Как избрахте кумове?

  • 8 020
  • 54
# 45
Ние с ММ избрахме двамата ни най-близки приятели (мъже) да ни кумуват. Познават се бегло и двамата имат приятелки, които ще са с нас през цялото време, включително и в ресторанта ще седнат с нас и няма да ги делим от половинките. Изобщо не ни интересуват традиции, църковен брак, мнения на роднини и тн. С моя кум сме пораснали заедно и сме приятели от повече от 25 години. Знаем, че и от двамата изцепки няма да има (и че няма да се разделят 🤣😂) Даже няма да питаме кръсниците ни, така че да си натресе някой е изключено, въпреки усилията на една позната 😁 Моминското парти аз ще си го направя, пък и не е особено (хич) важно.
Виж целия пост
# 46
Ние избрахме най-добрия приятел на ММ и приятелката му (сега вече съпруга). Постоянно се събираме, търсим и уважаваме. Кумът кръсти и двете ни деца.
Тогава се двоумях м/у същия кум, но кума да е една от приятелките ми. Е, хубаво, че послушах ММ. След сватбата приятелката ми замина за чужбина, запозна се с някакъв мъж, отдалечи се от всичките си познати в БГ и с времето загубихме връзка. Явно така е било писано.
Нас ни избраха моя много, много близка приятелка. ММ си пасна идеално с младоженеца и сега сме в страхотни отношения.

Бих дала съвет на авторката да избере братовчедката с мъжа й. Успех!
Виж целия пост
# 47
Не смятам, че с кумовете си трябва да сте во веки веков заедно. Че то понякога и със съпрузите не се получава. Някой ти в бил близък в даден момент, изиграл е определена роля. После си е поел по пътя.
Виж целия пост
# 48
Моя позната, която се омъжи през 2019 сподели, че не се е виждала с кумовете след сватбата (двойка са). Тя и съпругът и са им звъняли 2-3 пъти след сватбата, но не са се виждали или говорили след това.
Виж целия пост
# 49
Много жалко е това, защото ако се спазва традицията кумовете трябва да са кръстници. Аз лично държа на традициите, но и при мен бият на там нещата
Виж целия пост
# 50
Кумувах преди години с бившия си приятел. След като се разделихме продължихме да си поддържаме връзката с двойката по отделно. В началото им беше тъпичко, но мисля, че свикнаха Grinning
Ако са част от семейството може би е по-трудно. Сестрата на братовчедка ми ѝ кумува с годеника си. После се ожениха и след това разведоха. Има ли нужда да казвам колко често са се виждали с кума след това? Grinning
Виж целия пост
# 51
Аз не бих спазвала никакви традиции, ако не съм се виждала/ чувала с кумовете след сватбата. При нас се получи обратното- приятелката на кума (най-добър приятел на  ММ) стана негова съпруга (2г. след нашата сватба), много сме близки и държахме кумът да кръсти децата. Тя беше супер доволна и съпричастна. Нямам никакви забележки към нея, макар и до сватбата да се познавахме бегло. Жената даде всичко от себе си на нашите празници, а за кумът да не говорим.
Надявам се на топли отношения и с нашите кумци, предвид, че сме много, много близки приятели много преди сватбата. Не държим да кръщаваме след време, каквото те си решат.
Виж целия пост
# 52
Нали по принцип само 1 човек става кръстник на детето, как така традицията е кумовете да са кръстници? И двамата ли стават?
Виж целия пост
# 53
Единия е Simple Smile
Виж целия пост
# 54
Един е достатъчен. Аз затова писах, че кумът кръсти децата ни, жена му просто беше съпричастна към празника, за което съм ѝ много благодарна. Участва активно и в подготовката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия