Всичко за всички марки гел лакове -37 тема

  • 45 586
  • 801
# 390
И аз това щях да пиша, по принцип базата на Блускай е проблемна за сваляне. Ако си доволна откъм издръжливост,мога да ти препоръчам да правиш каре под нея, също така за свалянето може да пробваш с обикновен лакочистител с ацетон. При мен с каре нямаше разлика в трайността, и със свалянето не помня да съм имала проблеми. Успех
Виж целия пост
# 391
Проблема не е в разтвора, а в продуктите на Bluesky, тези китайчета  мнооооооого трудно се свалят и са доста агресивни към нокътя.
[/quote]

Благодаря! Ще пробвам отново.
За първи път ще се правя сама - взех всичко от Kodi. Надявам се, че техният гел-лак ще се премахне по-лесно.

Венислава Тодорова, не зная какво значи да правиш каре под базата. Имам само продукти на Kodi - сега за пръв път ще се лакирам с гел-лак и взех само основните продукти + един цвят. Имам обезмаслител(дехидрататор), ултра бонд, каучукова основа, цвят само 1, топ лак каучуков и разтвор за лепкав слой. Ще ги ползвам в същия ред. Купих само най-основното защото шансът да не се справя не е никак малък Simple Smile
Виж целия пост
# 392
Когато ходех на маникюр, бях с Bluesky, но пък за базата и топа не съм убедена - мисля, че бяха на SNB. Винаги свалях сама после с тампончета с обикновен лакочистител (15-20 минути).
Виж целия пост
# 393
Проблема не е в разтвора, а в продуктите на Bluesky, тези китайчета  мнооооооого трудно се свалят и са доста агресивни към нокътя.

Благодаря! Ще пробвам отново.
За първи път ще се правя сама - взех всичко от Kodi. Надявам се, че техният гел-лак ще се премахне по-лесно.

Венислава Тодорова, не зная какво значи да правиш каре под базата. Имам само продукти на Kodi - сега за пръв път ще се лакирам с гел-лак и взех само основните продукти + един цвят. Имам обезмаслител(дехидрататор), ултра бонд, каучукова основа, цвят само 1, топ лак каучуков и разтвор за лепкав слой. Ще ги ползвам в същия ред. Купих само най-основното защото шансът да не се справя не е никак малък Simple Smile
[/quote]

Последователността е правилна, само внимавай с ултрабонда, нанеси го само по свободния край, защото пак ще видиш зор със свалянето.

За карето, с обикновен топ лак(аз използвах матов) нанасяш по средата на нокътя без да стигаш до свободния край или кожата , буквално само по средата. Това го правиш преди обезмаслителя като първа стъпка, след това всичко останало. (Дано си ме разбрала Joy)
Също така ултрабонд не е задължителен, ако до сега не си имала проблем с трайността на маникюра спокойно може първия път да го пропуснеш.
Виж целия пост
# 394

Благодаря! Ще пробвам отново.
За първи път ще се правя сама - взех всичко от Kodi. Надявам се, че техният гел-лак ще се премахне по-лесно.

Венислава Тодорова, не зная какво значи да правиш каре под базата. Имам само продукти на Kodi - сега за пръв път ще се лакирам с гел-лак и взех само основните продукти + един цвят. Имам обезмаслител(дехидрататор), ултра бонд, каучукова основа, цвят само 1, топ лак каучуков и разтвор за лепкав слой. Ще ги ползвам в същия ред. Купих само най-основното защото шансът да не се справя не е никак малък Simple Smile
Каучуковата основа на Коди, също е доста трудна за сваляне, аз съм я слагала с каре.

Каре - аз нанасям така: Обезмаслявам хубаво ноктите и слагам или микросел или матов топ на тънък слой в средата на нокътя, трябва така да е нанесен, че основата после да го покрие поне с 2мм. След като нанеса карето, взимам салфетка без власинки слагам обезмаслител и минавам крайчетата още веднъж, нанасям ултрабонд на чистите крайчета, ултрабонда не трябва да докосва карето и изчаквам 3-4-10мин. да изсъхне мнооооого добре карето, на матовия топ 3мин. са му достатъчни, на микросела му трябват 10.

Ако слагам каре под отлепваща база, го правя по-дебело, поне в два слоя.
Виж целия пост
# 395
Bobi V аз използвам същите продукти на Kodi, без цветните лакове (те са ми китайски) и нямам проблем със свалянето на лака - както и ти правиш пиля горния слой, слагам тампончета с Тips off течността за 10-15 минути и избутвам с дървен избутвач, ако някъде остане база слагам отново тампончето за 1-2 мин и всичко пада, но и да не падне до край базата не е проблем и не пиля, при следващо лакиране новата база изравнява. Както и преди мен  момичетата са писали ако слагаш ултрабонд да не е на целия нокът, аз също слагам каре.
Виж целия пост
# 396
Последните пъти ползвах базата на Bluesky, цвят на Claresa и топ Gelish. За сваляне запилявам топа и с течността на Kodi на тампонче с щипка ми пада за 5 до 10 минути - брокатените са малко по-капризни. При мен тази база държи и се сваля много бързо. От скромния ми опит за последната година - всяко нещо е до нокти. Аз от най-евтините лакочистители не ползвам, направо ми съсипват ноктите.
Виж целия пост
# 397
Здравейте,пак имам едно питане.Получих поръчаната печка(лампа) Grinning, но не са ми изпратили sun X5Plus ,a само Sun X.Имате ли представа става ли  или да я връщам.
Виж целия пост
# 398
Не е печка, а лампа!
Виж целия пост
# 399
Здравейте,пак имам едно питане.Получих поръчаната печка(лампа) Grinning, но не са ми изпратили sun X5Plus ,a само Sun X.Имате ли представа става ли  или да я връщам.
Ако е с 30+ диода , ща ти върши работа.
Аз искам да попитам, този ефект как се постига
Виж целия пост
# 400
Не е ли на принципа на мраморен ефект 🤔
https://youtu.be/64SbNt-S3ck
Виж целия пост
# 401
Здравейте, начинаеща съм. Искам да Ви попитам какво мислите за този пакет:
https://blueskyshop.bg/bg-product-details-1885.html
Преди време използвах продуктите на Cuccio и бях много доволна. Но не бях попаднала на добра печка.
Виж целия пост
# 402
Ох.втирса ме от пустите печки и фурни направо Grinning
Елеонора цената е БЕЗОБРАЗНА! Ако държиш на продуктите на Блускай-ОК няма да те разубеждавам,но лампата им от официалния производител е под 50лв. и е читава та читава. Моята е на 5г. и си работи като първия ден. В Али тая лампа е 15-20лв.
Купи си една лампа от ОЛХ,и скачай в Бютимол за Клареса/те май-са най-харесвани напоследък/. Блускай са китайци,по-висок клас но китайци. Ако ще купуваш китайци нека са на китайски цени. Препоръчвам от тях ibdgel от али. Топът им е супер,цветните лакове също,само стандартна база не съм пробвала тяхна,че имам 10 прашлясващи,но едва ли ще е калпава и тя.
Виж целия пост
# 403
Цената наистина е безобразна, като се има предвид, че това е Блускай. Само преди няколко поста се коментираше колко са трудни за сваляне. Потвърждавам, ужасни са за сваляне. Дори белещата им база се сваля трудно.
Вземи си полски лакове - Клареса, Silcare, Icone, HiHybrid (последните 3 ги има в мейкъп бг), все пак е европейско качество, а цените са достъпни. Лампи дал Господ един куп - за лично съм най-доволна от оригиналните на SUNUV, но има и доста по-достъпни в Али, Олх и куп други сайтове. До 100 лв ще се обзаведеш с лампа, база, топ и няколко цвята. Не хвърляй грешни пари за Блускай.
Виж целия пост
# 404
Благодаря Ви, момичета. Начинаеща съм и не съм запозната с много неща. За база бях чувала добри отзиви за коди. За гел лакове snb, единственото , което ми остана от cucciо e олио за кожички и е уникално. И исках да попитам също да ми препоръчате добра ел. пила? Благодаря отново и извинете за въпросите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия