Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 4

  • 67 689
  • 746
# 495
Dori dimitrova, бих допълнила само, ако не сте раждала или обмисляте забременяване задължително, ако се стигне до премахване на кистата хирургически да се спрете на лекар, който не е обикновен гинеколог-хирург, а да бъде репродуктивен гинеколог... от опит ви го казвам

Скрит текст:
Оперирана съм от ендометриална киста и си оставиха ръцете...унищожиха ми яйчниковият резерв при лапароскоията и на двата яйчника...трябва си специалист, а не касапин

Все едно аз съм го писала... Прочут гинеколог хирург ме осакати с операция на ендометриална киста. ФСХ от 3,5 на 20 за 1 месец.
Виж целия пост
# 496
bellaK, за жалост не сме единствените Sad.
Не всяка ендометериозна киста се оперира...разбрах го по трудният начин.
Моя приятелка е все още с киста  (ендометриозна). Забременя и роди две деца. Вярно е че стана бавно, но се случиха нещата...., а аз все още се боря за дете ... заради тази операция...  Дано поне стане с ДЯ, че чукнх 40-ет години вече. ..
Виж целия пост
# 497
Здравейте! Бременна съм в 24г.с., а това са моите изследвания. Дали ще може някой от вас да ги разчете? Имам записан час за ендокринолог.

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:
Урината не беше първа и ходих няколко пъти до тоалетната преди да стигна до лабораторията

Скрит текст:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 498
Кръвна картина не се коментира по отделни показатели.
Виж целия пост
# 499
Кръвна картина не се коментира по отделни показатели.

Не знаех. В такъв случай прикачвам всичко, което е изследвано:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Здравейте! Бременна съм в 24г.с., а това са моите изследвания. Дали ще може някой от вас да ги разчете? Имам записан час за ендокринолог.
Виж целия пост
# 500
ПКК-то е добре.
Урината - не. Направихте ли тоалет преди да съберете урината, или там на място я дадохте? Има си правила как се взема. Ако не са спазени - няма какво да я коментираме.
За натоварването трябва лекаря да прецени дали отивате към ИР или за сега е добре. За съжаление сте пуснали само глюкоза, без инсулин, няма гликиран също така, ХОМА индекс…
Виж целия пост
# 501
Също така, витамин В12 е много нисък. Витамин Д на това ниво няма да стигне до края на зимата най-вероятно, трябва да се провери отново декември и да се включи добавка, не бива да е на дефицит. Това TSH заради Хашимото ли е или е само хипофункция на ЩЖ?
Виж целия пост
# 502
Пипилота, кой назначи тези изследвания? Много постна работа. Дори за профилактика не стават, какво остава при оплаквания. Не се правят заключения на такава база. Задължително хормони, витамини, чернодробни, възпалителни маркери, електролити. Ако там всичко е наред, трябва да се лекуват нервите, неспокойното поведение не говори за оптимално здраве.
Назначи му ги неговият личен лекар. Той му е отскоро такъв. Преди имаше друг, но изследвания въобще сега си пуска за пръв път. И да ви кажа, най-притеснителното за мен е, че и с носа нещо не е наред, отделно явно страда от сънна апнея. Спах с него миналата нощ и много се притесних. Може би по минута държи понякога, преди да отпуши гърлото. Той е в Пловдив и сега се заех да търся специалист в тази област. Попаднах на д-р Михайлов, но за съжаление отдавна е прехвърлил дейността си в ковид сектора и не знам кого другиго да намеря, за да го изследва и насочи към машина, евентуално. То няма да е евентуално, ами почти сигурно.
Виж целия пост
# 503
Правилно, трябва лечение. Как е с теглото?
Виж целия пост
# 504
Здравейте! Благодаря за вашите отговори!

ПКК-то е добре.
Урината - не. Направихте ли тоалет преди да съберете урината, или там на място я дадохте? Има си правила как се взема. Ако не са спазени - няма какво да я коментираме.
За натоварването трябва лекаря да прецени дали отивате към ИР или за сега е добре. За съжаление сте пуснали само глюкоза, без инсулин, няма гликиран също така, ХОМА индекс…

Не съм правила тоалет.

Също така, витамин В12 е много нисък. Витамин Д на това ниво няма да стигне до края на зимата най-вероятно, трябва да се провери отново декември и да се включи добавка, не бива да е на дефицит. Това TSH заради Хашимото ли е или е само хипофункция на ЩЖ?

Преди да отида при ендокринолога си пуснах и допълнителните хормони Ft3, Ft4, TAT, MAT, TG, THS + TSH реценторни антитела. Лекарят каза, че няма нарушение в работата на щитовидната жлеза. За жалост ми каза, че имам гестационен диабет и ми каза, че за момента няма да ме слага на инсолин, само на нисковъглехидратна диета. След месец и половина трябва да си направя отново изследванията и да отида пак на преглед при ендокринолога.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 505
Сменете си веднага ендокринолога, изследванията на щитовидната жлеза показват хипофункция на жлезата и трябва да минете на синтетичен хормон, ТСХ трябва да се поддържа под 2 по време на бременност.
Виж целия пост
# 506
Така лековато да действат дори при бременна жена, без коментар..явно толкова знае. Щом е правен ОГТТ, къде са резултатите от инсулина? Така ли се поставя диагноза диабет.

Гестационният диабет е обратим. Всъщност всеки диабет, но гестационният по-лесно. Какъв инсулин?! Това не е лечение, а присъда.
Виж целия пост
# 507
Така лековато да действат дори при бременна жена, без коментар..явно толкова знае. Щом е правен ОГТТ, къде са резултатите от инсулина? Така ли се поставя диагноза диабет.

Гестационният диабет е обратим. Всъщност всеки диабет, но гестационният по-лесно. Какъв инсулин?! Това не е лечение, а присъда.
Не говорете така, инсулин при бременни никога не се изследва, защото не е показателен.
Гестационният диабет често се третира с инсулин, когато състоянието не може да се овладее с диета.
Виж целия пост
# 508
Ако диетата е от добре известните препоръчвани за диабетици, вероятността да не се овладее е доста голяма.
Виж целия пост
# 509
Ако диетата е от добре известните препоръчвани за диабетици, вероятността да не се овладее е доста голяма.
Абсолютно вярно е това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия