Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 959 075
  • 16 912
# 735
Пропуснахте да споменете аспирина....има ли реално основние да й е предписан? Ако е просто за всеки случай, твърде вероятно е от него, хората се побъркаха с този аспирин вече.
Виж целия пост
# 736
Пропуснахте да споменете аспирина....има ли реално основние да й е предписан? Ако е просто за всеки случай, твърде вероятно е от него, хората се побъркаха с този аспирин вече.
Имах жестоко кървене от носа преди две години. Ходих по доктори, правих изследвания, но не откриха нищо. После разбрах, че може да е от два аспирина, които бях изпила при лека настинка.
Виж целия пост
# 737
Едно и също ли сме гледали по тв за жената ваксинирана с АЗ поради грешка на екипа?Тя по лекарска препоръка чака РНК.Имала заболяване.В декларацията е посочила пфайзер.Слагат и АЗ и разбира това едва,когато и дават картончето с АЗ.Не мисля,че е лигла.Екипа и се извинява с два реда на хвърчащо листче.Не мога да я съдя,че го казва по тв.Това в ''Александровска''.Вчера бяхме с мм там за втора игла.Няма никакви хора,а толкова персонал седи и чака да благоволят нашенци да се ваксинират.Много тъпо,като нямаше ваксини-опашки,като има-игнор.Да видим как ще посрещнем есента и зимата.Реакциите при нас бяха ,както първият път.След 7-8ч. усетихме лека болка на мястото на инжектиране.Минаха вече 30ч. и това отшумя.Не знам защо в ''Александровска'' сертификат ще получим след 10-14 дни?От ваксинирани в др.големи б-ци и центрове вкл.в провинцията знам,че веднага са им ги дали.Коментирали сте за ръцете.И по този въпрос мненията се разминават и това не буди доверие в медици и учени.Аз и без това не им вярвам безрезервно.Първият път ни казаха да не се правят двете дози в една и съща ръка.Тук пък на някои казали обратното.
Виж целия пост
# 738
Първата ми боднаха в лявата, на 5тия ден ми се появи нещо като мускулна треска от вътрешната страна на ръката и гръдния мускул в ляво. Най-вероятно за втората ще дам дясната, поне да е по-далеч от сърцето.
Виж целия пост
# 739
и да намали аспирина, препоръчан от хематолог, на 1/2 таблетка.

А, вие не казахте, че приема и аспирин. Кървенето може и да е от него.

Въобще не се усетих, изключила съм в притеснението, дъщеря ми ме подсети по-късно. Вземаше в продължение на 2 седмици и след  първата доза и не е имала проблем. Понеже през годините почти винаги хематокрит, хемоглобин и някакъв показател, отнасящ се към тромбоцитите /май MPV/ почти винаги са й на горната граница, няколко пъти и над нея, тя се консултира с хематолог преди ваксината. Хематологът въобще не е обърнал внимание на такива малки отклонения, но е казал, че може да взема по 1 аспирин за две седмици след поставянето.
Освен аспирина е пила и три парацетамакса, та може и някаква реакция от всичко. Факт е обаче, че и аспирин, и парацетамакс е пила многократно и преди, кървене от тях никога не е имала.
Виж целия пост
# 740
Аз имам чувството, че този аспирин го предписват ей така за успокоение на хората, а той между другото не е съвсем безобиден. Пуснете една ПКК за ваше успокоение, защото на този етап не може да се каже със сигурност от какво е, но аспиринът не може да бъде изключен, само защото при първата доза не е имало проблеми.
Виж целия пост
# 741
Здравейте. Има ли хора в темата, които са си поставили втора доза Пфайзер, след първа доза АЗ?
Виж целия пост
# 742
Здравейте. Има ли хора в темата, които са си поставили втора доза Пфайзер, след първа доза АЗ?

Засега не, но ако ти си решила, ще се радваме да споделиш след това.
Виж целия пост
# 743
Здравейте. Има ли хора в темата, които са си поставили втора доза Пфайзер, след първа доза АЗ?
Имам познати, които така се ваксинираха. Като цяло, никакви особени реакции. Добре мина при тях.
Виж целия пост
# 744
Здравейте. Има ли хора в темата, които са си поставили втора доза Пфайзер, след първа доза АЗ?
Имам познати, които така се ваксинираха. Като цяло, никакви особени реакции. Добре мина при тях.
Тези ще са първите,още никъде не се прилага,да правят се проби даже и с модерна и пфайзер,но вече на съвсем клинично изпитване не,че другото не е.
Виж целия пост
# 745
Здравейте. Има ли хора в темата, които са си поставили втора доза Пфайзер, след първа доза АЗ?

Аз мисля да го направя.
Виж целия пост
# 746
Аспирин пия само за мускулна треска. И според мен кръвотечението от носа може да е от това ....особено ако употребата е постоянна. И говорим за младо момиче, какви са тия лекари да ги карат да се тъпчат с хапове не знам.
Виж целия пост
# 747
Докторката ми е уникален лекар, прегледа при нея е един час и повече. Пита, разпитва, записва си всичко. Пуска кардиограма, прави ехо, ако се наложи холтер слага. Абе, такива лекари са малко - д-р Иванка Павлова.
Азалия,  Бих искала да Ви попитам за д-р Иванка Павлова - в медицински център "Д-р Хайвазов" ли преглежда?
Търся си добър кардиолог и видях мнението Ви.
Виж целия пост
# 748
https://covid19.trackvaccines.org/vaccines/ - ето няма да страдаме от липса на ваксини ,нали тук се притесняваха,че възрастните отнемат предимството или правото на по младите които и работят.
Виж целия пост
# 749
Скрит текст:
Докторката ми е уникален лекар, прегледа при нея е един час и повече. Пита, разпитва, записва си всичко. Пуска кардиограма, прави ехо, ако се наложи холтер слага. Абе, такива лекари са малко - д-р Иванка Павлова.

Азалия,  Бих искала да Ви попитам за д-р Иванка Павлова - в медицински център "Д-р Хайвазов" ли преглежда?
Търся си добър кардиолог и видях мнението Ви.
Да, там е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия