Обсъждане на имотни обяви-23

  • 47 323
  • 767
# 345
Тук обаче едното е апартамент, респективно който ги купи може да си живее в трите, а да се регистрира на онова, което не е ателие. И негативите се заобикалят. Може и тока да си прекара само през електромера на апартамента.
Виж целия пост
# 346
https://m.imot.bg/details/1c162575255388327

Какво ви е мнението за този апартамент и като цяло за такива стари апартаменти в стари сгради, но с добра локация? Купуват ли се, цената до колко е реалистична?
Виж целия пост
# 347
Аз бих си купила и купихме такова жилище , вместо в бетонните джунгли по вади и ливади. Но преустройството на такъв апартамент си е предизвикателство и време. Но както казват англичаните , нищо не е толкова важно както локацията на едно жилище. И инфраструктурата  наоколо.
 В апартамента от обявата не ми харесва преходната спалня.
Виж целия пост
# 348
Цитат
Какво ще стане, ако на мястото на къщата се издигне блок?
- прозорците се зазиждат разбира се. При нов строеж на калкан съседа е задължен да покрие калкана. Предполагам, че сегашният собственик е наясно, че тези прозорци са временно решение (вероятно избити нелегално след въвеждане на обекта в експлоатация и стоящи все още поради липсата на будни граждани, които да сигнализират за нерегламентирани промени). С ателиетата е някаква бъркотия, с която и юристите не могат да се справят категорично. Основен проблем е, че не можеш да си направиш адресна регистрация (освен ако някой не си затвори очите при подаване на декларацията за придобит имот) и не можеш да ползваш отстъпка за основно жилище (защото не е жилище). Иначе може да си живееш в ателие разбира се. В крайна сметка не могат да ти забранят да спиш на работното си място все пак Simple Smile. За смяна на предназначението процедурата е доста тежка, (води се категория обект същата като категорията на сградата и си минаваш по цялата процедура по Наредба 3  почти  като за  ново строителство, въпреки, че реално може и нищичко да не променяш ) . Задължително ателието трябва да има поне едно благоприятно изложение (юг или изток) и осигурено падкомясто/гараж в сградата, за да се допусне промяна на предназначението. Преди няколко години колега мина по тази процедура, отне му близо година при положение че надзорна фирма оформяше и придвижваше документите. Надзорът е задължителен, тъй като всички кооперации са  4-та или по - висока категория.

Това не е вярно. Има официален отговор от НАП. Но е малко борба с общинската админстрация, докато им го "докажеш", щото там си тълкуват самостоятелно.
Виж целия пост
# 349
Simple Smile Купуват се, и още как.
На самия Коперник за мен лично е малко шумно, но една линия по-навътре е чудесно. Живяла съм точно в такъв апартамент на 100-200 м. от този в посока Жендов, чудесно беше.
Виж целия пост
# 350
И аз мисля, че се купуват. Хем тук има чистичко стълбище, значи се поддържа. И е добре, че е за изриване, то все едно е неизбежно, поне няма да има претенции, че се продава "готов за нанасяне". Малко е тъпо с преходния хол, ама се ядва.
Виж целия пост
# 351
https://m.imot.bg/details/1c162575255388327

Какво ви е мнението за този апартамент и като цяло за такива стари апартаменти в стари сгради, но с добра локация? Купуват ли се, цената до колко е реалистична?
На мен много ми харесва апартаментът. Огледайте добре тавана в кухнята - теч ли е имало, горяло ли е, не се вижда добре. Съгласна съм с другите мнения, че на самия Коперник е малко шумно. Но от друга страна тази улица - особено участъкът от Шипченски проход към Плиска - е от най-озеленените, така че може дърветата да изолират шума.
Преходния хол бих го направила холокухня с някаква малка родителска спалня в единия ъгъл и две детски спални отделно.

Аз също харесвам старото строителство повече, дори още по-старото от показаното.
Виж целия пост
# 352
Хубав е , но като за тотален ремонт, което си е време, нерви с майстори  и разходи, от друга страна ще го направиш както искаш . На мухал ми прилича и тавана в кухната и банята.
Виж целия пост
# 353
https://m.imot.bg/details/1c162575255388327

Какво ви е мнението за този апартамент и като цяло за такива стари апартаменти в стари сгради, но с добра локация? Купуват ли се, цената до колко е реалистична?
Като видя такъв апартамент и много ме е яд, че собствениците не си дават сметка какво имат. Наистина изглежда тъжно погледнато отстрани. На мен ми харесва, ще стане чудно жилище, даже на фона на показваните наскоро цената сякаш не е космическа.
Виж целия пост
# 354
Тъжно? Това най-вероятно е апартамент на възрастен човек, наскоро починал и поддържан/неподдържан доколкото може. И сега наследниците го продават.
Виж целия пост
# 355
и аз сякаш харесвам повече старото строителство. Апартаментът ще стане хубав.
Виж целия пост
# 356
На мен не ми допада този апартамент. Не ми харесват сгради без асансьор, освен ако жилището не е на 1-2 етаж. Течът от покрива също би ме притеснявал. Ако е ремонтиран е друго. Предвид състоянието на апартамента, може да е текло преди години, да са го оправили и просто в жилището да са си останали щетите. Иначе и аз харесвам старо строителство и го предпочитам, но не намерихме нашето.
Виж целия пост
# 357
И на мен ми харесва последния апартамент. Това не е преходна спалня, а вестибюл ли се казваше? Просто са го направили на спалня.
Виж целия пост
# 358
Най-големият недостатък е етажът (без асансьор). Другото може да се оправи, но ще иска много пари и много време и нерви.
Виж целия пост
# 359
На мен много ми хареса този апартамент! Харесвам старо строителство, живеем в сграда от 30-те години и търсим също старо строителство. Ако беше в района, който ни интересува щях да съм се обадила за оглед вече. Мисля, че голмо бижу може да излезе от тази дупка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия