Камъни в жлъчката - тема 8

  • 37 486
  • 759
# 255
А ако започнете да изцеждате и складирате? Да има за около седмица до десет дни? Колко е голямо бебето?

На 25 дни. Това е добра идея, мислех, че не може заради някакви лекарства при операцията. Ако мога да се цедя, би било супер.
Виж целия пост
# 256
А ако започнете да изцеждате и складирате? Да има за около седмица до десет дни? Колко е голямо бебето?

На 25 дни. Това е добра идея, мислех, че не може заради някакви лекарства при операцията. Ако мога да се цедя, би било супер.
Ще започнете отсега да заделяте и да замразявате кърма, за да може да оставите бебето 3-4 дни на тези запаси.Съветвам Ви да имате поне за седмица, ако не се чувствате добре след операцията да може да има какво да яде.Питайте и лекарите колко време след упойка не е ок да се кърми, но не мисля, че е много.
Риск- бебето да се отбие или да се наложи дс цедитр с бъдеще.
Не Ви пречи да започнете да складирате кърма и в подходящ момент да решите какво да правите.
Виж целия пост
# 257
Някъде назад в темите беше обсъждано това за кърменето. Мисля, че можете да кърмите веднага след като се приберете. Кажете на анестезиолога, че кърмите. На херурга също. Ако се наложи да ви изписват лекарства има много, които са съвместими с кърменето, но лекаря трябва да знае. Ако е още малко бебчето е добре, че ще можете да си го вдигате, защото е леко.
Виж целия пост
# 258
Лоли, не ми се струва реалистично да издържиш още година с кризи на 5 дни, вижда ми се просто абсурдно. Махай и забравяй. Складирай кърма, да има бебчето за 7 дни, докато си в болница и се възстановяваш. Една приятелка си отби бебето заради тази операция, но нейното беше на близо 2 години.
Виж целия пост
# 259
Много зависи от състоянието Ви.
Моето бебе беше на 2м като се оперирах. Понеже имах и възпаление преди, пиех много силен АБ и ми казаха да изхвърлям всичко. След операцията отново пих силен АБ. Единият лекар ми каза поне 2 седмици да изхвърлям кърмата, а друг ми каза направо да спра, защото лекарствата ми не били съвместими с кърменето.
 В крайна сметка кърмата почти сама си ми спря от стреса и дори не трябваше да избирам.
Виж целия пост
# 260
5м от операцията на жлъчка ,но  от 4 дена имам често оригване и чувство на преседна лост в горната част на  стомаха.Преди 1м бях на контролен преглед и гастро то каза,че всичко е наред.Само амилазата ми беше 115 при норма 100,но гастро то каза,че е добре.Някой имал ли е такива симптоми и как се е справял с тях.
Виж целия пост
# 261
5м от операцията на жлъчка ,но  от 4 дена имам често оригване и чувство на преседна лост в горната част на  стомаха.Преди 1м бях на контролен преглед и гастро то каза,че всичко е наред.Само амилазата ми беше 115 при норма 100,но гастро то каза,че е добре.Някой имал ли е такива симптоми и как се е справял с тях.
Да. С хапче за киселини и експумизан. Открай време ако прекаля с козуначено тесто или кекс ми се получава така.
Виж целия пост
# 262
Bolibon, благодаря ти  за отговора.Аз не съм пробвала още нищо тестено, освен хляб и макарони. Мислиш ли,че ще мине това оригване и приседналост  от еспумизан? Преди операцията не ми се е случвало.
Виж целия пост
# 263
Bolibon, благодаря ти  за отговора.Аз не съм пробвала още нищо тестено, освен хляб и макарони. Мислиш ли,че ще мине това оригване и приседналост  от еспумизан? Преди операцията не ми се е случвало.
При мен минава, но се налага да взема и нещо за киселини. Преди няколко години като се появи, чак на доктор ходих от притеснение какво ми има и той ми каза, че това е една от проявата на киселини. Дотогава не бях имала. А експумизан няма с какво да ти навреди ако не помогне. Аз пия и ментови капки, че не винаги има експумизан или нещо за киселини вкъщи.
Виж целия пост
# 264
lavaca, съветвам да повториш амилазата, според мен ме е нормално да е над горна граница... Иначе подкрепям прием на блокер на природната помпа за намаляване на киселинността.
Иначе като ви слушам как все още се ограничавате, само аз ли месец след операцията ям почти всичко (буквално така ми казаха и хирурзите, да изчакам 30 дни и да започна да си хапвам всичко)? Не съм яла още само пържено, омлет и някакви мега мазни меса.
Виж целия пост
# 265
lavaca, съветвам да повториш амилазата, според мен ме е нормално да е над горна граница... Иначе подкрепям прием на блокер на природната помпа за намаляване на киселинността.
Иначе като ви слушам как все още се ограничавате, само аз ли месец след операцията ям почти всичко (буквално така ми казаха и хирурзите, да изчакам 30 дни и да започна да си хапвам всичко)? Не съм яла още само пържено, омлет и някакви мега мазни меса.
И аз бях като теб. Омлет ядох втория месец. Пърженото и лютото го оставих за края на третия месец. Бях два месеца болничен, заради естеството на работата ми. Като се върнах си носих обяд не знам дали има и 2 седмици и се записах на стол, първо внимавах какво си вземам, може би месец по-късно ядях всичко. А нашия стол си е точно стол от едно време, като в училище, със столова храна. Може да се каже, че готвят всичко друго, но не и здравословно. Не съм имала проблеми. А тогава бях вече и бременна.
Виж целия пост
# 266
Много ми е интересно това за храненето ви! Хирургът каза, че задължително трябва да спра да се ограничавам месец след операцията и да ям всичко иначе можело тялото ми да не се приспособи и никога да не мога да го ям. Чета обаче, че има много хора, които избират другия подход.

Понеже се настройвам за операцията, моля ви споделете и останалите оперирани, кога какво ядохте, имате ли остатъчни проблеми след операцията, за цял живот ли ще трябва да ограничавам пържени картофки, кафе, алкохол. Какви са симптомите, ако хапнеш “забранена” храна? И т.н.
Виж целия пост
# 267
lavaca, съветвам да повториш амилазата, според мен ме е нормално да е над горна граница... Иначе подкрепям прием на блокер на природната помпа за намаляване на киселинността.
Иначе като ви слушам как все още се ограничавате, само аз ли месец след операцията ям почти всичко (буквално така ми казаха и хирурзите, да изчакам 30 дни и да започна да си хапвам всичко)? Не съм яла още само пържено, омлет и някакви мега мазни меса.

Аз я по третих амилазата. Тъй-като си направих сама изследванията преди контролата.Тогава беше 100 и след два дни направих наново и беше 112.Когато отидох на гастро то той ми пусна наново +калпротектин,микробиология, защото имам СРДЧ  преди операцията .Микробиологията беше отрицателна;калпротектина в норма,но амилазата 115.Всички други чернодробни в норма и липаза та. Предния ден преди операцията съм била с амилаза 90.Той каза,че се гледали и други изследвания  и,че някой хора имали такава амилаза и не била много над нормата и ,че било наред.Тъй-като съм изследвала амилазата един път през август и два пъти през септември ще чакам още един месец и пак ще я изследвам.
Виж целия пост
# 268
Здравейте, във вторник ще станат три седмици от операцията ми. От два, три дни имам проблем - будя се през нощта от нещо като киселини (парещо усещане, сякаш нещо се излива в стомаха ми), особено при обръщане настрани. Май всичко започна след като една вечер ядох варена тиква точно преди лягане. Внимавам какво ям, но това с честото похапване по малко ми е най-трудно. И на мен хирурга ми каза три седмици без яйца, шоколад, кафе, пържено и мазно, а след това постепенно да си ги въвеждам. Кафе пия от втората седмица и нямам проблем. Но сега ме е страх да хапна нещо ново. Моля ви, споделете вие как въвеждахте новите храни през първия месец.
Виж целия пост
# 269
Лоли, аз спазвах строга диета само 2 седмици след операцията с крем супички и позволени храни като пилешко, картофи, моркови. После започнах да си ям постепенно почти всичко, като месец след операцията изядох половин еклерова шоколадова торта (да, съвсем сериозно! Не ме анатемосвайте, моля, не знам дали е правилно, но бях буквално зажадняла за такава храна след 6 месеца глад и мизерия Grinning) и нямаше никакъв проблем. И ядки ям, и кафе пих няколко пъти, и шоколадови бонбони също. Само бобови и пържено не ям. А преди правех кризи от половин бисквитка и качвах чернодробните ензими до 1000... Да ми бяха казали, че ще се родя, по-рано да се бях оперирала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия