Седмокласници 2020/2021 - Тема 14

  • 34 787
  • 729
# 315
Аз имам такъв въпрос! Знаете ли кога евентуално ще има статистика от ДЗИ тази година? Интересува ме тази за резултатите по училища в града. С новините виждам само топ 10 за страната.
Виж целия пост
# 316
В село Мийковци има две бази за летни лагери. Едната е езиков лагер Кандафери , а другата не и знам името. И двете са много добри като сгради.
Виж целия пост
# 317
Аз имам такъв въпрос! Знаете ли кога евентуално ще има статистика от ДЗИ тази година? Интересува ме тази за резултатите по училища в града. С новините виждам само топ 10 за страната.
За тази май още няма по - разширена статистика.
За 2020 г. има топ 1000 на гимназиите според ДЗИ http://www.danybon.com/obrazovanie/top-1000-gimnazii-bg-dzi-12-class-2020/
Виж целия пост
# 318
Миналата година статистиката за ДЗИ се появи сравнително рано. На втори юли. В предходни години обикновено я качваха към септември.
Виж целия пост
# 319
Ziggy Stardust, поздравления и на вас, и на всички с добри новини от НПМГ.
На всички останали още малко търпение и после и малко късмет!

Аз имам такъв въпрос! Знаете ли кога евентуално ще има статистика от ДЗИ тази година? Интересува ме тази за резултатите по училища в града. С новините виждам само топ 10 за страната.

Да, ще има, ще излезе на правителствения портал за отворени данни - може да си гледаш там или да си изтеглиш в Ексел. Следи този линк https://data.egov.bg/data и пусни търсене по "държавни зрелостни изпити", с кавичките.
Миналата година при ДЗИ на 2-4 юни, са качили тези данни на 2 юли. Ако пак е необходим месец, може да ги чакаме около 20 юни. Тогава още няма да знаем даже резултатите от НВО, така че има време да се премисли редът в заявленията.

Нашата добра фея Дидева също ги качва тук https://dideva.alle.bg/%D0%B3%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B … 0%B8%D1%82%D0%B8/, като станат обществено достъпни.
Виж целия пост
# 320
Вчера учителката по математика от курса е казала на децата точките от ПИ по математика, но все още нямаме имейл от школата. Може и въобще да не получим.
Нашата също е казала точките, но само на тези, които са били на ПИ присъствено. На тези /като нас/, които са били онлай, щяла да ги каже следващия път, т.е. когато вече няма да има никакъв смисъл. Мейл от школата и ние нямаме. Rage
Виж целия пост
# 321
да попитам къде мога със сигурност да видя нали записването може да се прави само от родител? (че дъщеря ми май няма да е в софия) не ми се вижда логично да е задължително да е от дете, предвид че са непълнолетни още.
Виж целия пост
# 322
Преди 3 г. мисля, че не се преобразуваха точките от състезанието на НПМГ, за олимпиадата със сигурност да, тогава още в самата статистика го правиха, но пък и много неща се промениха от тогава.
(В протокола по Химия от 2020 г. максимума е 99,5 т.)
Много бързо се проверяват, не знам защо не го оставиха за ден след НВО.
Моята девойка пропусна Физиката, имаше школа БЕЛ по това време, а и й се изпари желанието след гаврата на  Олито. Сигурна съм, че бе подготвена само от училище, но при тях се работи здраво с домашни от сборник.
Виж целия пост
# 323
Не ми е много ясно преобразуването на точките за НПМГ. От олимпиадата се преобразуват спрямо най-високия резултат от самата олимпиада и се сливат с резултатите от изпита? Или се преобразуват спрямо най-високия резултат, без значение дали е от олимпиада или от Чакалов? Кой резултат е водещ?
Виж целия пост
# 324
Миналата година не помня да са променяли протоколи. Но в системата, където си виждаш резултатите от НВО, при моето първо се появи оли по химия 90,5 и два дни по-късно стана 92,347. За състезанието мисля важи същото. Поне в страницата за прием в нпмг не ги разграничават и пише "брой точки, приравнени до 100 от..." https://npmg.org/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bc/2021-2/

Vem, преобразуват ги независимо. Тези от оли спрямо макс изкарания от оли, а тези от състезанието, спрямо макс изкарания от състезанието. Ако дете е било и на двете, то взимат по-високите точки.
Виж целия пост
# 325
Министърът на обазованието вече официално е забранил (заличил) слагането на черновите в плика.
Виж целия пост
# 326
Мария, да, точно така Олито се преобразува, затова е имало разлика. Не са се усетили и са въвели грешно.
При синът ми още като публикуваха резултатите от Оли  имаше преизчислението.
Погледнах при синът ми точките са си останали колкото са били от състезанието, никое дете няма 100т.

Vem, Олито се преобразува към максимума за
страната. Ако се яви детето и на състезанието там има други точки, отделно. Системата взима по-високите.

Примерно: има на Оли 65 т., преобразуват ги на 72,356, на състезанието има 71.5 и в бала участва със 72,356.
Виж целия пост
# 327
Министърът на обазованието вече официално е забранил (заличил) слагането на черновите в плика.
Още миналата седмица.
Най-после някой е забелязал противоречието за черновите. С днешна заповед на министъра, спорният текст се заличава.
Виж целия пост
# 328
Ние днес я получихме...официално Simple Smile

Само не ми стана ясно, какво точно им пречеха черновите. Или смятат, че стресът на децата е малко и още един няма да им навреди.
Виж целия пост
# 329
Здравейте,
Има нещо, което не ми е ясно. Гледам ДПП за Варна и ми прави впечатление, че в някои гимназии (напр. езикови) кодовете на паралелките са едни и същи, т.е. с един код са примерно 5 паралилки с различни първи и втори езици. Този код ли трябва да се пише в заявлението и как се разграничава за коя паралелка се кандидатства?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия