Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 31

  • 39 306
  • 747
# 435
През 30-40 щом иска - даваш. Щом има търсене, ще има предлагане. За около седмица се увеличава количеството кърма, а симулацията чрез сукане е най-доброто.
За мен, 4/5 мин на гърда са малко.
Виж целия пост
# 436
Помпата не може да изцеди и половината от това, което бебето изяжда.
Виж целия пост
# 437
Разбира се, че повече време трябва... И се опитай да махнеш тия силиконови зърна, а и защо ги гледаш дали са пълни?
Наистина или се свържи с консултант или вземи нещата наистина сериозно в свои ръце. Търсиш помощ тук, даваме ти съвети-направи нещо. Стискане на зъби и търпение му е цаката. Като се размрънка-слагаш го, наместваш, разместваш, пробваш. Какво усещаш ти и какво се случва в гърдите могат да са две съвсем различни неща. Съсредоточи се изцяло върху това, организирай си живота около кърменето, ако наистина искаш да го запазиш и подобриш. Според мен ако си много упорита и се отдадеш на тази идея, имаш възможност и АМ да махнеш.
5 минути на гърда са крайно малко (по мое мнение) и за цедене, и за сучене. Аз първоначално я държах по Мин 20 Мин поне, понякога и повече-суче, задреме, събуждам я, давам пак. А с помпата колко време изкарвах ауууу.... Но пък по едно време и за фризера имаше много, и за детето по много и по всяко време Wink
Виж целия пост
# 438
Ама то на 30-40 мин не е и нормално да 150 мл... колкото по-често се предлага, толкова по-често ще суче, дори и на празно, и ще се зададе на тялото сигнал, че има нужда от повече, а на този сигнал се реагира за седмица.
Ако с цедене ще се стимулира, то трябват по 10тина мин на гърда, дори и на празно.
Виж целия пост
# 439
Бебето наддава по над килограм на месец. С помпата не мога да изцедя повече от 5 мл. Не пускат и това е.
Защо трябва да има нещо в силикиновия протектор? Когато бебето почне да суче, зърното изпълва протектора и млякото, което излезе ще бъде глътнато от бебето, т.е не е като биберона на шишето да се събира вътре.
Тези два маркера са ненадеждни да се заключи, че няма достатъчно кърма.
Виж целия пост
# 440
Аз съм имала случай на едната гърда 15 Мин с помпа и нищо не капва, местя на другата и веднага се активира рефлекса за протичане и на 10 Мин беше готова. Веднага след това се върнах на първата и тя успешно се изцеди. Така че ако виждате че не става и не пуска, направете почивка, масажирайте нежно, отпуснете се, пийте вода и пробвайте пак. Топлия душ също много помага поне при мен, след него съм като чешмичка.
Виж целия пост
# 441
Аз имам един въпрос от чисто любопитство. Ако разрешите и искате да се изкажете по темата.
Според вас наистина ли някои жени нямат кърма или просто лесно се отказват, понеже повечето предполагам знаят каква мъка е в началото?
Виж целия пост
# 442
Много малко са състоянията, в които кърмата е малко, повечето жени нямат достатъчно знания на теория и получават тъпи и остарели съвети, които ги съботират. Понякога има големи разминавания между очакванията и реалността на живота с бебе и някои жени отчаяно си искат времето, съня, тялото и просто не кърмят, защото не им се занимава.
Виж целия пост
# 443
Аз имам един въпрос от чисто любопитство. Ако разрешите и искате да се изкажете по темата.
Според вас наистина ли някои жени нямат кърма или просто лесно се отказват, понеже повечето предполагам знаят каква мъка е в началото?
Моето мнение базирано на личен опит и такъв на приятелки около мен е, че в родилните отделения рядко има подкрепа и коректни насоки за кърмене. Отделно, лекарите, при които записваме децата, не оказват съдействие и подкрепа. Най-често веднага бива изписана кутия мляко, а майката вместо разпитана, за да се открият пропуските и коригират, "нахокана" как досега се е мъчила да кърми, вместо да направи едно мляко и да си нахрани детето. А това с "нехранителната кърма" аз лично съм го чувала от устата на лекар. Ясно е, че една жена без опит, веднага би послушала лекаря. Много млади жени не обичат да четат и да се информират, от там и се правят много грешки, които водят до ранното прекратяване на кърменето.
Едно време е имало патронаж, новородените и майките са били посещавани ежедневно с цел помощ и подкрепа. Сега, има една месечна консултация, която е просто кантар и метър и две приказки набързо. Няма отделно звено, което да е само от детски лекари, в масовия случай лекарят е общопрактикуващ, с пациенти от 0 до 80+ години, прекалено ангажиран, за да има време да помага с кърмене. Има чудесни консултанти, но някак се получава, че много родители приемат мнението на лекаря, не на консултанта.
Виж целия пост
# 444
Аз много исках да кърмя, наред с всичко останало просто много ме мързи да готвя и да готвя и ам щеше да ми дойде в повече. Има много ама наистина много философия в кърменето, но мисля че който не е опитал със сърце и душа, той не е успял. А и много жени си признават, че просто не им се занимава инди искат тяхното време на разположение. Другото което се убедих е че няма общовалидни правила, от тяло до тяло разлика милион.
Виж целия пост
# 445
Да ви попитам друго, малкия яде в 12:30, след това към 13ч се изцедих 60мл  и сложих в хладилник, той все още спи, мисля да се изцедя- може ли тази от сега да я добавя в предишната?
Виж целия пост
# 446
Аз ги слагам в отделни съдове, за да изравнят температурата в хладилника и чак тогава ги смесвам в една торбичка за съхранение.
Виж целия пост
# 447
Аз мисля да му го дам сега като стане, да може да се събере 120мл примерно колкото си хапва …
Виж целия пост
# 448
Аз имам един въпрос от чисто любопитство. Ако разрешите и искате да се изкажете по темата.
Според вас наистина ли някои жени нямат кърма или просто лесно се отказват, понеже повечето предполагам знаят каква мъка е в началото?
Моето мнение базирано на личен опит и такъв на приятелки около мен е, че в родилните отделения рядко има подкрепа и коректни насоки за кърмене. Отделно, лекарите, при които записваме децата, не оказват съдействие и подкрепа. Най-често веднага бива изписана кутия мляко, а майката вместо разпитана, за да се открият пропуските и коригират, "нахокана" как досега се е мъчила да кърми, вместо да направи едно мляко и да си нахрани детето. А това с "нехранителната кърма" аз лично съм го чувала от устата на лекар. Ясно е, че една жена без опит, веднага би послушала лекаря. Много млади жени не обичат да четат и да се информират, от там и се правят много грешки, които водят до ранното прекратяване на кърменето.
Едно време е имало патронаж, новородените и майките са били посещавани ежедневно с цел помощ и подкрепа. Сега, има една месечна консултация, която е просто кантар и метър и две приказки набързо. Няма отделно звено, което да е само от детски лекари, в масовия случай лекарят е общопрактикуващ, с пациенти от 0 до 80+ години, прекалено ангажиран, за да има време да помага с кърмене. Има чудесни консултанти, но някак се получава, че много родители приемат мнението на лекаря, не на консултанта.
Съгласна съм с Радева, аз съм от така наречените неуспели кърмачки. Още от болницата не получих нужното съдействие за да започна да кърмя. С големи гърди и плоски зърна съм, синът ми роден с ниско тегло, недоносен с цезарово сечение. Кърмата ми слезе както трябва на 8мия ден от раждането, нямаше кой да ми покаже как да сложа правилно на гърда, да види дали засуква добре.
Цедях и давах от шише, Кактусче ми обесни долу горе колко мл трябва да изяжда на хранене и общо за деня за да мога да му направя някакъв режим на хранене, педиатърката само ми обесняваше как детето на 20 дни трябва да яде по 100 мл, а той даже и половината не изяждаше понякога. Ася Демирева беше вкъщи да ме консултира и видя как детето се тръшка, не иска да засуче,реве и си иска шишето.Успяхме да го сложим на гърда и засука, но с голям рев. Само че когато тя си тръгна от вкъщи, нещата не се оправиха, а станаха по-зле, отнемаше ми повече от половин час да накарам детето да захапе гърдата както трябва, а той реве от глад и се тръшка или ако е сукнал нещо го връщаше на фонтан, съответно правех АМ и му давах. Може би аз не бях достатъчно търпелива и настоятелна за да ни се получат нещата, а имах кърма като за две бебета както каза Ася. Вече почти я няма никаква и едва успявам да изцедя дори за едно хранене и предимно сме на  АМ, но продължавам да го слагам на гърда с надеждата че ще стимулира и че вземат да станат нещата, макар и след 2 месеца
Виж целия пост
# 449
A aко цял ден изтисквам по малко и накрая на деня мога
 Ли да ги събера в едно и да стане 120 мл примерно?
Като държа в хладилник всяко изцедено по 20-30мл
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия