Нашите кухни - тема 87

  • 56 973
  • 749
# 405
една_мама, колко е висока стената под прозореца?
Виж целия пост
# 406
Според мен кухнята е голяма и има предостатъчно място да се обособят зоните. Мивка, пералня и миялна на късата страна, после шкафове, след колоната фурна с котлони, после още шкафове и накрая хладилник. Трябва да се прецени къде ще е добре да е аспирацията, и от там да се прецени мястото на печката.
Виж целия пост
# 407
И аз имах дилема за шкаф отцедник. Обаче го сложих и съм супер доволна. Да, големите неща отиват в миялна, но чаша за кафе, вода, чиния от закуска, някаква купа и т.н. всичко прибирам във въпросния шкаф. От Икеа е, добре е проектиран, тавичката е голяма и стабилна. Лично аз препоръчвам.
Виж целия пост
# 408
За мен изглежда усложнение да е в колона. Просто не виждам удобно място за такава... но може и да бъркам...

Къде са изводите за вода и канал?


Изводите са на стената с прозореца.

една_мама, колко е висока стената под прозореца?

GG_BG, само това разстояние забравих да измеря. Изглежда ми обаче, че не е достатъчно високо за поставяне на уреди.


Ket_G, точно това беше и моята първоначална идея, но печката не мога я сложа преди колоната, защото отворът за комина е от страната на прозореца
Виж целия пост
# 409
При изводи за вода и канал под прозореца изцяло променям предложението си - може би е за добро - със сигурност има вече място за фурна-колона!

В червено са мивката, миялната и пералнята пред прозореца. Дано да е предвидена височина... ако не малко ще се закрие прозореца и може би ще се наложи да се смени дограмата, за да се отваря горната част на прозореца - нещо подобно на това:
Скрит текст:

Хладилникът е до вратата, а до него - фурната-колона.

Може и остров да има, но аз лично бих си сложила маса Simple Smile. Разбира се маса или остров основно зависи от големината на останала част.

Котлоните са до прозореца; при стена 310 см - ще има място и за достатъчна пътечка пред тях и след това мивката, миялната и пералнята пред прозореца.
Скрит текст:

За мен в горното предложение е много отдалечен хладилникът от печката и мивката. Бих се лишила от фурната-колона, а хладилникът ще е до комина вляво:
Скрит текст:

Успех с решенията!
Виж целия пост
# 410
Благодаря за пожеланието, Zizini.
Предложението ми харесва и изглежда практично. И върху това ще мисля.Blush
Виж целия пост
# 411

Изводите са на стената с прозореца.

Ket_G, точно това беше и моята първоначална идея, но печката не мога я сложа преди колоната, защото отворът за комина е от страната на прозореца

Според мен, имате достатъчно място за котлони откъм отвора, но не и с фурна отдолу (няма да е удобно). Ако пък разположите миялната и пералнята от двете страни на мивката, ще имате до котлоните и работен плот, а фурната - в колона от другата страна на комина.
А и винаги съществува опцията да запушите настоящия отвор на комина и да пробиете отвор от другата страна и спокойно да си сложите печката на двуметровата част на стената.
Виж целия пост
# 412


Това е проекта, който ми направи мебелиста. Ще бъде хол с кухненски бокс. Срещу телевизора ще бъде диван. Въпросът ми е дали това място за плот ще ми бъде достатъчно. Отгоре като уред, ще има само кафе машина може би.
Целият хол е 22кв, като от ляво има балконска врата и прозорец, а отдясно има малък килер 2х1.5
Виж целия пост
# 413
Според мен има достатъчно плотове (ако на човек може изобщо да му стигне плотът Simple Smile)

Имам следните 2 коментара, ако са Ви от полза:
1) Между котлоните и мивката е основното работно пространство при готвене; ако мивката и котлоните не могат да се изместят, поне монтирайте котлоните най-вдясно на шкафа - при двойка котлони това са 40 см плот, което не е много, но е достатъчно.

2) При едни приятели се наложи промяна на местоположение на поръчкова секция (гардероб) с място за телевизор, на която секция едната ѝ част е с по-малка дълбочина (заради комин на старото местоположение). Като при Вас срещу тази стена, заета от високата до тавана секция с дължина около 3.60 м, е диванът им. Не е визуално много добре да има различни дълбочини на шкафове, запълващи цяла стена. Ако ги правите по поръчка, мисля, че е добре шкафът за телевизора да е с същата дълбочина и височина като кухненските шкафове.
Виж целия пост
# 414
За секцията с телевизора горния шкаф мисля да е като на кухнята-до тавана. Като дълбочина ще са същите, за да са на едно ниво. Единствено шкафа долу мисля да оставя по-нисък. Не мисля, че ще изглежда добре ако и той е 80 см висок
Виж целия пост
# 415
Добре е проекта. Върху него може да се надгражда, но идеята е добра. Лично за мен котлоните ги виждам на другата страна до фурната (там, където е и комина).
Виж целия пост
# 416
Това най-вдясно решетестото за бутилки вИно ли е? Наистина ли имате нужда от толкова наредени ВИДИМИ бутилки, тези кубчета само прах събират. Плот никога не стига, особено ако имаш деца, но иначе е ОК
Виж целия пост
# 417
Коминът се пада точно зад телевизора. Не искам да си запълвам 3 шкафа с тръба за абсорбатор. Там където са сложени котлоните, в момента има стар, който излиза директно от къщата. Колоната между фурната и тв е вграден хладилник. Тези дупки за бутилки няма да ги има, не знам защо с тях е решил да запълни празното пространство 😂 Утре ще се видим да го коментираме, просто сега ми прати снимка.
Виж целия пост
# 418
За секцията с телевизора горния шкаф мисля да е като на кухнята-до тавана. Като дълбочина ще са същите, за да са на едно ниво. Единствено шкафа долу мисля да оставя по-нисък. Не мисля, че ще изглежда добре ако и той е 80 см висок

Да, и аз бих го направила по-нисък от кухненските.
Виж целия пост
# 419


Това е проекта, който ми направи мебелиста. Ще бъде хол с кухненски бокс. Срещу телевизора ще бъде диван. Въпросът ми е дали това място за плот ще ми бъде достатъчно. Отгоре като уред, ще има само кафе машина може би.
Целият хол е 22кв, като от ляво има балконска врата и прозорец, а отдясно има малък килер 2х1.5
На мен ми се струва малко плота май....
Преценете дали микровълновата няма да ви е високо. Аз я изместих до фурната, а не над нея. Не съм ниска, но прецених, че ще ми е по-удобно така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия