Изследване на ХОРМОНИ – 23 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 60 109
  • 735
# 75
Денисче 💜 🌹
Вчера като прочетох за симптомите на хипофункцията и видях за веждата бях шокирана 😳 От четири месеца някъде ми опада външната част на дясната.Отделно от това имам и още 4-5 симптома, но ги отдавах на ИР.Исках по-близо до края на стимулацията да пусна ЩХ, но не успях.На 31.05 ми беше пункцията.Витамините ги пускам за първи път, виждам, че не са добре.Но стойностите на т3 и т4 са ниски,дали е от стимулацията, но пък веждата ми беше доста преди да започна 🤔
Ще сложа и старите, от края на януари, да ти припомня и тях.
Имам един списък с изследвания, които трябва да направя и заради него пуснах албумина, желязото и др неща.
Хиляди благодарности! 💜

Виж целия пост
# 76
Здравейте! Моля за коментар на следните изследвания, направени са на 4-ти ден.
Скрит текст:
Estradiol 48,0 Pg/ml (3-5 ден 11-69)
LH 4,5 mIU/ml (3-5 ден 1,7-13,3)
FSH 6,72 mIU/ml (3-5 ден 4,5-11)
Здравей!
Посочвайте някакъв ориентир за години: 20-30-40... това е важно за обективността на интерпретацията.
За тези изследвания:
ако си на 20 г. - показват проблем, че може да има киста/ЗФ, която/който търпи обратно развитие ... ако няма - че има проблем с ЯР.
Ако си на 40 год. горе-долу са добре, но Е2 е малко висок... може да показват някакъв друг проблем ... напр. по-високи нива на някои андрогени.


Здравей Денис! Аз съм една от многото жени, които се борят за така жадувано бебче ! На Късен етап срещнах и
Скрит текст:
създадох семейство и т.н. поради редица перипетии в живота.. Съдба! На почти 44 г. съм  (43г.,10 месеца).  Би ли погледнала изследванията ми и ако може коментар на тях!   Евентуално препоръки, насоки.. шансове за бебе !?  
            
   
Здравей!
Имаш нисък хемоглобин и респ. дефицит на желязо.
Много сериозен дефицит на В12.
Провери нивата на вит. Д.
Много тежка форма на Хипофункция на ЩЖ + Хащимото ... предполагам, защото това се преценява от лекар - Ендокринолог.
ЛХ и ФСХ са много високи, АМХ  много нисък - показват почти ИЯР.
Консултирай се със специалист по репр. медицина... и не го отлагай.
Направи тест за ИР/обременяване с глюкоза, трикратно изследване на Инсулин + КЗ (0, 60 и 120 мин.)
Вземи по-бързо мерки за тези дефицити ... следи В12, ФК, В6 и Хомоцистеина ... ако правите Инвитро, поне това да не ти създаде някакъв риск.
Успех, стискам палци и ще чакам да споделиш какво е мнението на лекаря.

ПП. Боледувала ли си скоро от Ковид?! или да е поставяна ваксина?!


Денисче 💜 🌹
Вчера като прочетох за симптомите на хипофункцията и видях за веждата бях шокирана 😳 От четири месеца
Скрит текст:
някъде ми опада външната част на дясната.Отделно от това имам и още 4-5 симптома, но ги отдавах на ИР.Исках по-близо до края на стимулацията да пусна ЩХ, но не успях.На 31.05 ми беше пункцията.Витамините ги пускам за първи път, виждам, че не са добре.Но стойностите на т3 и т4 са ниски,дали е от стимулацията, но пък веждата ми беше доста преди да започна 🤔
Ще сложа и старите, от края на януари, да ти припомня и тях.
Имам един списък с изследвания, които трябва да направя и заради него пуснах албумина, желязото и др неща.
Хиляди благодарности! 💜

ТСХ е добре, но Т4 е нисък и показва, че си с Хипофункция на ЩЖ ... а това, нереално нормално ТСХ, много често, се дължи на по-високи нива на реверсивния Т3 (rT3) но той рядко се изследва.
Може да е от стимулацията, но може и да не е - трябва да го обсъдите с лекаря. Така или иначе при следваща стимулация, трябва да държиш Т4 в добри граници... ако е нисък - има риск за бременността и ембриона.
Имаш много сериозен дефицит на вит. Д - трябва да го държиш  50-60ng/ml
В12 да е на горна граница
ФК е ниска... следи винаги и Хомоцистеина, защото и той носи риск за бременността.

ПП. Провери Феритина - той има отношение към нормалното функциониране на ЩЖ ( както и цинк, селен, мед, йод...)


Скрит текст:
Да си повторя питането 🙊
Denis, как би коментарала тези изследвания? Според лекаря няма нужда от терапия. Имам еднократно изследване преди 10тина месеца на глюкоза (5.2 при същите реф. с-ти) и инсулин (16) и започнах НВ хранене. Търся и други причини за НЯР (на 34год съм)
Здравей!
Имаш ИР - трябва режим на хранене, спорт, добавки, медикамент.
Храненето да е ВисокоПротеиново - НВ ... с ВМХ_НВ само си вредите
Провери за дефицити - вит. Д, В12, ФК, Желязо, Феритин, Биотин, цинк, мед, селен, йод...
Провери ТСХ, Т3,Т4, Пролактин, Андростендион, Тестостерон...

Изчисти си ПК - входящи
Към всички: моля, правете го редовно, защото е много неприятно да напишеш един по-дълъг отговор и след това да не може да го изпратиш.
.............. или, ако не получавате отговор - вината може да е и във вас.
Виж целия пост
# 77
Сърдечно благодаря, Денис! Нямах идея, че ПК е пълна 🙂Съжалявам за неудобството!
Виж целия пост
# 78
Здравейте! Моля за коментар на следните изследвания, направени са на 4-ти ден.
Скрит текст:
Estradiol 48,0 Pg/ml (3-5 ден 11-69)
LH 4,5 mIU/ml (3-5 ден 1,7-13,3)
FSH 6,72 mIU/ml (3-5 ден 4,5-11)
Здравей!
Посочвайте някакъв ориентир за години: 20-30-40... това е важно за обективността на интерпретацията.
За тези изследвания:
ако си на 20 г. - показват проблем, че може да има киста/ЗФ, която/който търпи обратно развитие ... ако няма - че има проблем с ЯР.
Ако си на 40 год. горе-долу са добре, но Е2 е малко висок... може да показват някакъв друг проблем ... напр. по-високи нива на някои андрогени.
Благодаря много за отговора. На 30 години съм и да, с леко повишени андрогени (както и с ИР и с лека хипофункция, за които ендокринолога ми не желае да назначи лечение). И еднокринолога и репродуктивния отричат СПКЯ, но аз не съм толкова сигурна. Приемам мио-инозитол, витекс, фолат и Д3. Какво друго мога да приемам за намаляване на андрогените?
Виж целия пост
# 79
Денис ,какви изследвания се пускат при Луф освен Е2,Лх,ФСХ,Тестостерон.
Виж целия пост
# 80
Момичета може ли да се забременее нормално с АМХ 0,83 ?
Виж целия пост
# 81
Здравей Денис, ето част от изследванията, които помоли да пусна.

Виж целия пост
# 82
Скрит текст:
Благодаря много за отговора. На 30 години съм и да, с леко повишени андрогени (както и с ИР и с лека хипофункция, за които ендокринолога ми не желае да назначи лечение). И еднокринолога и репродуктивния отричат СПКЯ, но аз не съм толкова сигурна. Приемам мио-инозитол, витекс, фолат и Д3.
Какво друго мога да приемам за намаляване на андрогените?
Добавките за подпомагане на репр. функция - има тема за тях... чети, преценявай и избирай.
От това, което приемаш Витекс - в твоя случай, по-добре - не. Той повишава естрогените ( защото съдържа фитоестрогени), а те повишават андрогените.
По-принцип, информацията която дават за този Витекс е много подвеждаща и невярна - той, освен че съдържа фитоестрогени,но влияе на Хипофизата, която синтезира Пролактин, ЛХ и ФСХ ...идеята е да подпомогне нейната нормална функция и евентуално да нормализира ЛХ и ФСХ, а това пък влияе на О. ... а като има О. има и прогестерон ... по-принцип така трябва да се случи, но не е точно така Simple Smile Ако андрогените са високи, няма как да има О., защото проблема е или от НбЖ или има ИР и т.н.
Витексът е добавка за премено и менопауза ... когато нивата на естрогените за по-ниски, а те са важни за мозъка, ССС-ма, костите, психиката (серотонин-депресии), кожата, теглото (  качват се кг, има по-бързо омазняване), появяват се горещи вълни, изпотявания...  и т.н.


Денис ,какви изследвания се пускат при Луф освен Е2,Лх,ФСХ,Тестостерон.
ЛУФ се доказва с изследване на Прогестерон и Е2, точно на 7 ден след (предполагаемата) О. + ФМ
Респ. О. също се доказва с ФМ - прегледи с УЗ: преди О., деня на О. и след О. + изследванията ( Прогестерон + Е2)
След като се докаже ЛУФ - се търси причината и ако е възможно се лекува.
Причината - може да се установи ( поне 90%) чрез изследванията посочени на 1 стр. на темата.
При ЛУФ, заедно с лекаря преценявате и решавате, каква точно АРТ процедура е най-подходяща да се приложи.

Момичета може ли да се забременее нормално с АМХ 0,83 ?
Ако няма никакви други проблеми и това е единствената  - да, може да се зачене...шанс, 50:50 Simple Smile
Виж целия пост
# 83
Може ли един коментар и на моите щитовидни, че от щитовидни не разбирам много, особено с тия различни мерни единици всеки път. Не мисля, че изпитвам дискомфорт някакъв, профилактично ги пуснах. На 34 съм.
Виж целия пост
# 84
Здравей, мила Денис, може ли коментар на изследванията на майка ми - на 70 год. е.

По-специално - има ли Хипофункция на ЩЖ?

Какво значи това, че ХОМА индексът и е под нормата, като пише - 2-2,5 добра чувствителност, нагоре нещата стават зле, но нейният резултат е под 2?

И ако нещо друго притеснително видиш от другите... Много ти благодаря Flowers Hibiscus

Скрит текст:



Виж целия пост
# 85

Какво значи това, че ХОМА индексът и е под нормата, като пише - 2-2,5 добра чувствителност, нагоре нещата стават зле, но нейният резултат е под 2?
Надявам се не са Ви взели отделно пари за Хома, защото той се изчислява по формулата глюкоза*инсулин/22.5, а стойностите за глюкоза и инсулин ги имате. Доколкото знам всичко под 2,5 е добре.
Виж целия пост
# 86
Здравейте, според вас F4 в норма ли е или има хипофуткция?
F4 Реф стойности 10.0-26.0 pmol/l
Виж целия пост
# 87
Здравей, мила Денис, може ли коментар на изследванията на майка ми - на 70 год. е.

По-специално - има ли Хипофункция на ЩЖ?
Скрит текст:
Какво значи това, че ХОМА индексът и е под нормата, като пише - 2-2,5 добра чувствителност, нагоре нещата стават зле, но нейният резултат е под 2?

И ако нещо друго притеснително видиш от другите... Много ти благодаря Flowers Hibiscus

Скрит текст:



Здравей!
Има лека Хипофункция на ЩЖ ( ТСХ е висок), но Т3 и Т4 са сравнително добре за възрастта.
По-леката Хипофункция на ЩЖ, не е нещо опасно, ако не рефлектира и причинява проблеми на други органи или системи. Или, ако няма някакво заболяване и състояния (ИР, много високи нива на холестерол, затлъстяване, проблем със ССС-ма и т.н.)  което много зависи и се влияе от нейната функция и няма силно изразени странични ефекти ( депресия, проблем със съня, постоянна умора тремор на ръцете, изпотяване дланите на ръцете, аритмия, косопад...), които да и създават дискомфорт - не е проблем ( за тази възраст).
Има високи нива на пикочната кис-на ... това е малко притеснително. Причина - сърце, бъбреци, ИР, костна с-ма.... лекар трябва да прецени ( на база общо състояние, оплаквания и т.н.).... някои медикаменти ... може и от някои храни.
Уреята е малко към горната граница - интерпретацията е по-добре лекар да я направи.
Желязото е малко ниско, но ако е имала някакво онкол. заболявания, по-добре да си остане ниско, отколкото да приема добавки. Ако обаче хемоглобинът е много нисък ( а това създава проблеми - постоянна умора и т.н.)... може да ползва храни, които са богати на желязо - червено цвекло и т.н.
КЗ и Инсулина са добре, не показват да има ИР... но това, НОМА индекса, не винаги го показва.



Здравейте, според вас F4 в норма ли е или има хипофуткция?
Скрит текст:
F4 Реф стойности 10.0-26.0 pmol/l
Здравей!
Т4 е нисък и показва Хипофункция на ЩЖ
Виж целия пост
# 88
Много ти благодаря за разчитането!

Няма онкологично заболяване, наскоро беше на преглед на сърце и ехография на коремни органи - всичко е в норма, единствено има остеопения - надявам се оттам пикочната киселина да е така...

За съжаление няма кой да и интерпретира уреята, понеже личната и лекарка всеки път като ходи с оплаквания и казва, че всичко е нормално за възрастта и да не очаква да има перфектни стойности (един вид отбиване на номера).

Хемоглобинът и е 136, това и е цялата ПКК - и там има някои отклонения, които според лекарката са от възрастта.

Скрит текст:



За умората - има си я, разбира се, бързо се уморява, но според теб хипофункцият е лека и няма нужда от медикамент, правилно ли разбрах?

Още веднъж - безкрайно ти благодаря!
Виж целия пост
# 89
Денис ,благодаря Ви за отговора , също така да питам възможно ли е естрадиол на 4ден от цикъла да ми излезе 0.100nmol/l или е някаква грешка на лабораторията ?днес правих изследвания на всички хормони но не са ми излязли другите резултати.. иначе естрадиола тук референтните стойности са от 40-2800 pmol/l вече зависи спрямо в коя фаза си от месечния цикъл
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия