Огромен проблем между отношенията ми със семейството заради гаджето ми

  • 5 255
  • 98
# 75
Работила си в учебно време? Започнала си работа на 15? Какво? И кой беше този работодател, който ще си заложи така главата? Или си работила нещо неособено законно?
Виж целия пост
# 76
Тоест, на 17 си плащала изцяло телефон, ток, вода, кабелна на жилището и си пълнила хладилника само и единствено с твоята заплата? Защото това е да си изкарваш парите сама и да знаеш как става. След изнасяне и наем ще трябва да плащаш някъде.
Ами... при такава самостоятелност на крехките 16, освен да ти кажа да се изнесеш и да ти пожелая попътен вятър, нямам какво друго да добавя.
Виж целия пост
# 77
А и след като сама си се издържала на 15, защо ти влияе мнението на родителите ти за гаджето? Връщай се на работа, изнесли се и късай с тях. Няма дилема.
Виж целия пост
# 78
Пързалка. Забранено е наемането на непълнолетни.
Виж целия пост
# 79
Не е забранено, но е достатъчно усложнено, че освен ако не става дума за внука/детето ти - не си струва главоболието.
Виж целия пост
# 80
Всъщност се иска само декларация-съгласие от родител при навършени 16 години. Тя и моята си изкарваше сама джобни, но това е различно от това да си самостоятелен, както Нарциска вече каза.
Виж целия пост
# 81
Не искаха ли и разрешение от трудова инспекция?
Едит: малко стар линк, но не е само разрешение от родител. И това за 16+, а не 15годишни -  https://www.ruskov-law.eu/sofia/article/naznachavane-rabota-nepy … ni-16-godini.html
Виж целия пост
# 82
Е, от мен беше само декларация, работодателят какво е подавал, идея си нямам. Знам само, че е забранен нощен труд и работното време е намалено.
Виж целия пост
# 83
Е да. Мисълта ми беше, не е само детето да иска да изкара джобни (обикновено не мислят за изкарване на хляба Grinning). И на работодатели не им се занимава.
Виж целия пост
# 84
Пързалка. Забранено е наемането на непълнолетни.

Не значи, че не ги наемат на черно, без договор, лично съм виждал такива. Малко пресилено обаче ми се вижда година и половина работа на 17, да се издържа сама, но в същото време родителите да я ограничават. Тая работа не ми се вярва....
Виж целия пост
# 85
Обяснението е изключително елементарно - разглезване, малък житейски опит, кофти преценка и проблеми с алгебрата.
Виж целия пост
# 86
Какво толкова му се чудите? Когато аз бях ученичка почти всичките ми съученички почнаха почасова работа от 9, 10 клас като сервитьорки предимно, то и без това друго на тази възраст няма какво
Виж целия пост
# 87
Ама казвайте предварително,че приемате само положителни коментари!
Тогава-попътен вятър!
Живейте си в големия град,работете и двамата,учете и двамата,плащайте такси за университета,квартира,ток,вода,телефони,храна,дрехи,учебници и бъдете щастливи! 
Като си се издържала сама на 16 год,какво те интересува отношението на родителите към Ромео?
Виж целия пост
# 88
Какво толкова му се чудите? Когато аз бях ученичка почти всичките ми съученички почнаха почасова работа от 9, 10 клас като сервитьорки предимно, то и без това друго на тази възраст няма какво
Предполагам, не се е очаквало да си сложите непълната заплата от почасовата работа в семейния бюджет, за да се платят всички обичайни разходи, а сте си я харчели за себе си?
Виж целия пост
# 89
Какво толкова му се чудите? Когато аз бях ученичка почти всичките ми съученички почнаха почасова работа от 9, 10 клас като сервитьорки предимно, то и без това друго на тази възраст няма какво
Предполагам, не се е очаквало да си сложите непълната заплата от почасовата работа в семейния бюджет, за да се платят всички обичайни разходи, а сте си я харчели за себе си?
Естествено , то това е невъзможно, но зависи от парите,пак са в някаква помощ на родителите, предполагам и момичето това е имала предвид.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия