Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 959 286
  • 16 912
# 795
Компромис - некомпромис, дотук равносметката ми е: при една сложена доза Астра Зенека аз бях предпазена от заразяване (знам това, защото неподозиращият към онзи момент за състоянието си заразен, който между другото го изкара с пневмония и в болница, успя да зарази други при много по-бегъл контакт). Не ми се мисли какво можеше да стане, ако бяхме оформили чудесен малък клъстер у дома и ковид беше стигнал до астматичния ми мъж. При една сложена доза Астра Зенека баба ми не се зарази от гледачката си, с която, разбирате, беше в доста тесни взаимоотношения.
Съдбата ми даде да видя разликата между презряната Астра, сложена в правилния момент и закъснелия супер високоефективен Пфайзер. Разлика между здраве и болест, а може би и между живот и смърт.
Виж целия пост
# 796
Дам, Великобритания на гърба на "презряната Астра" почти излезна от пандемията, някои продължават да търсят под вола теле. Единствения по-голям недостатък на АстраЗенека според мен дългия интервал между двете дози, иначе ваксината се представя много добре в реални условия.
Виж целия пост
# 797
Ваксинират с Пфайзер във възрастовия диапазон 16-18 г.

Пиша това заради пролуката в момента.
Ангелов беше наредил да се ваксинират само пълнолетни. Нямам информация дали сега е отменена изрично заповедта или негласно е разрешено относно изпитаната за възрастовата категория ваксина (на Пфайзер/Бионтех) да бъде поставяна. Става дума за всички деца на тази възраст, а не само за попадащите в рискова група.
Виж целия пост
# 798
La Catrala,
Заповядай
https://www.bgonair.bg/a/4-world/225792-obyaviha-moderna-za-nay- … -kovid-19-v-sveta
Обявиха Moderna за най-добрата ваксина срещу Ковид-19 в света
Тя бе отличена и с наградата "Най-добра нова технология/платформа за ваксина"


Ти ако имаше право да си избереш, щеше да си избереш запорожеца , нали познах.

Антъни Фаучи сигурно случайно изчака за Модерна няколко седмици и не се ваксинира с пфайзер в първия възможен момент.
Сигурно и той да се хвали, а не да направи информиран избор.
Все пак е добре да подбираме какво си вкарваме в тялото.
Виж целия пост
# 799
Аз пък си държа на втората доза АЗ.
Не искам смесване.
Софт, безспорно немския, оригинален Аспирин е различен като качество.
Този го дадох като доза - 300 мг, защото е по средата между стандартния 500 и Протект - 100.
Иначе не пия конкретно този, те са с различни търговски наименования, известни като Американски аспирин.

Есми, не, не го пия постоянно.
При мускулна треска пия по 2, еднократно.
След КОВИД го пих 2 месеца.
Сега след ваксинация 2 седмици.
Виж целия пост
# 800
Дам, Великобритания на гърба на "презряната Астра" почти излезна от пандемията, някои продължават да търсят под вола теле. Единствения по-голям недостатък на АстраЗенека според мен дългия интервал между двете дози, иначе ваксината се представя много добре в реални условия.
Това може да е недостатък само за медицински персонал или изложени на голям риск. За средностатистически индивид, който е изложен на малки рискове, или може да се ограничи временно не е проблем.
След като е доказано, че дори при Пфайзер (както и при АЗ) слагането отдалечено на дозите води до повече антитела, значи има някакъв смисъл да се изчаква. Според лаишките ми лични разсъждения
Скрит текст:
може би някакви клетки на имунната памет съзряват по-бавно и с отлагането на дозите се активизират след това по-добре.
Някой беше публикувал графика на неутрализиращите антитела от експеримента с различни ваксини, сравнено с една доза векторна. Най-голям титър има при приложена първа векторна и втора РНК, като този титър надвишава титъра от две дози РНК, както и от комбинация първа РНК, втора векторна.
Виж целия пост
# 801

При мускулна треска пия по 2, еднократно.
След КОВИД го пих 2 месеца.
Сега след ваксинация 2 седмици.

Превантивно ли или ти се налага? Тази седмица ми е втората доза на Файзер или Пфайзер,  или както там се нарича. Да си купя ли?
След първата доза нищо не съм усетила, освен типичната двудневна болка около мястото на убождането.
Виж целия пост
# 802
Есми, заради тромбгейт около АЗ.
Превантивно.
Самоназначен.
За Пфайзер мисля, че няма смисъл.
Виж целия пост
# 803
То и аз бях заявила РНК, но се съгласих и на АЗ.
Виж целия пост
# 804
Файзер например има само 90% защита от тежко протичане в клиничните изпитвания (в реалното приложение се представя по-добре), докато Астра Зенека има 100%. Това е все едно някой да вземе тези две числа и да натяква постоянно на ваксинираните с Файзер, че са се ваксинирали с кофти ваксина, защото така де, в крайна сметка почти никой не се ваксинира срещу хрема, а всички ваксинирани се надяват да избегнат тежките форми на заболяването. И изобщо разговори в подобен стил са страшно досадни.
Виж целия пост
# 805
La Catrala,
Заповядай
https://www.bgonair.bg/a/4-world/225792-obyaviha-moderna-za-nay- … -kovid-19-v-sveta
Обявиха Moderna за най-добрата ваксина срещу Ковид-19 в света
Тя бе отличена и с наградата "Най-добра нова технология/платформа за ваксина"

Аз съм с Модерна. Не съм я избирала, това ми сложиха. До преди да ми я сложат, не я исках.
Предпочитах Файзер. И нека си я обявяват за номер 1.
 И един от доводите ми е, че има повече резултати от употребата на файзер, а другата е по- рядко използвана. Та и за аз има повече данни.
Виж целия пост
# 806
Някъде бях чела, че и пет аспирина да изпиете, организмът усвоява 300 милиграма за определен период, не помня какъв. Затова и този, с многото таблетки, е толкова милиграми.
По моите отклонения - има голяма промяна последните два дни. Сърцето се укроти, кашлицата изчезна. Просто... същото беше като след първата доза, но тук много по-изразено и по-дълго време. Мисля, че подадения сигнал за страничен ефект е напълно резонен, това не беше нищо случайно.
Виж целия пост
# 807
За подадените сигнали не се тревожете, хората подават сигнали за какви ли не събития - бременност, счупени крайници и т.н. Има си специалисти, които могат да определят кои събития са очаквани или случайни и кои може да имат връзка с ваксината на базата на статистиката, но за тази цел трябва да се натрупа база от данни.

Сега, не казвам да залеете системата с всякакви съобщения, но разни неща, които са станали след приложението на ваксината, особено по-сериозни такива и за които имате съмнения - подавайте сигнали смело.
Виж целия пост
# 808
Ваксинират с Пфайзер във възрастовия диапазон 16-18 г.

Пиша това заради пролуката в момента.
Ангелов беше наредил да се ваксинират само пълнолетни. Нямам информация дали сега е отменена изрично заповедта или негласно е разрешено относно изпитаната за възрастовата категория ваксина (на Пфайзер/Бионтех) да бъде поставяна. Става дума за всички деца на тази възраст, а не само за попадащите в рискова група.
Тази иф от къде? Интересува ме, ще погледна на сайта на МЗ.
Виж целия пост
# 809
Да кажем: практическо обобщение от опита на няколко близки. Не съм влизала в сайта на МЗ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия