Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 33 695
  • 802
# 720
Русев има ок терапия за витамини , каква какво а с витамините е ок , аз си следват неговата терапия , само за вит Д му казах че 2.000 ми е малко и той каза ок пий 5000 и като си на горна намали , според твоя преценка така че да не ти пада .

Е то ако аз си измисля дозата на Д-то за какво ми е да ходя при него? Всички знаем останалите витамини как се пият. Д-то е основен проблем за нагаждане на дозата.
Виж целия пост
# 721
той ми беше назначио 2000 обаче при ммен ефект нямаше , както си говорим то всичко е индивидуално , аз и нямам някаква мега критична доза дефицит де . Бях под границата но общо взето на ръба на влизането в нея . И после отидох и му казах че не става с тия 2.000 и го питах дали 5.000 е ок , той каза да по добре толкова . и в последнствие просто каза да я намаля , аз я намалих на 2.000 и почна да пада отново и му казах че си направих сверка и при мен под 3.000 единици ако пия на ден стойностите падат , той каза че 3.000 е  ок за поддържане . Така че да в крайна сметка пък аз ако трябваше да седя да чакам само някой да ми наглася дозите , при положение че сама забелязах как е ок за мен . Вит Д се препоръчва прием при бременни от 4.000 единици по принцип . Има научни данни че при жени пили такива дози раждането минава по лесно .
Виж целия пост
# 722
Всеки лекар с различни препоръки понякога. Аз поддържах Д едвам над 30 в началото и пиех 5 капки Вигантол на ден. АГ ми каза да го вдигна още, но не го прие за толкова спешно като хомоцистеина, например. Той беше 15+ въпреки смяна на Б витамини и добри стойности, та ми даде TMG.

Сега ендокринологът ми каза да сваля Д на 2 капки. Продължавах си по 5 капки и няколко дни по 4 и веднага паднах под 30! Сега съм си взела по препоръка на АГ Бетърю спрей Д+К2, който се равнява на 6 капки. Ще гледам и повече храна със съдържание на Д и слънце.
Виж целия пост
# 723
Мойте витамини всичките са в средна стойност. Фолата ми беше завишен и намалих метафолиевата от 1 на 2 таблетки. Но никой не ми каза колко често да ги следя....Като ви чета започвам да се притеснявам. Ще попитам др Вецев какво да правя, макар че миналия път нищо не каза.
Виж целия пост
# 724
Мойте витамини всичките са в средна стойност. Фолата ми беше завишен и намалих метафолиевата от 1 на 2 таблетки. Но никой не ми каза колко често да ги следя....Като ви чета започвам да се притеснявам. Ще попитам др Вецев какво да правя, макар че миналия път нищо не каза.
А хомоцистеинът ти колко е ?
Виж целия пост
# 725
6,4 при норма до 15 (според Цибалаб)

Мойте витамини всичките са в средна стойност. Фолата ми беше завишен и намалих метафолиевата от 1 на 2 таблетки. Но никой не ми каза колко често да ги следя....Като ви чета започвам да се притеснявам. Ще попитам др Вецев какво да правя, макар че миналия път нищо не каза.
А хомоцистеинът ти колко е ?
Виж целия пост
# 726
2000 IU е поддържаща доза за напълно здрав и прав човек. Едно нещо извън строя и веднага поддържащата става 4000 IU.
Аз лично за качване пия по 10000 IU. А поддържащата на 3-месечното ми бебе е 800 IU.

dee92 30 е много ниска стойност. Препоръките в момента са да се държи минимум над 50 заради ковид. А за бременност трябва да е на горна граница.
С 2 капки по 400 IU нищо не се прави.

А за слънцето забравете, че дава витамин Д. Моят мъж се пече на слънце минимум по 2 часа всеки Божи ден от годината. Не използва слънцезащитни. Черен е като негър. Пече се напълно гол. И беше със стойност около 40 единици.
Аз не съм виждала слънце от 2 години. Все се крия заради бременности. Със същата стойност.
Дъщеря ни се разхожда по цяла пролет, лято и есен само по гащи. Не я интересува дали е на слънце и на сянка. 3 месеца в годината е плътно всеки ден на басейн с часове. Слънцезащитен не ползва. И беше с под 30 единици.
Та витамин Д се е набавял от слънцето преди 100 години. Вече не.
Виж целия пост
# 727
Понеже сме на тема витамини, ще се възползвам, ако позволите.
Това са от днес :

В начална бременност съм. Чудя се за ВитБ12 да започна ли през ден или два 1000mg подезично? Ендокринолът ми е дал препоръка да ги пия. Отпуск е и не знам ще отговори ли, че и TSH пусках. Витамин Д си го продължавам, поне от прочетеното разбрах, че няма пробоем. Но с витБ12 съм в дилема? Б12 беше 01/2021 922 , като 2 месеца не го бях приемала преди контролата.
Благодаря!
Виж целия пост
# 728
Понеже сме на тема витамини, ще се възползвам, ако позволите.
Това са от днес :

В начална бременност съм. Чудя се за ВитБ12 да започна ли през ден или два 1000mg подезично? Ендокринолът ми е дал препоръка да ги пия. Отпуск е и не знам ще отговори ли, че и TSH пусках. Витамин Д си го продължавам, поне от прочетеното разбрах, че няма пробоем. Но с витБ12 съм в дилема? Б12 беше 01/2021 922 , като 2 месеца не го бях приемала преди контролата.
Благодаря!

Ако януари е бил 900 и сега така е паднал, определено трябва да се взима. Мен след 20-та седмица ми се сринаха и Б12, и Д и фолата. И това на фона на прием.
Виж целия пост
# 729
за мен тая стойност на В12 е за всеки дневен прием на 1000 , аз така почнах бременноста и си я карам и до ден днешен с по 1000 всеки ден . Но си ги следя де
Виж целия пост
# 730
Ако вит.Д не се набавя от слънце или храна, то аз съм в потрес от къде имам стойност около 65 единици, като последно съм пила Вигантол до средата на м. февруари. Тогава имах трансфер - неуспешен и повече не съм пипала добавки. Края на м. март и средата на м. юни правих изследвания и е все около 65 Thinking
Вит. Б12 ми е около 450 и затова започнах да го приемам, Фолиевата също е 38 при горна граница 42, без да  пия Неофолик. От къде ги вадя тия стойности ми е чудно, като чета всички пиете постоянно, за да поддържате нивата Thinking
Виж целия пост
# 731
набавя че от слънце набавя се простопр. някой да при някой ибщо не
Виж целия пост
# 732
Здравейте, тъй като вече нямам вяра за лекарствата, които ми изписват, реших преди да взема поредното, да се консултирам с вас. Някой приемал ли е това и дали е подходящо за хора с мутация МTHFR. Уж е изцяло натурален продукт... http://floradix.bg/project/floradix-%d0%b1%d0%b8%d0%bb%d0%ba%d0% … 1%80%d1%8a%d0%b2/
Виж целия пост
# 733
да само че слушай има изчистена билкова кръв без фолат , вземи си такава
Виж целия пост
# 734
да само че слушай има изчистена билкова кръв без фолат , вземи си такава
Сега му гледам съдържанието, май няма фолат, има B1, 2, 6 и 12. Само не мога да преценя дали са в правилна за усвояване форма, вече ще се побъркам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия