Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 10

  • 40 655
  • 739
# 465
https://council.sofia.bg/upcoming-meeting-smc  наредбата ще е първа точка в дневния ред на заседанието на СОС, 24.02.2022 г. В това допълнение към доклада има прикачен файл и поне аз не го отварям.
Публикуваха го. Вече се намира под Проекта за решение.
Виж целия пост
# 466
Да, оправили са 9.12.
Виж целия пост
# 467
Систематизирах информацията от календара относно графика за Прием в първи клас в един документ. Надявам се да няма промени.

ГРАФИК ПЪРВИ КЛАС - 2022/2023
Виж целия пост
# 468
Решено ли е вече, дали учебната година ще започва на 05.09 или на 15.09? Може това да е причината да няма официални данни за последното класиране.
Виж целия пост
# 469
Решено ли е вече, дали учебната година ще започва на 05.09 или на 15.09? Може това да е причината да няма официални данни за последното класиране.
Все още мисля, че дори не е направено официално предложение към НС за промяна на ЗПУО. Съмнявам дори бъде прието, ако изобщо влезе като предложение. Доколкото знам учители, директори дори и родители не са съгласни с това предложение.

Сега погледнах календара и видях, че са го променили (като дизайн) и видях, че за септември или са забравили да ги сложат датите или са ги махнали. В Google Calendar-а, който използваха и от където взех цялата информация, си седят все още.
Виж целия пост
# 470
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=327412272689241
Около 30та минута
Виж целия пост
# 471
Изслушах. Става ясно как се случват обсъжданията в комисията на СОС. Никаква конкретика от никой общински съветник.
Нели, никой не обърна внимание и на написаното от теб с въпрос за статистика. А Боршош май е толкова зле по въпроса "образование", колкото беше и Чобанов. С две думи гола вода, според мен.
Виж целия пост
# 472
мама САННЯ , не мисля, че общинските съветници имат идея какво гласуват. Толкова са далеч от проблемите на класирането, че даже не си дават сметка, че това касае хиляди родители.
До статистиките може да се стигне само, ако в тези комисии има хора, които наистина са наясно с класирането и хаоса, който настъпва след него.
Важно е, че Стаматов каза, че всичко е направено много добре и заради това изменения на наредбата не се налагат.
Виж целия пост
# 473
То никой май не е наясно, че за първи път ще е наредба. Стаматов на всички, а Паргов на няколко заседания на РГ участваха.
Виж целия пост
# 474
Наредбата е приета. Нямаше никакъв коментар по нея - директно гласуване.
За-53, Против-0, Въздържали се-6
Виж целия пост
# 475
Някой ако може да помогне с отговор на един въпрос ( съжалявам,че не е съвсем по темата) , но какво точно означава : Елиминиране на незаписаните деца от първо класиране ? Това е в календара на ИСОДЗ , преди 2-ро класиране за ПГ и ДГ- ако някой може да каже ,че съвсем се обърках вече .
Не искам да ме елиминират,ако не запиша детето на първо класиране Sad
Виж целия пост
# 476
Някой ако може да помогне с отговор на един въпрос ( съжалявам,че не е съвсем по темата) , но какво точно означава : Елиминиране на незаписаните деца от първо класиране ?
Не искам да ме елиминират,ако не запиша детето на първо класиране Sad
Елиминирането е да обявят местата на незаписаните деца за свободни за следващо класиране - не ви пазят мястото от първо класиране, но и не ви лишават от възможността да посочите същото училище на следващо класиране.
Виж целия пост
# 477
Някой ако може да помогне с отговор на един въпрос ( съжалявам,че не е съвсем по темата) , но какво точно означава : Елиминиране на незаписаните деца от първо класиране ?
Не искам да ме елиминират,ако не запиша детето на първо класиране Sad
Елиминирането е да обявят местата на незаписаните деца за свободни за следващо класиране - не ви пазят мястото от първо класиране, но и не ви лишават от възможността да посочите същото училище на следващо класиране.
Аха - т.е. елиминират кандидатурите на класираните и незаписали се деца, за да обявят свободните места . Тъй като става дума за ясла/ДГ (ПГ)  , не съобразих че има такув случай ( къде се е чуло и видяло, дете да се класира за ясла/ДГ и да не се запише JoyJoy  то това е екзотика, дето единици могат да си я позволят). Иначе за ДГ/ПГ, доколкото четох днес ( че наистина се обърках ..надявам се там няма промяна ) , може да се запишеш на 1-во класиране , и да участваш на следващите с остатъка от точките си за желание ( ако си се класирал по първо желание, можеш да участваш с +2т , ако е по второ желание , с +3т).
Виж целия пост
# 478
Някой ако може да помогне с отговор на един въпрос ( съжалявам,че не е съвсем по темата) , но какво точно означава : Елиминиране на незаписаните деца от първо класиране ?
Не искам да ме елиминират,ако не запиша детето на първо класиране Sad
Елиминирането е да обявят местата на незаписаните деца за свободни за следващо класиране - не ви пазят мястото от първо класиране, но и не ви лишават от възможността да посочите същото училище на следващо класиране.
Аха - т.е. елиминират кандидатурите на класираните и незаписали се деца, за да обявят свободните места . Тъй като става дума за ясла/ДГ (ПГ)  , не съобразих че има такув случай ( къде се е чуло и видяло, дете да се класира за ясла/ДГ и да не се запише JoyJoy  то това е екзотика, дето единици могат да си я позволят). Иначе за ДГ/ПГ, доколкото четох днес ( че наистина се обърках ..надявам се там няма промяна ) , може да се запишеш на 1-во класиране , и да участваш на следващите с остатъка от точките си за желание ( ако си се класирал по първо желание, можеш да участваш с +2т , ако е по второ желание , с +3т).
В градините не се записват, като не могат да докажат с документи точките си /примерно декларирали, че работят, а всъщност някой от родителите не работи и няма как да му докажат трудовия статус/ или пък са посочили градина на майната си и като ги приемат, установяват, че градината е твърде далечна, не могат да водят детето, не намират желаещ да разменят мястото и хич не се занимават да отидат до градината да се запишат или да откажат мястото, съответно в последния ден преди класиране им мястото, на което детето е класирано, но не се е записало, се обявява за свободно.
Да, при ясли/ДГ/ПГ може след записване детето да продължи да кандидатства за място в по-желано заведение, но не може в рамките на същата учебна година да ползва точките за поредност на съответното желание, по което е класирано.
Виж целия пост
# 479
Публикувана е вече приетата НАРЕДБА за прием на ученици в първи клас
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия