Парфюмни размисли и страсти (юни 2021 г.) - 261

  • 74 943
  • 834
# 525
Поредното доказателство колко различно възприемаме мирис. За едни красота, за други - ужас.
Виж целия пост
# 526
Много благодаря за отговорите! За мен Мосю Ли е прекрасен аромат и не долавям никакъв сапун също.
Тъкмо се бях засилила и аз за Mon Guerlain Florale, имам само Mon Guerlain и е безумно траен, мислех, че логично предвид марката и florale ще е такъв.

Не бе ти си го пробвай, може пък да оцелиш някакъв траен.Явно зависи от нещо.В случая аз не говоря за нещо индивидуално, кой каква кожа има и какво усеща,говоря чисто и просто за напръскване върху дреха.Еми, няма никой след 3 часа, камо ли на следващия ден.Това е.😃
Виж целия пост
# 527
Имам нужда от помощ! 🌸 Търся мъжки парфюм Nishane, който да се хареса на мъж, който се колебае за летен избор от Frederic Malle - French Lover, Creed - Erolfa, Creed - Silver Mountain Water /всичките ги е имал и харесва, но искам да му подаря нещо различно/. Не е много ориентиращо 🤣 Насочила съм се към Hacivat или Ege, та всяко мнение или предложение за хубав, летен Nishane с повече мъжки уклон би било от полза, че ще е на сляпо. Ако не се престраша, мисля да заложа на мъжкия Amouage - Sunshine.
Виж целия пост
# 528
Това е едно от най - ужасните неща, които съм пробвала тази година. Даже не едно от, най-ужасното! А аз даже не използвам думата "ужасен" за парфюм често. 😆
tuali, дори в ужаса си си забавна Joy
Най-най-най-ужасният парфюм върху мен за изминалата година е Encens Mythique Guerlain. Сигурна съм, че никой човек не би желал да му представя какво може моята кожа Simple Smile
Виж целия пост
# 529
Дами, искам да пробвам градините на Hermes, но ще е все на сляпо. Не харесвам сапунести и аромати на чисто, има ли такава сред тях (за да я избегна Grinning )? В търсене съм на хубав летен аромат, ама тея сапуни ..
Аз познавам Средиземноморската и Мосю Ли. И двата са чудесни за лятото според мен. На моята кожа първият е смокинови листа с едва доловим бергамот, а вторият - цитрус и мента, много свеж, но не остър.
Виж целия пост
# 530
Дами, искам да пробвам градините на Hermes, но ще е все на сляпо. Не харесвам сапунести и аромати на чисто, има ли такава сред тях (за да я избегна Grinning )? В търсене съм на хубав летен аромат, ама тея сапуни ..
Аз познавам Средиземноморската и Мосю Ли. И двата са чудесни за лятото според мен. На моята кожа първият е смокинови листа с едва доловим бергамот, а вторият - цитрус и мента, много свеж, но не остър.
Подкрепям с две ръце! Мосю Ли е прекрасен!
Виж целия пост
# 531
Аз пък харесвам Градината на покрива - свеж зелен аромат, росна зелена трева, зелени храсти, зелени листа.
Виж целия пост
# 532
Аз пък харесвам Градината на покрива - свеж зелен аромат, росна зелена трева, зелени храсти, зелени листа.
Прекрасна е. Росна, дъждовна и отличителна.
Виж целия пост
# 533
Имам нужда от помощ! 🌸 Търся мъжки парфюм Nishane, който да се хареса на мъж, който се колебае за летен избор от Frederic Malle - French Lover, Creed - Erolfa, Creed - Silver Mountain Water /всичките ги е имал и харесва, но искам да му подаря нещо различно/. Не е много ориентиращо 🤣 Насочила съм се към Hacivat или Ege, та всяко мнение или предложение за хубав, летен Nishane с повече мъжки уклон би било от полза, че ще е на сляпо. Ако не се престраша, мисля да заложа на мъжкия Amouage - Sunshine.

За мъжкият парфюм Nishane препоръчвам с две ръце
 Hackivat, който е с по-мъжки уклон, както предпочитате и Ani, който е просто ЛЮБОВ. Невероятен цитрус.
А Sunshine мъжкият не разбрах познавате ли го или на сляпо бихте го избрали.
Аз лично много го харесвам, но признавам, че в същото време е доста нетипичен и мисля ,че не са много мъжете, които биха го оценили по достойнство.
Ако не го познавате имам мостра,  която мога да ви предоставя с удоволствие.
Виж целия пост
# 534
Продължавам да се наслаждавам на ES Girl Of Now, приятен парфюм и ми действа леко разпускащо което е и в унисон с все по-топлото време навън. Пръскам по малко и съм през повечето време на закрито и хладно та не ме задушава все още.
Това е третия парфюм в който усещам тази лека анималистична следа за която съм писала и преди, когато се постопли на кожата от носенето през деня, нещо съвсем бегло което долавям в базата когато базата е единственото което е останало от парфюма и което е най-дълготрайно на кожата. Това усещане имам и от базите на Miss Dior EDT както и от Chanel 5 L'eau.
Знам че е безсмислено да търся нещо общо в описанията им във Фрагрантика така както знам и че каквото и да са изредили в пирамидите като цветя, подправки и дървеса, това което всъщност получаваме в бутилката е просто и единствено химия. Явно е някакво съединение което често ползват при нарправата на някои парфюми и ще си остане мистерия защото дори и да знам че е "полипролилена" (напълно измислена дума от мен, ако има химици тук ще се смеят) това няма да ми даде и един бит информация.
Нямам идея дали някой разбира за какво говоря, може и да съм единствената тук която има подобни исещания а може и да е  чисто и просто моята химия с дадени парфюми. Както и да е, радвам се че се спогаждам с това усещане и нося тези парфюми с удоволствие.

П.С. Не е пиклива или потна нишка, по-скоро нещо бегло плътско без да е неприятно или да извиква във въоображението какво ли не.
Виж целия пост
# 535
Продължавам да се наслаждавам на ES Girl Of Now, приятен парфюм и ми действа леко разпускащо което е и в унисон с все по-топлото време навън. Пръскам по малко и съм през повечето време на закрито и хладно та не ме задушава все още.
Това е третия парфюм в който усещам тази лека анималистична следа за която съм писала и преди, когато се постопли на кожата от носенето през деня, нещо съвсем бегло което долавям в базата когато базата е единственото което е останало от парфюма и което е най-дълготрайно на кожата. Това усещане имам и от базите на Miss Dior EDT както и от Chanel 5 L'eau.
Знам че е безсмислено да търся нещо общо в описанията им във Фрагрантика така както знам и че каквото и да са изредили в пирамидите като цветя, подправки и дървеса, това което всъщност получаваме в бутилката е просто и единствено химия. Явно е някакво съединение което често ползват при нарправата на някои парфюми и ще си остане мистерия защото дори и да знам че е "полипролилена" (напълно измислена дума от мен, ако има химици тук ще се смеят) това няма да ми даде и един бит информация.
Нямам идея дали някой разбира за какво говоря, може и да съм единствената тук която има подобни исещания а може и да е  чисто и просто моята химия с дадени парфюми. Както и да е, радвам се че се спогаждам с това усещане и нося тези парфюми с удоволствие.

П.С. Не е пиклива или потна нишка, по-скоро нещо бегло плътско без да е неприятно или да извиква във въоображението какво ли не.
А как е като трайност?
Виж целия пост
# 536
При мен почти всички парфюми са трайни, включително и този. Пръскам сутрин и не подновявям, усещам си парфюмите до края на деня, към края на деня вече съвсем леко което е нормално.
Дори не мога да се сетя в момента нещо което е нетрайно при мен.
Виж целия пост
# 537
Иииииии...... нека лятото да започне сега!
Бъдете винаги усмихнати, щастливи, позитивни, изпълнени с енергия, любов и мечти!
 Сътворявайте красота навсякъде около Вас!
Прекрасно и благоуханно лято на всички!
Виж целия пост
# 538
Момичета, имам Alien edt и edp, Fusion, Flora futura, Musc Mysterieux.. трябва ли ми и Eau Extraordinaire Rolling Eyes
Виж целия пост
# 539
Момичета, имам Alien edt и edp, Fusion, Flora futura, Musc Mysterieux.. трябва ли ми и Eau Extraordinaire Rolling Eyes
Да. Аз го харесвам много, усеща се повече тиаре и чай, няма такава силна сладост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия