Струва ли си по-скъпото?

  • 14 994
  • 320
# 165

Просто взимам най евтините възможни, които при едно разумно шофиране са абсолютни адекватни на пътя.
Пожелавам ти да не попадаш в ситуация, в която да видиш, че това абсолютно не е вярно, особено пък след първия сезон.

Не, че нещо, но не само, че цели дивижъни на фирми като Конти се занимават с това да направят оптималните гуми, но и после други десетки дивижъни по автомобилните производители правят стотици тестове за да подберат оптималните гуми за съответната кола... Дали щеше някой да им плаща тези пари и да хвърля пари за тестове на мокро, сухо и какво ли не, ако нямаше и грам смисъл? И ако всички бяха еднакви, защо БМВ, Ауди, Даймлер и ко. просто не си купят една гума Кауфланд и нея да сложат на колата, а да си спестят милионите? Нищо не разбират тия хора от спестяване, начи...

Но, разбира се, всеки има право да вярва на каквото си иска.
Виж целия пост
# 166

Просто взимам най евтините възможни, които при едно разумно шофиране са абсолютни адекватни на пътя.
Пожелавам ти да не попадаш в ситуация, в която да видиш, че това абсолютно не е вярно, особено пък след първия сезон.

Не, че нещо, но не само, че цели дивижъни на фирми като Конти се занимават с това да направят оптималните гуми, но и после други десетки дивижъни по автомобилните производители правят стотици тестове за да подберат оптималните гуми за съответната кола... Дали щеше някой да им плаща тези пари и да хвърля пари за тестове на мокро, сухо и какво ли не, ако нямаше и грам смисъл? И ако всички бяха еднакви, защо БМВ, Ауди, Даймлер и ко. просто не си купят една гума Кауфланд и нея да сложат на колата, а да си спестят милионите? Нищо не разбират тия хора от спестяване, начи...

Но, разбира се, всеки има право да вярва на каквото си иска.
Защото няма да си спестят разходи, а приходи. Не казвам, че скъпите гуми не са по качествени, а че евтините са напълно достатъчни за разумните хомо сапиенс. За неандерталците и кроманьонците са подходящи скъпите, но в 99% от случаите и това не помага за ситуейшъни
Виж целия пост
# 167
Щеше да си прав, ако беше сам на пътя и всичко зависеше само от теб. И ако на пътя не се случваха разни неща, дето не бива да се случват (липсващ капак на шахта, или циганин с колело по магистралата посред нощ без никакви светлини или светлоотразители, или пък циганска каруца пак посред нощ, старателно затъмнена, защото са ходили да крадат). Но понеже не е така, освен ако не караш с 40 км/ч на магистралата, понякога се налага и екстремно спиране.
Виж целия пост
# 168
Щеше да си прав, ако беше сам на пътя и всичко зависеше само от теб. И ако на пътя не се случваха разни неща, дето не бива да се случват (липсващ капак на шахта, или циганин с колело по магистралата посред нощ без никакви светлини или светлоотразители, или пък циганска каруца пак посред нощ, старателно затъмнена, защото са ходили да крадат). Но понеже не е така, освен ако не караш с 40 км/ч на магистралата, понякога се налага и екстремно спиране.
Ами то по тая логика що не си вземеш и крушки за фар от 500лв? А ти сигурно обикновени. Все пак видимостта ще се подобри още повече. А ако си вземеш и броня от кевлар, ще е още по-надеждно
Виж целия пост
# 169
Да се върнем на евтините гащи.
Виж целия пост
# 170
Кат си рекла. Спешно търсих бански на малката. В спортен магазин, аутлет. Къси панталонки искаше, женски, намерих, 4 евро. Ама не са маркови, имаше Найк за 20 и няколко, ама реших, че не си заслужава петорната цена заради запетайката. И без това рядко бански изкарва повече от 2 сезона заради хлорта в басейна и много солената морска вода.
Виж целия пост
# 171
Ами то по тая логика що не си вземеш и крушки за фар от 500лв? А ти сигурно обикновени. Все пак видимостта ще се подобри още повече. А ако си вземеш и броня от кевлар, ще е още по-надеждно

Ами то ксеноновите фарове светят несравнимо с обикновените, а ЛЕД още повече. Разликата е явна. Но не е въпрос на крушки само, затова просто ще имам такива на новата си кола. Това определено не е излишно. Пък ти ако щеш си махни и фаровете за мъгла за по-евтино.
Бронята от кевлар нищо не помага, някога (преди 20 години) карах Волво 940 с истинска стоманена броня, носена от специални буфери. Това беше броня, а днешните са обтекатели.

Гащите са ми с нисък приоритет. Определям качеството на вид и пипане и ако минат качествен контрол - вземам. Марката ми е все тая, но се случва да имам и маркови покрай сутиените. Виж сутиен не бих взела какъв да е, защото там опира до удобство.
Виж целия пост
# 172
Тамън простирах. Ежедневното ми бельо е от левката и някакви промоции на Етам. Сутиен Етам определено е по-удобен от този от левката. Там проблемът ми е, че не намирам конкретен модел - добре поддържащ, меки чашки без подплънки и
с банел.
Имам и една купчина маркови еротично-сценични, които дори не са латекс или естествена кожа - едното парче струва колкото цялото ми дневно облекло с все якето и обувките - и така си седят прибрани. Дразня се да ги гледам, а с такъв мерак съм ги купувала и така да ми свиди да ги хвърля ...
Виж целия пост
# 173
Ще си намерят публика.

Аз като PITP мога да карам с евтини гуми, но с евтино бельо - не Mr. Green
Виж целия пост
# 174
Що си мислите,че по-скъпите домати са по качествени?Съседът ми има оранжерии в някакво село и зарежда магазини в провинцията и в София.В София ги продавал два пъти по-скъпо отколкото в провинцията.Едни и същи домати.

Ами аз с по-високата цена си плащам и удобството. Предпочитам съседът ти да ми ги докара и да му платя трансорта, включен в цената на доматите, отколкото да паля колата и да пътувам за кило домати до оранжерията на съседа ти. Предпочитам това време да го изкарам по друг начин, отколкото като доставчик на кило домати. Така че, ти пътувай.
Виж целия пост
# 175
Като гледам и тази тема се превръща в кой е по-по най, но по отношение на материалното потребление. Сега кифленски теми ли ще правим?
Виж целия пост
# 176
Кукумицина, тая маски може да не пасват на твоята глава, но на моята стоят супер, пък ти до утре можеш да ми обясняваш какви боклуци ползвам. Няма как препарат за суха коса да се отрази добре на такава, която се омазнява лесно и като коментираш е добре да споделиш от кой точно продукт не си доволна.
Виж целия пост
# 177
Моята коса е суха и гъста. Сигурно съм писала из темите за конкретните продукти - на Роза импекс от серията Спа мастър - шампоан, балсам и маска, на Агива маслиновата, имаше и една с розово масло, нищо не правят, косата ми стои неподхранена и трудна за разресване. На Агива пък от маслиновия шампоан изведнъж започна да се омазнява в корените, макар че подобен проблем принципно нямам. По дължините пак не беше добре, изтощена стоеше. А тази с розово масло, освен всичко друго, имаше и ужасно синтетичен и гаден мирис. Като ти казвам, че съм пробвала какво ли не, пробвала съм, и винаги оптимистично се надявам нещо българско и евтино да действа, но не би. С течение на времето се случва да забравям и конкретния продукт, който съм ползвала, и за най-сигурни отбягвам съответната марка.
Виж целия пост
# 178
Със същия тип коса съм, Кукумицина. Най-добре ми се отразява тая с бадемовото масло, следвана от тази с тривитаминола и после маслиновата. От изброените от теб съм ползвала само маслиновата. Моят опит говори, че най-големите врагове на сухата коса са сешоарът и пресата, а най-добър приятел е ножицата.
Виж целия пост
# 179
Що си мислите,че по-скъпите домати са по качествени?Съседът ми има оранжерии в някакво село и зарежда магазини в провинцията и в София.В София ги продавал два пъти по-скъпо отколкото в провинцията.Едни и същи домати.

Само дето това нищо не доказва с оглед на дискусията. Ясно е, че в София са по-скъпи доматите отколкото в Петрич например. Обаче ние тук обсъждаме разликата в цената на два вида домати все в София.  И ако твоят съсед кара два вида домати те ще имат различна цена и в провинцията, и в София. Тоест като отида сега в магазина там има по-скъпи розови домати и по-евтини пластмасови. Все са в София, но с различно качество, за това говорехме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия