Струва ли си по-скъпото?

  • 14 994
  • 320
# 120
Доналд Тръмп по коя мода се носи:
Скрит текст:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 121
OK, виновна, търсих я за друго нещо, но се е промъкнала.
Мога пак да търся де, другите снимки ги отхвърлих защото не се виждаше достатъчно, но няма смисъл.
Виж целия пост
# 122
Малей, какви модни експерти сте...
Виж целия пост
# 123
На Тръмп сакото от първата снимка според мен е актуално, от времето на мандата му, макар че нищо не разбирам от кройки. Панталонът може би е такъв, защото е дебел. Макар че той си е индивидуалист и както не дава да му пипат прическата, така може да има мнение и какъв да му е панталонът.
Виж целия пост
# 124
Е, как да няма разлика, то ако нямаше, мъжете, които могат да си позволят, ще си поръчат десет костюма и ще ги сменят със същите чак ако напълнеят/отслабнат или се изтъркат. Има разлика в много елементи на кройката, освен реверите.

Един пример - създателите на сериала Mad Men (действието се развива през 60-те години) изработват дрехите според тогаваши кройки. Така например мъжките панталони са по-дълбоки и имат различен тип и позиция на шевовете в сравнение с днешните. Изпълнителят на главната роля споделя след снимките, че след като облича костюма, осъзнава колко прилича на баща си и как дори стойката му се променя.
Преди доста години, когато президентът Клинтън беше на посещение в България, фотографи снимаха как панталонът му изглежда къс в сравнение с този на Петър Стоянов. Причината е различата мода в Америка и Европа. А на посочената по-горе снимка по-късия панталон явно е в историята. През 80-те години кройката и на мъжките сака е по-свободна, с широки рамене. Има разлика в дължината на сакото, къде са цепките, ръкавите, закопчаването, колко е вталено и т.н.

Среден клас костюм, купен наскоро, си личи и е по-добре, отколкото много скъп отпреди 10-15 години.
Виж целия пост
# 125
Много зависи и от теб, и от конкретната вещ. Не пестя за обувки, парфюми и очила, но за нищо на света не бих купила скъпи телефони, таблети и всичко, което би се повредило фатално при изпускане. При дрехите гледам материите и кройките, а не марките. Козметика купувам българска, където е възможно.
Виж целия пост
# 126
По повод българската козметика, аз я избягвам, когато е възможно. Излиза ми по-скъпо без резултатите да са по-добри.
Виж целия пост
# 127
За части и консумативи за колата примерно, взимам най евтиното възможно. Винаги съм го правил и съм предоволен. Домати, обаче си взимам от скъпите, защото скъпата храна в повечето случаи е по-качествена, а битови стоки определено има много качествени на ниска цена. И тея дето си взимат масло от 200лв за колата, а ядат домати от 2лв не ги разбирам
Виж целия пост
# 128
По повод българската козметика, аз я избягвам, когато е възможно. Излиза ми по-скъпо без резултатите да са по-добри.
Аз я харесвам повече от ширпотребната вносна. От години използвам само български маски за коса и съм доволна, а и цените им са добри. Преди експериментирах доста, тествах доста продукти, в т.ч. и прехвалените уж професионални, но не виждах по-високата цена да отговоря на по-високо качество.
Виж целия пост
# 129
За части и консумативи за колата примерно, взимам най евтиното възможно. Винаги съм го правил и съм предоволен. Домати, обаче си взимам от скъпите, защото скъпата храна в повечето случаи е по-качествена, а битови стоки определено има много качествени на ниска цена. И тея дето си взимат масло от 200лв за колата, а ядат домати от 2лв не ги разбирам

Oт масло и гуми не се пести. И от накладки. Вече фарове, мигачи и калъфки на седалките вземай каквито искаш.

Е, ако не ти пука за колата и не искаш да си я пазиш, караш малко и евтина и стара, може и кофти масло.
Виж целия пост
# 130
По повод българската козметика, аз я избягвам, когато е възможно. Излиза ми по-скъпо без резултатите да са по-добри.
Аз я харесвам повече от ширпотребната вносна. От години използвам само български маски за коса и съм доволна, а и цените им са добри. Преди експериментирах доста, тествах доста продукти, в т.ч. и прехвалените уж професионални, но не виждах по-високата цена да отговоря на по-високо качество.

И от кои български маски за коса си доволна? Само на Фитокод ми е харесвала и тя не беше в най-евтиния ценови клас.

Иначе аз съм на мнение, че нещо, ако не отговаря като качество на ценовия си клас, т.е. на съответната цена има богат избор от по-хубави продукти, то чисто и просто не се купува. Примерно, бяха пуснали преди няколко години продукти на Beology, шампоанът и балсамът вървяха по 16-17 лева. Купих си, втори път не съм си купила, защото на тази цена има много по-хубаво. Хората, които си купуват по-евтини или по-скъпи, пък изобщо няма да си купят да ги пробват. Сега гледам, че са ги пуснали по 6-7 лева, не се продават явно. Или приключват с производството на серията поради ниските продажби, или са се ориентирали към потребителите на по-ниския клас, където няма толкова конкуренция като качество.
Виж целия пост
# 131
По повод българската козметика, аз я избягвам, когато е възможно. Излиза ми по-скъпо без резултатите да са по-добри.
Аз я харесвам повече от ширпотребната вносна. От години използвам само български маски за коса и съм доволна, а и цените им са добри.
Аз и за козметика, и за препарати, ако ще давам някаква сума, предпочитам вносни. Назад мисля, че писах още един довод, освен че не виждам разлика в качеството - вносните са по-големи разфасовки.
Но аз такива продукти ползвам много евтини по принцип. Нямам проблеми с коса и кожа. За препаратите, единствените 2 български, които харесвам, са сив Медикс за чистене на кухня и Медикс за дърво. И то просто щото не съм им търсила целенасочено аналог във веригите, иначе сигурно мога да намеря и там опаковка литър , по-евтина от 750мл на Медикс.
Виж целия пост
# 132
Има една фирма Христина. Наскоро научих за нея от форума. Имах косопад, за който обвинявах боята за коса. Намаля значително, откакто ползвам техния шампоан и маска. Може и съвпадение да е, но не съм спряла да ползвам боята.
Маската е 13 лева, шампоанът - 9 лева и са по-евтини от тези, които по принцип ползвам. Също ползвах шампоанът на Здраве с черен пипер. Това са продукти, български, от които аз съм доволна.
Виж целия пост
# 133
За части и консумативи за колата примерно, взимам най евтиното възможно. Винаги съм го правил и съм предоволен. Домати, обаче си взимам от скъпите, защото скъпата храна в повечето случаи е по-качествена, а битови стоки определено има много качествени на ниска цена. И тея дето си взимат масло от 200лв за колата, а ядат домати от 2лв не ги разбирам

Oт масло и гуми не се пести. И от накладки. Вече фарове, мигачи и калъфки на седалките вземай каквито искаш.

Е, ако не ти пука за колата и не искаш да си я пазиш, караш малко и евтина и стара, може и кофти масло.
Имам 2 коли. Едната е стара 97г., а другата 2013г. Не правя разлика и взимам най евтиното масло, гуми, части и т. н. и за двете. Почти всичко си правя и сам. Като направиш 1млн километра, като мен, тогава ще помисля над мнението ти
Виж целия пост
# 134
Също не бих слагала евтино масло в колата. Гуми - абсурд с някакви Дебици да карам, то такива гадни в Германия даже не се и предлагат. Виждала съм само регенерати по супермаркетите, нз купува ли ги някой. Мисля, че за някакви ремаркета слагат, колкото нещо там да се търкаля.

Събрали сме ги километрите с различните коли, но не виждам това какво значение има.

Изобщо вкъщи сме на мнение, че ако не можеш да си позволиш кола, не караш.

А домати за 2лв и да искам - няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия