Банята - тема 38

  • 59 941
  • 753
# 330
Благодаря, ще ги проверя Simple Smile
Виж целия пост
# 331
В момента обсъждаме пода на душовете и майсторите ме убеждават, че няма нужда от душово покритие.  Какъв е вашия съвет: за или против душово покритие?
Виж целия пост
# 332
Ние сме без. В новата къща пак ще сме без.
Параванът стъпва директно на пода.
Виж целия пост
# 333
Ако става дума за поддушово корито, аз бих препоръчала без такова. За мен са и грозни, и опасни.
Ако красотата е все пак субективно възприятие, напълването на поддушовото корито с вода, докато се къпеш, си е предпоставка за инциденти. Да не говорим, че все трябва да внимаваш да не запушиш сифона (да не стъпиш на него) и да почне да прелива. Чакаш да се изтече, за да излезеш - пак за да не се хлъзнеш.
Виж целия пост
# 334
Честно казано, ако не се слага направо душ-кабина върху готов под, аз лично не намирам особен смисъл в поддушовото корито. Ако целта е да не се мокри другата част на банята, това се постига и само с праг и параван, а ако наклоните са направени добре, не е нужен и праг.
Виж целия пост
# 335
Честно казано, ако не се слага направо душ-кабина върху готов под, аз лично не намирам особен смисъл в поддушовото корито. Ако целта е да не се мокри другата част на банята, това се постига и само с праг и параван, а ако наклоните са направени добре, не е нужен и праг.

Да праг е достатъчен. Майсторуте казват, че с времето под тези корита влиза вода и започват да развъждат всякакви неща ...Ние сложихме праг само и е ок.
Виж целия пост
# 336
Много са ми грозни и за мен тези душ корита.
Виж целия пост
# 337
Е, то има и много красиви душ-корита, които се вграждат в пода, ама хем обикновено струват майка си и баща си, хем не допринасят с нещо изключително много за комфорта на къпане...

Виж целия пост
# 338
Има и хубави, от камък, там смисълът според мен е, че в баня с големи плочки трудно се правят наклоните към сифона, или поне става некрасиво. А с коритото всичко заспива, банята може и да няма наклон даже..

https://keraglass.info/img/upl/K%203.JPG
http://img-01.stokovaborsa.com:8181/775/808_big.jpg
https://static.makenzi.bg/thumbs/3/beton-crem-90x90.jpg

А пластмасовите са много гадни, съгласна.
Виж целия пост
# 339
Винаги в хотели, в които има душ-кабина, не смея да мръдна, за да не се хлъзна и претрепя, при положение, че краката ми плуват в локвата вода на дъното.
Виж целия пост
# 340
Аз лично за нашата баня съм избрал да вдигнем цялото ниво,като идеята е в душ зоната да се образува ниша с дълбочина около 2-3 см.По ръба на тази ниша се слага паравана.Не мога да намеря снимки в момента да покажа.Ако не се лъжа rumen.iankov е показвал такава баня,а може и да бъркам.
Виж целия пост
# 341
Признавам си, че шпагат не мога да направя, но на това покритие с лекота ще се озова на пода и по шпагат.
Виж целия пост
# 342
Здравейте! Според Вас какви фуги биха подхождали на този вид плочки:
Виж целия пост
# 343
Да има и красиви изпълнения, но ако са от камък на мой вкус но и са доста скъпички :

https://www.porcelanosa.com/uk/bathrooms/showers/trays
https://www.porcelanosa.com/trendbook/en/tips-choosing-shower-tray/
https://www.dalebathrooms.com/shop/pizarra-slate-effect-shower-tray-grey/
https://www.bigbathroomshop.co.uk/milano-nero-corner-walk-in-sho … ce-of-sizes-79893

Иначе идеята за по-ниско ниво също е супер добра.


благодаря за съвета!
Виж целия пост
# 344
Здравейте! Според Вас какви фуги биха подхождали на този вид плочки:

Бели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия