Стана време за моренце, а ДЕКЕМВРИйчето вече рита в нашето коремче! (Тема 3/2021)

  • 25 780
  • 777
# 285
Блу , нали знаеш , че за определяне дозата на НМХ единственото , което е от значение е анти ха,както и резултатът от доплера. Тези двете нямат отношение към  дозата.
Виж целия пост
# 286
Блу , нали знаеш , че за определяне дозата на НМХ единственото , което е от значение е анти ха,както и резултатът от доплера. Тези двете нямат отношение към  дозата.
Може да не съм я разбрала, че малко си мърмореше под носа. Ще видя какво ми е писала в амбулаторния лист. Благодаря за пояснението, че ми е малко тъмна Индия с тези НМХ.
Виж целия пост
# 287
Ами консултацията ти щом е с имунолог, а не с хематолог не е никак чудно да ти иска тези изследвания. Дано поне гледа стойности за бременни, а не обикновените референтни. А ти нали нямаше мутации, защо продължаваш с НМХ? Или аз бъркам?
Виж целия пост
# 288
Ами консултацията ти щом е с имунолог, а не с хематолог не е никак чудно да ти иска тези изследвания. Дано поне гледа стойности за бременни, а не обикновените референтни. А ти нали нямаше мутации, защо продължаваш с НМХ? Или аз бъркам?
С MTHFR съм само, хетерозигот. Другите от основния пакет са ми нормални. Но не съм пускала разширен пакет и не знам там какво ще е положението.
Виж целия пост
# 289
Е то допълнителният се пуска принципно, ако имаш проблем в основния. А дадоха ли ти някакво обяснение защо продължаваш да слагаш инжекции, защото не виждам логиката?
Виж целия пост
# 290
Е то допълнителният се пуска принципно, ако имаш проблем в основния. А дадоха ли ти някакво обяснение защо продължаваш да слагаш инжекции, защото не виждам логиката?
Не съм разпитвала подробно, но при предходния преглед АГ ми каза, че ще слагам до 34 г.с. и това е профилактична доза. Вероятно заради Утрогестана, който продължавам да слагам.
Виж целия пост
# 291
Е то допълнителният се пуска принципно, ако имаш проблем в основния. А дадоха ли ти някакво обяснение защо продължаваш да слагаш инжекции, защото не виждам логиката?
Не съм разпитвала подробно, но при предходния преглед АГ ми каза, че ще слагам до 34 г.с. и това е профилактична доза. Вероятно заради Утрогестана, който продължавам да слагам.

И аз съм само със същата мутация хетерозигот и съм на аспирин само, нз дали е достатъчно.
Виж целия пост
# 292
Като цяло веднъж почнат НМХ не е хубаво да се спира, поне това знам от моите лекари. Аз съм с ниско рискови, но тъй като миналата бях от 6 г.с на клексан по предписание на проф. Паскалева и тази започнах да си го поставям. Първия ми преглед при следящото ме АГ беше чак за 8 г.с и тя ми каза, че ако не го бях почнала нямаше да ми го изпише от толкова рано, ама като вече съм ще слагам и това е Simple Smile Знам че повечето лекари гледат само анти ХА за дозата, но моята ми я намали след обилното изкървяване на база АпТТ и фибриноген и ме прати 3 седмици след намаляването на анти ХА да видим как се влияе от тази по-ниска доза. Въпреки приема на утрогестан и по-ниската доза ант ХА си ми е в нормита та си продължавам така. Разбира се през това време си ми гледа всеки път кръвотока с доплер, което май всъщност е най-важното.
Виж целия пост
# 293
То и моите се водят ниско рискови, ама са 7 броя и в комбинация...
Коагулационният статус според референтните на лабораторията, показваше, че съм разредена, но според референтните за триместъра съм си добре. Отделно кръвотокът в едната артерия беше влошен, като се компенсираше от другата. На последния преглед и двете са в норма. Чакам си анти ха резултата, ама става бавно, че го работят в Германия.
Виж целия пост
# 294
Ох, мисля ги тези потенциално опасни гени от почти началото. Първите седмици завършвах около 3-месечен курс с аспирин. Спряха ми го, че кръвта там изглеждаше разредена и заради риск от прокървяване.

На БХС притокът беше добре, след 10 дни се консултирах с още един лекар дали съм окей без терапия. Лявата артерия беше леко влошена, но каза засега няма нужда от лекарство. Пусках коагулация, всичко беше в норма, само APTT 22.9 сек от норма 23-24.

Утре съм пак на преглед и дано всичко е наред. Бих ходила всяка седмица направо, хаха. 🙄 Моите тествани 'криви' гени са PAI 4G/5G, MHTFR c/t и хомозигот ANXA5 M2/M2.

Успех с терапиите и стискам палци само за добри резултати при вас!
Виж целия пост
# 295
Дами аз пак да попитам вие през летните  жеги пиете ли вода с лимон и получавате ли стягане в областта на яйчниците след това? Преди малко гледах един live на списание 9 месеца със специалист по кърмене и ми беше много полезен.
Виж целия пост
# 296
Ей хора, май и аз усетих контракция.. я ми опишете, аз усетих все едно нещо ме пробожда по дължина в корема, леко, за около 2 секунди, не знам
Виж целия пост
# 297
Дами аз пак да попитам вие през летните  жеги пиете ли вода с лимон и получавате ли стягане в областта на яйчниците след това? Преди малко гледах един live на списание 9 месеца със специалист по кърмене и ми беше много полезен.
Не ,Габи аз не пия вода с лимон,доколкото знам от тази комбинация се смъква кръвното,а аз така или иначе съм си с ниско.По въпроса с меда честно не знаех че не трябва да се яде както и за ягодите и двете съм си хапвала.Иначе наскоро научих ,че не трябва да се яде и целина а аз си бях яла 😐
Виж целия пост
# 298
dее92 , а тези , които вървят в комбинация с ПАЙ, изследвала ли си ги, че не помня?
Виж целия пост
# 299
Мен не ме пробожда контракцията, усещам или стягане в корема придружено със странно чувство в слънчевия сплит или не усещам нищо освен че корема ми се мърда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия