Камъни в жлъчката - тема 8

  • 37 488
  • 759
# 270
Да попитам , кога може да се яде прясно зеле и кисело зеле след операцията.Аз не съм яла зеле от януари  и днес като сложих ме зеле за зимата се замислих.А по-повод кафето и аз пия всеки ден по 2 еспресо   и го започнах 17 дена след операцията.И преди нея пак пиех по 2 на ден и нямах проблем с него.А за диетата я спазвам още ,защото 3м преди и 5м след операцията просто свикнах и не ми прави впечатление,че не ям още яйца,шоколад, бобови,пържено,свинско,торти;масло.Но си мисля за едни палачинки в скоро време,въпреки че са с яйца и масло.
Виж целия пост
# 271
Да попитам , кога може да се яде прясно зеле и кисело зеле след операцията.Аз не съм яла зеле от януари  и днес като сложих ме зеле за зимата се замислих.А по-повод кафето и аз пия всеки ден по 2 еспресо   и го започнах 17 дена след операцията.И преди нея пак пиех по 2 на ден и нямах проблем с него.А за диетата я спазвам още ,защото 3м преди и 5м след операцията просто свикнах и не ми прави впечатление,че не ям още яйца,шоколад, бобови,пържено,свинско,торти;масло.Но си мисля за едни палачинки в скоро време,въпреки че са с яйца и масло.
Ти специално вече можеш да ядеш абсолютно всичко. Припечена филия с масло ядох още през втория месец, палачинка си позволих и преди да направя 1м, кекс и мъфини също.
Алиса можеш да ядеш бобови. През първия месец са забранени, защото образуват газове.
Виж целия пост
# 272
Да попитам , кога може да се яде прясно зеле и кисело зеле след операцията.Аз не съм яла зеле от януари  и днес като сложих ме зеле за зимата се замислих.А по-повод кафето и аз пия всеки ден по 2 еспресо   и го започнах 17 дена след операцията.И преди нея пак пиех по 2 на ден и нямах проблем с него.А за диетата я спазвам още ,защото 3м преди и 5м след операцията просто свикнах и не ми прави впечатление,че не ям още яйца,шоколад, бобови,пържено,свинско,торти;масло.Но си мисля за едни палачинки в скоро време,въпреки че са с яйца и масло.
Ти специално вече можеш да ядеш абсолютно всичко. Припечена филия с масло ядох още през втория месец, палачинка си позволих и преди да направя 1м, кекс и мъфини също.
Алиса можеш да ядеш бобови. През първия месец са забранени, защото образуват газове.

И всякакво зеле ли?
Виж целия пост
# 273
Да попитам , кога може да се яде прясно зеле и кисело зеле след операцията.Аз не съм яла зеле от януари  и днес като сложих ме зеле за зимата се замислих.А по-повод кафето и аз пия всеки ден по 2 еспресо   и го започнах 17 дена след операцията.И преди нея пак пиех по 2 на ден и нямах проблем с него.А за диетата я спазвам още ,защото 3м преди и 5м след операцията просто свикнах и не ми прави впечатление,че не ям още яйца,шоколад, бобови,пържено,свинско,торти;масло.Но си мисля за едни палачинки в скоро време,въпреки че са с яйца и масло.
Ти специално вече можеш да ядеш абсолютно всичко. Припечена филия с масло ядох още през втория месец, палачинка си позволих и преди да направя 1м, кекс и мъфини също.
Алиса можеш да ядеш бобови. През първия месец са забранени, защото образуват газове.

И всякакво зеле ли?
Ядох кисело зеле по Коледа, оперирана съм в средата на ноември. Аз лично не обичам зеле, ама друга салата за ракията нямаше. И да, и малко ракия пих, с позволението на лекаря, около месец и половина след операцията.
Виж целия пост
# 274
Здравейте, рекох да споделя как върви моето възстановяване, вече над 2 седмици след операцията. Първата седмица всичко ме болеше - раните, както и вътрешно, лежането надясно беше невъзможно, по корем също. Това мина след първата седмица и тъкмо се чувствах добре - започнаха болки подобни на жлъчни кризи. Всеки ден по няколко часа следобед и вечер остра пулсираща болка в гърба вдясно, неповлияваща се от никакви лекарства и храни. Някак и това мина за около 5 дни преди да се успея да се консултирам с доктора. Така и не разбрах дали е нормално.
Сега вече няколко дни всичко е наред, пия по едно кафе еспресо дневно с много мляко, изядох 2 блокчета бял шоколад вчера, а днес малко баница. Иначе като цяло пазя 5та диета, ям главно зеленчуци, плодове и постно месо. Избягвам и хляба след първата седмица на сухари. Отслабнах 5 кг засега, но аз съм с наднормено тегло и не се оплаквам.

Сега вече като гледам назад, не беше толкова страшна операцията, преди да я направя изглеждаше доста по-ужасяващо, затова и я отлагах няколко години.  Кураж на всички, които се двоумят.
Виж целия пост
# 275
martines1,  и аз съм оперирана в Токуда (при д-р Васев). Изписаха ли ти някакви лекарства след изписването? На мен само Нексиум за 7 дни.
Виж целия пост
# 276
martines1,  и аз съм оперирана в Токуда (при д-р Васев). Изписаха ли ти някакви лекарства след изписването? На мен само Нексиум за 7 дни.

Не, нищо не ми изписаха. Впоследствие обаче пих 5 дни антибиотик, защото вдигах температура 2 дни след изписването. Сега си мисля дали е добре да се взимат някакви храносмилателни ензими... гледам по чужди сайтове се препоръчва ox bile, HCL и др. подобни.
Виж целия пост
# 277
Нищо не са ми  казвали да пия .
Виж целия пост
# 278
На мен ми изписаха инжекции Фраксипарин за няколко дни след операцията за разреждане на кръвта, лекарство за намаляване на киселинността в стомаха от типа на Нексиум, антибиотик за седмица.
Виж целия пост
# 279
Благодаря ви за споделеното Heart

На мен ми изписаха инжекции Фраксипарин за няколко дни след операцията за разреждане на кръвта, лекарство за намаляване на киселинността в стомаха от типа на Нексиум, антибиотик за седмица.

АлисаВСтранатаНаЧудесата, колко време ти казаха да приемаш лекарството за намаляване на киселинността? Както споделих в предишен пост няколко дни след като спрях Нексиум ми се появи нощен дискомфорт - парещо усещане сякаш в стомаха ми се излива киселина, особено при обръщане настрани.
Виж целия пост
# 280
Яна, бяха ми го изписали за 2 седмици след операцията, но аз го приемах за един месец, няма да навреди и за повече, а ти явно определено имаш нужда от по-дълъг прием. Аз дълги месеци го пих заради жлъчните кризи, беше ми изписан от гастроентеролог. Така че пий го, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 281
Яна, бяха ми го изписали за 2 седмици след операцията, но аз го приемах за един месец, няма да навреди и за повече, а ти явно определено имаш нужда от по-дълъг прием. Аз дълги месеци го пих заради жлъчните кризи, беше ми изписан от гастроентеролог. Така че пий го, не се притеснявай.
Благодаря за съвета! Ще продължа да го пия.
Виж целия пост
# 282
На мен ми биха само една инжекция за разреждане на кръвта в болницата,на другия ден след операцията.
Виж целия пост
# 283
Извинявайте,но може ли оперираните в Токуда да споделят като цена ориентировъчно какво им е излязло отстраняването на жлъчния мехур.Ако не може тук в темата моля на лични.
Виж целия пост
# 284
Извинявайте,но може ли оперираните в Токуда да споделят като цена ориентировъчно какво им е излязло отстраняването на жлъчния мехур.Ако не може тук в темата моля на лични.

Аз мислех да се оперирим там, каза ми доктора, че е около 1700-2000 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия