Мами в Италия - част 25

  • 16 170
  • 283
# 165
ми най-нормалното нещо , когато човек работи е да плаща осигуровки ,
застраховки и всичко, което е необходимо.
не виждам кой знае какво постижение в това.
не знам никой от мойте познати от България не се застрахова така както аз се застраховам тук Peace

Именно! Тя и Лени не се е застраховала така в Бг, както сега в Ит, най-вероятно  Wink И не е от кодиче фискалето, щото то в Бг ЕГН си има, което върши същата работа и само след няколко години нещата по събирането на приходи ще станат също толкова сериозни, както са тук, а хората значително по-изпълнителни! Системата ще го наложи ... или поне така ми се ще да вярвам

само да вметна, че застраховката на едната кола почти съм я събрала от стотинки в касичката  Mr. Green Mr. Green


Хаха, браво бе, Лени!  Peace Ние от толкова банки, нямаме време и пари за касичките  Laughing Ама мен нигока не са ми били страст. Затова пък си имам една страхотна кутия, подарък от Индонезия, където си слагаме монетини и чужда валута, ако ни е останала  Wink
Виж целия пост
# 166
На мен ми прави впечатление, че много момичета говорят по един странен начин за пребиваването си в Италия, като че ли има някакъв компромис и един вид символична цена, която се плаща да са тук. Много ми е странно  Thinking
Аз с е чувствам страхотно с моя съпруг и съм сигурна, че ще бъде така, дори и да отидем да живеем в друга страна или да се преместим в България. Но все пак зависи от това, което човек търси, от интересите и  идеалите ...
Виж целия пост
# 167
соня,
ми аз не разбирам какъв е паралела с бг и какъв е с мисъла от такива сравнения. Thinking

в бг съм си плащала също данъци , осигуровки, данък на апартамента, 2-3 застраховки на колата. на всеки допълнителен граждански договор ми се е свалял данък, имах допълнително пенсионно осигуряване - всичко по правилата. това, че съм живяла в бг не ме е карало по никакъв начин да не спазвам общите правила.тоест, моето поведение принципно не е промененода, застраховка живот не съм имала, но и тук нямам.

виж, размерът на данъци, застраховки , осигуровки тук е по-висок, пропорционално на стандарта. 

не разбирам за какви компромиси говориш - аз компромис съм направила с кариерата си, с това да съм далеч от роднините и приятелите ми. по-скоро съм сложила нещата на кантар и съм предпочела да живея с Д, не да живея в Ит. Италия е мястото, където се състоява живота ни, любовта ни. Тя никога не ми е била цел. Цел ми е бил живота с Дамиано.
Виж целия пост
# 168
На мен ми прави впечатление, че много момичета говорят по един странен начин за пребиваването си в Италия, като че ли има някакъв компромис и един вид символична цена, която се плаща да са тук. Много ми е странно  Thinking
Аз с е чувствам страхотно с моя съпруг и съм сигурна, че ще бъде така, дори и да отидем да живеем в друга страна или да се преместим в България. Но все пак зависи от това, което човек търси, от интересите и  идеалите ...

за мен ли4но ниЩо страни4но, мъ4а се само да съм обективна, особено, като гледам как наивно се подхожда към евентуална емиграция тук. И освен това, 4естно казано, Италия я смятам за една много неуредена държава.
Инак, никакви компромиси, отдавна ве4е смятам, 4е живота ми е тук.
Виж целия пост
# 169
Виж, Лени, според мен тук е много по-сериозно отношението към данъци, застраховки и тем-подобни и мисля всички са съгласни с това. И аз в Бг съм плащала данъци и по граждански договор и по договор за авторски права, както мисля плащат голяма част от хората.
В постинга за компомисите, не съм цитирала теб, не ме разбирай погрешно, изразих мнение, породено от едно такова вътрешно усещане, четейки напоследък форума.
Аз например направих голям компромис с работата си и, разбира се, с близките си.
Малко или много, всички тук, които сме омъжени са италианци, сме в една и съща ситуация по отношение на много неща и е хубаво, че омбеняме информация и опит, а дори, често пъти, усещане за нещата от собствената си пирамида.

Аз не разбрах едно нещо-застраховките, за които гооврите-пенсионните? Аз нищо не плащам ......  Thinking ... длъжни ли сме? Занм само, че има застраховки за казалинги ...

Виж целия пост
# 170
4естно казано, Италия я смятам за една много неуредена държава.

За съжаление е точно така ...... напълно те подкрепям в това отношение
Виж целия пост
# 171
Момичета, искам да ви попитам, ако можете да ми отговорите или дадете някаква информация ...

Как е процедурата с получаването на пари от бг фирма тук?
Периодично работя на хонорар към една фирма-интернационална,  централния офис е в Бг. Когато получвам от тях пари, за свършена работа тук, как са нещата после с данъците? Фирмата в БГ подава инфо, че ми е дала пари, но пък тук в Италия ги получавам. Имате ли идея за  принципите на подобни работни взаиомоотношения?
Виж целия пост
# 172
Момичета, искам да ви попитам, ако можете да ми отговорите или дадете някаква информация ...

Как е процедурата с получаването на пари от бг фирма тук?
Периодично работя на хонорар към една фирма-интернационална,  централния офис е в Бг. Когато получвам от тях пари, за свършена работа тук, как са нещата после с данъците? Фирмата в БГ подава инфо, че ми е дала пари, но пък тук в Италия ги получавам. Имате ли идея за  принципите на подобни работни взаиомоотношения?

А ти фактура правил ли им? Тук имаШ право да не декларираШ доходи до една определена цифра, но не си спомням то4но колко. Във всеки слу4ай, на твое място бих си траяла...Ще да мине време преди да запо4нат да правят някакви сериозни инкро4и за такива работи Twisted Evil
Виж целия пост
# 173
Момичета, искам да ви попитам, ако можете да ми отговорите или дадете някаква информация ...

Как е процедурата с получаването на пари от бг фирма тук?
Периодично работя на хонорар към една фирма-интернационална,  централния офис е в Бг. Когато получвам от тях пари, за свършена работа тук, как са нещата после с данъците? Фирмата в БГ подава инфо, че ми е дала пари, но пък тук в Италия ги получавам. Имате ли идея за  принципите на подобни работни взаиомоотношения?

Ми зависи. В смисъл такъв,4е ти тук официално не работиШ,нали? Мъжа ти прави дикиарационе деи реддити само за себе си а ти си му персона а карико,така ли е?
По принцип тази фирма като ти плаЩа ти прави бонифико,което ти идва периоди4но на банковата сметка или? По принцип има минимални реддити, върху които не се плаЩа данък,така,4е мисля,4е си минаваШ метър по тоя параграф.
Виж целия пост
# 174
Момичета, искам да ви попитам, ако можете да ми отговорите или дадете някаква информация ...

Как е процедурата с получаването на пари от бг фирма тук?
Периодично работя на хонорар към една фирма-интернационална,  централния офис е в Бг. Когато получвам от тях пари, за свършена работа тук, как са нещата после с данъците? Фирмата в БГ подава инфо, че ми е дала пари, но пък тук в Италия ги получавам. Имате ли идея за  принципите на подобни работни взаиомоотношения?

ако имаш резиденца тук трябва да плащаш данъци на парите,които получаваш като стипендия от бг. това е, което знам. ако имаш резиденца и ти превеждат заплата или хонорар има някакви данъци, не големи.

и последно за данъците да кажа - данъците са материя, която може да се манипулира.
дори  счетоводителя ви може да каже как да се направи еди какво си, за да плащаш по-малки данъци да ползваш облекчения и тн. това не е нещо ненормално или незаконно.
нашият счетоводител ме посъветва,  че преди резиденца не съм длъжна тук да плащам данъци и затова изчках с резиденцата 3-4 месеца, но с това не съм нарушила никакъв закон.
не случайно се плаща на данъчни консултанти и тн, хора, които познават материята.


Виж целия пост
# 175
Фактура на италианските клиенти издаваме от Бг.
Аз не съм издавала фактура досега на фирмата за мое заплащане, не знам как да ги мина парите - да се регистрирам по партита Ива или нищо да не правя, защото ще трябва да плащам данъци в Бг .......
Работата е там, че Бг фирмата нали  подава  инфо на данъчните за това на кого какви пари е дала, така че там данъчните ще знаят, че ми плаща. От друга страна, тук в италаинската ми банка ще има преводи от едн аи съща фирма /юридическо лице / периодично ....
Виж целия пост
# 176
Лени, аз имам резиденца тук, но нали постоянното ни жителство се води в Бг и това е така, докато не получим италаинско гражданство.
Миленка, аз нищо не съм декларирала досега, тъй като съм била под минимума ... а той май че е около 8000 годишно, ама не съм сигурна
Виж целия пост
# 177
Здравейте мами италианки!!! Grinning
След две седмици летим с Ици за Милано/за пръв път ще посетя и разгледам този град Simple Smile/ и от там пътуваме за Леко, където ще останем около седмица. През този период ще ми се налага всеки ден да пътувам до Дервио/ на езерото Комо/ и поне веднъж до Сейнт Мориц /Швейцария/....Обръщам се с огромна молба към вас и по-специално към donna al volanteи Ginger да ме ориентират дават ли коли под наем в Лекко, Дервио или Бергамо /доколкото знам последните две са много близо едно до друго/ къде и при какви условия, цени и т.н. Ще бъда безкрайно благодарна за каквато и да е информация!! Hug Ние ще сме на свободна програма, почивка и обиколки и ще ми е приятно да пием по едно хубаво италианско  кафе с някоя от вас!!  bouquet ...това беше покана Embarassed...и скрита реклама, но не на нескафе! Wink Laughing
Виж целия пост
# 178
Фактура на италианските клиенти издаваме от Бг.
Аз не съм издавала фактура досега на фирмата за мое заплащане, не знам как да ги мина парите - да се регистрирам по партита Ива или нищо да не правя, защото ще трябва да плащам данъци в Бг .......
Работата е там, че Бг фирмата нали  подава  инфо на данъчните за това на кого какви пари е дала, така че там данъчните ще знаят, че ми плаща. От друга страна, тук в италаинската ми банка ще има преводи от едн аи съща фирма /юридическо лице / периодично ....

Сон4е това ,4е фирмата подава декларация в Бг си е тяхна работа. Ти парите ги полу4аваШ тук и си с постоянна резиденца тука така,4е теб българските данъ4ни не те бъркат. Какви партити Ива и 4удесии бе 4овек,я си стой на задника. Това,4е имаШ някакви преводи на сметката ниЩо не зна4и. Wink
Виж целия пост
# 179
Ти парите ги полу4аваШ тук и си с постоянна резиденца тука така,4е теб българските данъ4ни не те бъркат. Какви партити Ива и 4удесии бе 4овек,я си стой на задника. Това,4е имаШ някакви преводи на сметката ниЩо не зна4и. Wink

Казваш няма проблем да ми пращат периодично и аз нищо и никъде да не декларирам ...... А Бг данъчните откъде да знаят, че аз съм тук .........
Ди Рокова, не сме ли с резиденца тук в Италия, а  постоянна си остава  в Бг, докато не получим италианско гражданство? На мен така ми бяха казали в Консолатото
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия