯ ни бонбон! - Мами с термин Юли 2021 - Тема 4

  • 64 186
  • 755
# 300
Леле с тези помпи каква обърквация ми беше. Аз си взех ето тази като за начало, уж по препоръка на една позната https://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheska-pompa-za-karma-elegance-104070 . Не знам дали ще е хубава, но то при мен не се знае като цяло и за кърменето.

Пс: Благодаря за подкрепата момичета! Моята бебка най-вероятно другият месец ще се появи, но ще се наложи секцио..каквото сабя покаже, само да сме добре. Hug

Усмивке, стискам палци да ти се облекчи състоянието и всичко да бъде наред!  Заради холестазата ли се налага секциото? Казаха ли ти нещо ново? Аз съм малко шашната след тази нощ, защото имах сърбеж по дланите на ръцете, не можах да спя почти и съм намислила и аз да ходя тези дни да пусна Асат и Алат. Ти изследва ли си някой друг показател? Thinking
Виж целия пост
# 301
Скрит текст:
Цитат
Скрит текст:
Леле с тези помпи каква обърквация ми беше. Аз си взех ето тази като за начало, уж по препоръка на една позната https://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheska-pompa-za-karma-elegance-104070 . Не знам дали ще е хубава, но то при мен не се знае като цяло и за кърменето.

Пс: Благодаря за подкрепата момичета! Моята бебка най-вероятно другият месец ще се появи, но ще се наложи секцио..каквото сабя покаже, само да сме добре. Hug

Усмивке, стискам палци да ти се облекчи състоянието и всичко да бъде наред!  Заради холестазата ли се налага секциото? Казаха ли ти нещо ново? Аз съм малко шашната след тази нощ, защото имах сърбеж по дланите на ръцете, не можах да спя почти и съм намислила и аз да ходя тези дни да пусна Асат и Алат. Ти изследва ли си някой друг показател? Thinking


Да, освен Алат и Асат ми пускат ГГТ,билирубин - общ и директен. При мен има леко спадане на показателите (билирубините са в норма), но сърбежа ми казаха, че може и да не отшуми до раждането. С две думи ми казаха родиш ли и ще забравиш за всичко това. При холестаза било най-добре бебчето да се извади около 36-та, 37-ма г.с. , защото след това може да се отдели мекониум и става фатално. Дори единият лекар ми каза, че ако показателите не спадат (те най-вероятно няма да влязат напълно във форма) е много по-добре бебето да се извади веднага когато се установи, че дробчетата са развити.
Виж целия пост
# 302
Здравейте, рядко се включвам да пиша в темата, но всеки ден ви чета.Четох в темата на юнските мами, че на някои от момичетата са им поставили някаква инжекция за дробчетата на бебето,тази инжекция при всички бременни ли се поставя? Защото на мен Аг нищо не ми е споменавал, а след 2 седмици влизам официално в 9тия месец.
Виж целия пост
# 303
Здравейте, рядко се включвам да пиша в темата, но всеки ден ви чета.Четох в темата на юнските мами, че на някои от момичетата са им поставили някаква инжекция за дробчетата на бебето,тази инжекция при всички бременни ли се поставя? Защото на мен Аг нищо не ми е споменавал, а след 2 седмици влизам официално в 9тия месец.
Не се слагат на всички. Само ако има риск от преждевременно раждане преди 35-та седмица ако съм запомнила правилно.
Виж целия пост
# 304
Усмивка, всичко ще е наред. Всичко ще се подреди🤗
Ох и аз да се похваля, днес взехме всичко от Хиполенд. Количка на cybex, кошарка, термометър 5в1, аспиратор за носле, хавлии, одеалце..общо взето остана само влагометър. Олекна ми да ви кажа..нищо, че останах без крака 😁 Заслужаваше си. Вече ми е една идея по-спокойно.
Да ви питам, взехме двулицев матрак, като ни обясниха, че първите месеци бебето е добре да спи на кокос (по-твърдо). После в друг магазин ни казаха, че това било отживелица и не било правилно. Някой знае ли..вие какви матрачета взехте?
Какво смятате да вземете при изписването - одеалце, порт? Гледах ги тези портове, много са дебели за лятото.. взех едно одеалце 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 305
Доволна съм от ipuzzle, твърд е. Снабдих се отново и с доста протектори за матрака, че иначе стават на парцал. Иначе като се сетя, че синът ми спеше само при мен ... дано този път имам успех да може да си спи сама в леглото

Усмивка, всичко ще е наред. Всичко ще се подреди🤗
Ох и аз да се похваля, днес взехме всичко от Хиполенд. Количка на cybex, кошарка, термометър 5в1, аспиратор за носле, хавлии, одеалце..общо взето остана само влагометър. Олекна ми да ви кажа..нищо, че останах без крака 😁 Заслужаваше си. Вече ми е една идея по-спокойно.
Да ви питам, взехме двулицев матрак, като ни обясниха, че първите месеци бебето е добре да спи на кокос (по-твърдо). После в друг магазин ни казаха, че това било отживелица и не било правилно. Някой знае ли..вие какви матрачета взехте?
Какво смятате да вземете при изписването - одеалце, порт? Гледах ги тези портове, много са дебели за лятото.. взех едно одеалце 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 306
Нашият матрак също беше двулицев. Едната страна се водеше обаче зимна,другата лятна. Като новородено мисля,че на кокосовите нишки е спал,след това на дунапренената страна (не съм сигурна дали беше дунапренена).
Сегашният матрак е наследство и на идея си нямам какъв е(обикновен някакъв предполагам 😁)
Лорси, нашият батко от една седмица спи на свое легло (след две годишен маратон при нас) и се чувствам много зле 😁 Хем ми е вече свободно в леглото,хем така ми липсва ,ама много 😁
Виж целия пост
# 307
Познато 😀 мечтата ми е да успея да го приспя в неговото, а не да го местя от спалнята в кошарата, нооо... да не измествам темата хаха

Нашият матрак също беше двулицев. Едната страна се водеше обаче зимна,другата лятна. Като новородено мисля,че на кокосовите нишки е спал,след това на дунапренената страна (не съм сигурна дали беше дунапренена).
Сегашният матрак е наследство и на идея си нямам какъв е(обикновен някакъв предполагам 😁)
Лорси, нашият батко от една седмица спи на свое легло (след две годишен маратон при нас) и се чувствам много зле 😁 Хем ми е вече свободно в леглото,хем така ми липсва ,ама много 😁
Виж целия пост
# 308
Е, да ви се оплача, че и аз като Усмивката май съм с холестаза... Confused Последните 2 нощи имах сърбеж по дланите, стъпалата и по тялото, пуснах си чернодорбни изследвания и Асат и Алат за завишени. Само ГГТ е в норма. Веднага писах на АГ, тя каза, че при холестаза се гледало най-вече стойността на ГГТ, иска пак да повторим изследването. Просто не знам какво да очаквам вече... а ме сърби и не мога да спя!

Отделно се стресирах, защото нещо не качвам килограми... до момента съм качила около 4-5 кг. и ми се струват малко, чудя се нещо болна ли съм, какво ми се случва. Утре съм на преглед и се надявам поне бебчо да е добре! Иначе всичките ми други изследвания са в норма и не мога да си обясня какво се случва Confused
Виж целия пост
# 309
Е, да ви се оплача, че и аз като Усмивката май съм с холестаза... Confused Последните 2 нощи имах сърбеж по дланите, стъпалата и по тялото, пуснах си чернодорбни изследвания и Асат и Алат за завишени. Само ГГТ е в норма. Веднага писах на АГ, тя каза, че при холестаза се гледало най-вече стойността на ГГТ, иска пак да повторим изследването. Просто не знам какво да очаквам вече... а ме сърби и не мога да спя!

Отделно се стресирах, защото нещо не качвам килограми... до момента съм качила около 4-5 кг. и ми се струват малко, чудя се нещо болна ли съм, какво ми се случва. Утре съм на преглед и се надявам поне бебчо да е добре! Иначе всичките ми други изследвания са в норма и не мога да си обясня какво се случва Confused

Милата.. надявам се да не е това, че е истински ад. И при мен при първите изследвания ГГТ ми беше в норма. Алат ми беше малко по-завишен от Асат, а билирубините в норми. Мажи се с ментов спирт отвреме навреме наистина облекчава за малко, но и изсушава кожата.. Добре е да направиш и консултация с гастроентеролог. А аз знам от няколко лекаря и това, което съм чела в интернет, че при холестаза ГГТ много рядко се повишава.
Виж целия пост
# 310
Bibonss, дано всичко е наред и да се установи какъв е проблемът! Стискам палци Hug
Бенчита и ние напазарувахме здраво от Хиполенд и на мен ми олекна, честно казано Relieved В сряда ще ни пристигне леглото, днес количката и столчето за кола, а другите неща си ги купихме от физическия магазин и са си при нас.
Най- накрая изчистихме и подредихме почти всичко вкъщи след ремонта. Не мога да ви опиша какво облекчение изпитах след 4 месеца прахоляци, разхвърлии... Тази седмица ми е последната пълна седмица на работа. Другата сряда - последен работен ден. Честно казано нямам търпение. Искам да си подреждам вече за бебчо нещата, да си изпера, изгладя и да си почивам Blush
Виж целия пост
# 311
Благодаря за подкрепата, момичета! Днес съм на ЖК и ще видим какво ще каже лекаря, ще търся консултация и с гастроентеролог. Ако някоя от вас може да препоръча добър специалист в София, ще съм благодарна! Hug

Вие как сте с килограмите до момента? Не знам защо съм супер във филма, че съм качила малко  и нещо не правя както трябва Confused В 33 г.с. съм +4-5 кг. от началото пък гледам по калкулаторите из нета, че трябва да съм качила някъде 8-9 кг. Thinking
Виж целия пост
# 312
Не мога да дам препоръка,но стискам палци да попаднеш на добър доктор и всичко да е наред 🍀
Според мен е важно от колко килограма  си стартирала..
Например аз стартирах от 62 (може би 60 ми е златната среда) и сега съм 77.. Тоест съм качила 15 килограма,според мен са вече доооста 😁
Та ако си започнала от повечко кила,мисля,че не е за притеснение, незнам 🙄
Горе-долу бебето 2кг,около плодните води не знам колко са и като се има в предвид повече кръв,която циркулира в тялото ти, предполагам,че прави около 4-5-6кг
ПС: Това са си само кои размишления,които не знам дали са правилни 😁
Виж целия пост
# 313
Благодаря за подкрепата, момичета! Днес съм на ЖК и ще видим какво ще каже лекаря, ще търся консултация и с гастроентеролог. Ако някоя от вас може да препоръча добър специалист в София, ще съм благодарна! Hug

Вие как сте с килограмите до момента? Не знам защо съм супер във филма, че съм качила малко  и нещо не правя както трябва Confused В 33 г.с. съм +4-5 кг. от началото пък гледам по калкулаторите из нета, че трябва да съм качила някъде 8-9 кг. Thinking

Мога да препоръчам д-р Надя Петрова, през superdoc си запазвам за нея, много мила и добър специалист. Simple Smile
Виж целия пост
# 314
bibonss Аз съм в 32-ра седмица и съм качила 5 кг. Първоначално се тревожех, но бебо си върви голям като за седмицата и реших да си спестя и това притеснение и да го оставя настрана. Ако бебчето ти си расте както трябва, според мен това, че не си качила много, не трябва толкова да те тревожи.
Стискам палци и другото да се нареди при теб 🤗

Благодаря за подкрепата, момичета! Днес съм на ЖК и ще видим какво ще каже лекаря, ще търся консултация и с гастроентеролог. Ако някоя от вас може да препоръча добър специалист в София, ще съм благодарна! Hug

Вие как сте с килограмите до момента? Не знам защо съм супер във филма, че съм качила малко  и нещо не правя както трябва Confused В 33 г.с. съм +4-5 кг. от началото пък гледам по калкулаторите из нета, че трябва да съм качила някъде 8-9 кг. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия