Струва ли си по-скъпото?

  • 14 994
  • 320
# 135
Що си мислите,че по-скъпите домати са по качествени?Съседът ми има оранжерии в някакво село и зарежда магазини в провинцията и в София.В София ги продавал два пъти по-скъпо отколкото в провинцията.Едни и същи домати.
Виж целия пост
# 136
Кола нямам, едно че не мога да шофирам ( книжка имам), второ че ми се струва скъпо и безсмислено удоволствие...само организирани екскурзии следя, аз сама да организирам, дето уж все твърдят, че е по-евтино, пък да не знаем къде отиваме ..и да се караме с мъжа ми, айде няма нужда.
Виж целия пост
# 137
Имам 2 коли. Едната е стара 97г., а другата 2013г. Не правя разлика и взимам най евтиното масло, гуми, части и т. н. и за двете. Почти всичко си правя и сам. Като направиш 1млн километра, като мен, тогава ще помисля над мнението ти

И 10 милиона километра да си изминал, за гумите не можеш да ме убедиш. Винаги карам с най-добрите и в няколко случая се е отплащало.
Виж целия пост
# 138
Имам 2 коли. Едната е стара 97г., а другата 2013г. Не правя разлика и взимам най евтиното масло, гуми, части и т. н. и за двете. Почти всичко си правя и сам. Като направиш 1млн километра, като мен, тогава ще помисля над мнението ти

И 10 милиона километра да си изминал, за гумите не можеш да ме убедиш. Винаги карам с най-добрите и в няколко случая се е отплащало.
Не се старая да те убеждавам. Аз купувам само най-евтините гуми за колата, а за себе си скъпи обувки. При мен колите рядко се развалят, въпреки, че взимам масло от 5лв литъра
Виж целия пост
# 139
Аз си купува и хубави гуми, и хубави обувки (за последните скъпи е доста относително).
И розови домати Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 140
Аз си купува и хубави гуми, и хубави обувки (за последните скъпи е доста относително).
Браво на тебе. Всеки си има мнение. Моите коли не се развалят, а имам приятели, дето дават хиляди само за оригинални и качествени консумативи, а не излизат от сервизите. Колкото до километрите, споменах го, заради мнението ти, че не ги карам много
Виж целия пост
# 141
За гумите, мисля, че има среден клас, в който и цена и качество са добри.
То за всяка стока е така.
Виж целия пост
# 142
За гумите, мисля, че има среден клас, в който и цена и качество са добри.
То за всяка стока е така.

По принцип съгласна. Обаче ако разликата между спирачния път със среден клас и висок клас е 1 метър, че и даже половин метър, нали се сещаш в критичен момент какво значи това? Или разликата между леко поднасяне и излитане от пътя при еднаква скорост. По принцип колата е една система, а пътят друга. И единствената допирна точка между двете са гумите. Ми ако искам надеждна връзка между двете системи няма да се стискам за гуми. Това е въпрос на житейска философия.
Виж целия пост
# 143
Нещата не са до по-скъпите да си заслужават, а съотношението цена-качество.
Виж целия пост
# 144
Нещата не са до по-скъпите да си заслужават, а съотношението цена-качество.

Абсолютно, обаче има изключения. Ако ще си купуваш парашут кой ще вземеш - най-добрия, или оптималния ценово? Ако ще купуваш лекарство за лоша болест кое ще вземеш - най-доброто, което ще те излекува (или поне няма да има странични ефекти), или по-евтино? Гумите за мен са в тази категория на изключенията.

Естествено, има ограничение от възможността на човек да си позволи най-доброто, но за целта на дискусията го пренебрегвам.
Виж целия пост
# 145
И при парашутите е пазар, но там вероятно правилата са много по-строги, отколкото за доматите.  При лекарствата често купуваш марката, а тя прави лекарството най-скъпо, а не най-добро. Има аналози, които носят друго име, за да не плащат за марката и затова са малко по-евтини.
Виж целия пост
# 146
Ох, пак спор за детайли. Има лекарства аналози, ама чак след пет години. А и след това едно е Аспирин на Байер, друго е Ацетизал на Софарма. Повече няма да пиша.
Виж целия пост
# 147
Няма спор, защо смяташ, че непременно се спори? Не са просто детайли, а детайли, които често определят цената. Да, аз съвсем спокойно ще си купя ацетизал, щом съдържат същите основни съставки. Важно е какво пише в "състав", защото отгоре пише различни търговски наименования. Уникалните, единствени и неповторими лекарства човек ги купува, защото в момента няма аналози. В момента, в който вече има, не е чак толкова наложително да се купува марката.
Виж целия пост
# 148
Аха, ама там примеси, пречистване на суровините, колко модерна е технологичната линия (от там точността на измерване и дозиране) са глупости, нали?
Ми добре, аз като купувам лекарства винаги предпочитам оригинала, ти си вземай най-евтиното. Изяснихме нещата.
Виж целия пост
# 149
Ооо, при гумите текат огромни рекламни кампании. Доста време гледах Формула 1, сега от време на време 24 часови и Формула Е. Там се наливат страшни пари и част от тях идват от обикновения потребител на гуми! Така че и там най-скъпото НЕ означава най-качествено, а може би най-рекламирано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия