Изследване на ХОРМОНИ – 23 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 60 108
  • 735
# 90
Здравейте!

denis. може ли коментар на моите резултати. На 26г съм, имам ИР и СПКЯ, без кисти по принцип (без други симптоми, само на база несъотношението на LH/FSH), но на прегледа преди седмица за първи път се забелязаха кистички и затова реших да пусна изследването, тъй като мислех, че ще е много зле положението… как е?
Е2 също не знам дали е добре, май е нисък? Дори ако може малко разяснение какво показва, защото всъщност не знам. Знам, че има общо с овулацията, но какво точно…
*Също искам да отбележа, че пуснах хормоните на 3-ти ден от МЦ, но по принцип имам по-оскъден цикъл и почти свършва около 3-ти ден, след това до 5-ти е по-скоро като зацапване по 1-2 пъти в деня.

Виж целия пост
# 91
Здравей Денис,
Моля за мнение на резултатите на25 г. с хипотероидизъм. Приемам 50мг Лтироксин.От топлото време спада ли хормона?
Възможно ли е от това ниско ТСХ да имам сърцебиене?
Виж целия пост
# 92
Здравей Денис,
Моля за мнение на резултатите на25 г. с хипотероидизъм. Приемам 50мг Лтироксин.От топлото време спада ли хормона?
Възможно ли е от това ниско ТСХ да имам сърцебиене?

От фт4 е сърцебиенето , в хиперфункция сте в момента, спрете хормона за кратко и после започнете с по ниска доза тази ви е висока..
Виж целия пост
# 93
Извинете ме за нахалството, но въпросът ми потъна назад неотговорен.
Може ли един коментар и на моите щитовидни, че от щитовидни не разбирам много, особено с тия различни мерни единици всеки път. Не мисля, че изпитвам дискомфорт някакъв, профилактично ги пуснах. На 34 съм.

Виж целия пост
# 94
Здравейте,  може ли мнение за тези резултати. 
Изследвани са на 3 ден от МЦ
Виж целия пост
# 95
Ния,пролактин се изследва на чист ден,2 дни въздържане от полов акт и 30 Мин лежане в лаборстория. Имаш ИР,сигурно и ПКЯ,начална форма на Диабет тип 2,(обърни си внимание) ,липса на овулация ,кисти правиш ли често ?. Съотношението на ЛХ/ХСХ е 0.78 някъде ,което е ок. Естрсдиола и Тестостерона са ок.
Виж целия пост
# 96
Преди 10 месеца родих, но за съжаление  бебето ми почина при раждането..
Като си изследвания инсулина след това беше 5, което беше ок. Цикъла ми дойде на 35 ден сл раждането.  До декември беше ок.
Ходих на преглед и се видя малка киста,  но доктора каза ,че само ще я следим. Да чакам до 1 година от раждането,  защото беше секцио.
Но от януари не се пазим и от тогава цикъла ми се променя.  Закъснява ми с по 10 дни. Овулация не мога да хвана с лентички,  но и не съм мното сериозна с тестването. Миналия месец  не ми дойде,  само  една точка в края на месеца.  Започнах да пия инфолик и на 11 този месец  ми дойде.  Затова й пуснах тези изследвания.  На гинеколог все още не съм ходила. Тези дни ще ида и на ендокринолог.
Виж целия пост
# 97
Витамините как са според вас? Чудя се дали не е висока фолиевата, дали да не я поразредя?
Виж целия пост
# 98
Витамините как са според вас? Чудя се дали не е висока фолиевата, дали да не я поразредя?

Минал ли е half life периодът преди тестване?
Виж целия пост
# 99
Какво представлява този период?

Витамините как са според вас? Чудя се дали не е висока фолиевата, дали да не я поразредя?

Минал ли е half life периодът преди тестване?
Виж целия пост
# 100
Може ли да помоля и аз за мнение. Досега проблеми с щитовидната не съм имала и доста се изненадах днес от завишеното ТСХ /винаги е било под 2/. Бременна съм в 16 г.с сигурно и това повлиява, не знам. Не разбирам ТАТ под нормата ли ми е и как да го тълкувам? Това Хашимото ли е? РАзбира се, ще запиша час и за лекар.
TSH    S          2.6        µIU/ml      0.27 - 4.20      ECLIA
ТАТ (Tg Ат)    S          <10.00        IU/ml      0 - 115      ECLIA
      Стойност под долната граница на измерване


A-TPO (MAT)    S          14.2        IU/ml      0 - 34      ECLIA
Виж целия пост
# 101
Какво представлява този период?

Витамините как са според вас? Чудя се дали не е висока фолиевата, дали да не я поразредя?

Минал ли е half life периодът преди тестване?
Трябва да се прави пауза преди изследванията. Примерно за витамин Д поне 25 дни, за Б12 - 6 седмици, за ФК - не съм сигурно, но бих заложила пак на 6 седмици, т.к е пак Б витамин. Ако няма такава пауза, това не са реални резултати.
Виж целия пост
# 102
Денис,би ли погледнала резултатите ми,бях със съмнения за ЛУФ синдром. Ако са ок и ако тръбите и спермата на мъжа е ок,ще направим стимулация и ще пукнем фолкикулът с 2 инжекции . На 2 ден са пуснати .
Виж целия пост
# 103
А половите хормони задължително ли трябва да се пускат на гладно?
Виж целия пост
# 104
А половите хормони задължително ли трябва да се пускат на гладно?
Да. Сутрин рано, до 9.00, на гладно


Денис,би ли погледнала
Скрит текст:
резултатите ми,бях със съмнения за ЛУФ синдром. Ако са ок и ако тръбите и спермата на мъжа е ок,ще направим стимулация и ще пукнем фолкикулът с 2 инжекции . На 2 ден са пуснати .
Андростендионът е висок.
Другите са добре.
Стискам палци Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия