Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 31

  • 39 305
  • 747
# 420
Момичета, отчаяна съм вече с храненето на моето бебе, което е на 2 месеца. Дохранвам я с АМ, защото кърмата ми е малко още от самото начало, та и до днес така, въпреки моите опити да я увелича. Но дохранването с шише доведе до проблем със закусването й от гърда, зърната ми се разраниха, защото тя не отваря хубаво уста, за да засуче зърното, отваря я като за шишето, а мен адски ме боли и кърменето стана още по-голям проблем - не стига, че не е достатъчно, а мен ме боли... зърната са червени. Има ли начин да я накарам да засуква както трябва от гърда или процесът е необратим?
Виж целия пост
# 421
Трябва някой да го види и да покаже, просто така да си говорим има ли шанс или не, няма смисъл.
Виж целия пост
# 422
Обратим е, но ти трябва консултант.
Виж целия пост
# 423
И преди казах и сега казвам, консултант трябва, не форум.
Виж целия пост
# 424
Може и да може, пробвайте. Но с консултант поне... С писане и четене едва ли. С гледане на клипчета и снимки кое как също се съмнявам. Не е трябвало да чакате до сега, но по-добре късно отколкото никога. Ако се подхванат нещата още съвсем-съвсем в самото начало мисля, че има шанс да не се стига до никакви болки и дохранване с АМ. То с него винаги е най-лесно. За другото трябва борба и упорство...
Виж целия пост
# 425
Съвсем възможно е, според мен, но ако не се справяте сама, потърсете специалист.
Първите шест седмици хранех само с изцедена кърма, постепенно бебето засука, но имаше период, в който много болеше. С много търпение и стискане на зъби, някак успяхме да се нагласим и проблемите изчезнаха. Оттогава нямаме проблеми с кърменето, като давам и изцедена кърма отвреме- навреме.
Виж целия пост
# 426
Може ли да ме насочите към статия, клипче или някакъв друг източник на информация относно хранене на поискване. Интересуват ме симптомите за глад, а не колко е било важно и хубаво.
 Храня 2.5 месечно с режим на 2.5 часа с въведена от него нощна пауза, но ми се иска да минем на поискване, обаче това което чета хич не го разбирам. Страх ме е че няма да го разбера кога е гладен. Мляскане, въртене и ръце в устата....това си му е нормалното поведение когато е буден и определено знам че не е гладен.
Дали пък не е късно за смяна на организацията на кърмене? Педиатърката ми казва че мога да си продължа на режим щом си наддава и изглежда добре, но прочетох за доста недостатъци.
Виж целия пост
# 427
На поискване за мен е да предлагам гърда на всяко мрънкане, дори и през 20мин да е. Когато започне да недоволства, първо давам да суче, а ако не иска- чак тогава търся друга причина. Не съм търсила знаци.
Виж целия пост
# 428
Благодаря ви много! Не мога да го накарам да отвори широко уста, затова и зърната болят, изобщо при толкова малко бебе не зная изсуква ли нещо или само се успокоява като дъвче зърното. В отделението има акушерки, няма консултанти по кърмене. По-известните са заети доста напред
Виж целия пост
# 429
И доброволен консултант ще ти свърши работа, да не кажа и по-отдадена от известните.

Даяна,
Прочети първия пост, Кактус е сложила снимки на знаците за глад.
Виж целия пост
# 430
Може ли да ме насочите към статия, клипче или някакъв друг източник на информация относно хранене на поискване. Интересуват ме симптомите за глад, а не колко е било важно и хубаво.
 Храня 2.5 месечно с режим на 2.5 часа с въведена от него нощна пауза, но ми се иска да минем на поискване, обаче това което чета хич не го разбирам. Страх ме е че няма да го разбера кога е гладен. Мляскане, въртене и ръце в устата....това си му е нормалното поведение когато е буден и определено знам че не е гладен.
Дали пък не е късно за смяна на организацията на кърмене? Педиатърката ми казва че мога да си продължа на режим щом си наддава и изглежда добре, но прочетох за доста недостатъци.
Бебето вече е голямо, няма как да не разбереш, че е гладно. Моето има специфичен рев с нещо като покашляне. Аз не гледам часовник, но на този етап, когато вече не е новородена, нямам притеснения, че ще спи от изтощение. Не я гледам да мляска, да яде ръце. На около 2 часа - 3, ако не реагирам на нежното покашляне от нейна страна, тя си реве. Понякога паузата е към 4 часа, не я пипам, докато отвори очи и надава вой. Този следобед яде в 16 часа и в 17:30 ревна пак, ако не беше, нямаше да я храня. На 22ри ще направи 2 месеца.
Виж целия пост
# 431
На 2.5 месечно бебе му е известно вече, че има ръце и постоянно ги лапа и това е нормално. Но пък вече е достатъчно голямо да заплаче или да е нервно, а Вие предлагате гърда, ако не иска да яде, не можете да го накърмите насила. За тази възраст минимумът хранения са 8, т.е. пак ще прояви желание за ядене на два часа, два часа и половина или по-малко. Просто опитайте и всеки път, когато бебето мрънка, не е доволно, плаче, давайте гърда. Ако иска през нощта - дайте му и така.
Доброволните консултанти сме достатъчно квалифицирани да помогнем за засукване, идентифициране на проблема, мерки за корекцията му, ако не можем да помогнем, сами ще предложим ibclc, ако се налага консултация с медицинско лице, също насочваме. Работим доброволно, не сме страшни, майки, които са минали по същия път.
Виж целия пост
# 432
Благодаря ви много! Не мога да го накарам да отвори широко уста, затова и зърната болят, изобщо при толкова малко бебе не зная изсуква ли нещо или само се успокоява като дъвче зърното. В отделението има акушерки, няма консултанти по кърмене. По-известните са заети доста напред

Много добре те разбирам! Все едно чета свой пост от първите си кърмачески дни. Във всички указания за правилно засукване неминуемо идваше фразата: "изчакайте бебето да отвори широко уста...". А на мен ми се струваше, че моята девойка това широко отваряне на устата никога няма да го направи Rolling Eyes
Но с търпение и упорство нещата се получават - необходимо е време за взаимна адаптация. С всеки следващ ден нещата стават все по-овладяни и спокойни и в един момент кърменето се превръща в невероятно удоволствие и незаменим акт на близост с мъничето.
Кърми активно, чети темата, блогове и книги за кърменето докато го правиш и ще натрупаш ценна теоретична база. И ако питаш мен, в никаква ситуация, освен при съвет от консултант, не прибягвай до АМ - така нареченото смесено хранене обикновено води до редица проблеми и на практика е просто начин за постепенно отбиване.
Виж целия пост
# 433
Ам и смесено хранене не са толкова страшни, не се плашете. Най-важното е детето да наддава.
Виж целия пост
# 434
Момичета  опитвам се да давам когато мрънне, но просто през 30-40мин усещам, че няма толкова мляко, той суче суче( ако захване де) и аз виждам, че в силиконовото зърно нищо няма, празно е. Пробвам да се изцедя, 20-30мл излиза от двете общо, просто се чудя как някои пълнят по 150-200мл.
Колко време с помпата цедите? Аз по около 4-5 мин на гърда, като първите 2-3мин тече, после нищо само въздух 2мин и спирам. Повече време ли трябва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия