Косопад - 20

  • 66 903
  • 786
# 240
Аз и преди писах, но да се повторя - всяка коса и скалп се нуждаят от специфична грижа спрямо вида си, нуждите си и т.н. Същото е като с кожата на лицето например - всеки тип кожа има своите специфики и вида козметика и рутина е различна. Няма как да се даде универсален отговор - всеки ден миене за някои е ок, за други абсолютно не.
Виж целия пост
# 241
Тънката и къса коса се омазнява по-бързо. Няма правило на колко дена човек си мие косатА, защото зависи от нуждите на самата коса. Ако е необходимо и всеки ден трябва да се мие. Аз с коса до кръста, няма как да мия всеки ден. Едно че е дълга, друго че е суха. Мия на 3 дена. Но ако преценя, щя измия и на втори. Сухи шампоани абсурд.
Виж целия пост
# 242
Всичко е индивидуално безспорно, всеки сам преценява честотата на измиванията. Но правилото е да се държи скалпа чист и да се лекуват хиперфункция на мастните жлези, сърбеж и зачервявания, пърхот, себореен дерматит и т.н. всички неща който водят до загуба на косата.
Лечението включва локални и системни антибиотици в зависимост от тежестта на симптомите, антибактериални и медицински сапуни и шампоани, редукция на теглото и отстраняване на предразполагащите фактори.
Виж целия пост
# 243
Бях чела, че японките и корейките си миели косата всеки ден. Там това е напълно нормално. А всички са с хубави коси.
Между другото в дрогерия Лили видях една серия корейска козметика против косопад. Някой пробвал ли е я?
Виж целия пост
# 244
Аз съм пробвала безсулфатен корейски шампоан Доори против косопад, не е уау.
Чух добри отзиви от близка с косопад за Приорин, ще го тествам.
Виж целия пост
# 245
Аз, май, пак ще си купя Парусан. Един път съм го ползвала и ми хареса още от първия път, даже се учудих... После и сестра ми го ползва и тя каза, че при разресване не и падала косата. Дали, толкова чудодеен ми се сторил? Сериозно трябва да се заема с косата си, че и пърхут се е появил и е мазна, още на втория ден.
Виж целия пост
# 246
Обърках имената, точно за Парусан ставаше дума , около 20 лв бил.
Виж целия пост
# 247
Здравейте прекрасни и хубава нова седмица.
Имам въпрос,използвате ли скалп масажор и дерма ролер за по дълбоко проникване на серумите.
Имам дерма ролер но понеже ми заплита и скубе косата трябва да се ползва на влажна и раздрлена на секции коса и май го пропускам напоследък...
Та чудех се дали употребата на масажор няма да е по удобна и честа?
Виж целия пост
# 248
Използвам такъв масажор в банята при шампониране, също  и понякога, когато впръсквам серуми или си мажа отвари по скалпа. За мен масажът е приятен. Понякога масажирам и на суха коса без продукт.
Виж целия пост
# 249
Здравейте прекрасни и хубава нова седмица.
Имам въпрос,използвате ли скалп масажор и дерма ролер за по дълбоко проникване на серумите.
Имам дерма ролер но понеже ми заплита и скубе косата трябва да се ползва на влажна и раздрлена на секции коса и май го пропускам напоследък...
Та чудех се дали употребата на масажор няма да е по удобна и честа?
Какъв дермаролер ползвате? Каква е дълбочината на иглите? Боли ли?
Виж целия пост
# 250
Спорът е излишен.Факт е, че това с приучаването на кожата на тялото да не отделя себум в излишък важи на някои ситуации .При мен няма как да стане , пробвано е
Аз смених козметика за коса и кожа.Ползвам хидратация , неагресивни шампоани ( вече не купувам за мазна коса)и кремове,измивни за лице, които са за нормална кожа,вечер дори богати.Приела съм ,че така ще е и не потискам излишно себума.
Виж целия пост
# 251
Спор по въпроса няма. Нямам идея защо съфорумката се изказва като капацитет след като не е. Бори се със същия проблем като мен. Специялно си направих труда да й изчета всички мнения назад, да не би да пропускам нещо. Тези има или не компенсаторно омазняване, в нета бол. Тук нали се споделя личен опит.
Нямам идея как ги измисля и пише глупости за нежелание някой да си мие косата, че и до десет дни, че и вмирисан да ходи.
Явно само да се чете без да се пита е по-безопасно. Ще се въздържам.
Виж целия пост
# 252
Мисля, че откакто пия Ревалид, косата ми расте доста по-бавно. Някой имал ли е подобен проблем? Пия го от 1 месец.
Виж целия пост
# 253
Здравейте прекрасни и хубава нова седмица.
Имам въпрос,използвате ли скалп масажор и дерма ролер за по дълбоко проникване на серумите.
Имам дерма ролер но понеже ми заплита и скубе косата трябва да се ползва на влажна и раздрлена на секции коса и май го пропускам напоследък...
Та чудех се дали употребата на масажор няма да е по удобна и честа?
Какъв дермаролер ползвате? Каква е дълбочината на иглите? Боли ли?

Gera,
Аз имам комплект с различни размери и за скалп ползвам най-малките иглички, не боли и е много приятно усещане.
Но трябва да се ползва на влажна коса за да не скубе косата.
Виж целия пост
# 254
Здравейте,
Ще започна с това, че имам син на 20 години, който видимо започна да оплешивява на темето. Не сме правили никакви консултации с дерматолог, нито пък изследвания. От Бургас сме и тук лекарите са...няма да коментирам. Успяхме да си изпросим направление по ЗК за дерматолог. Силно се  надяваме да назначи изследвания и евентуално допълнително прегледи.
Личната ни "успокои", че щом е започнал косопада, спиране няма.
Е, не мога да го приема това...! В търсене сме на лекар, който ще вземе присърце нещата, все пак е 20 годишен. В рода си нямаме оплешивял толкова млад, очевидно има причина. Възможен е стрес- взехме мерки, прибрахме си го в Бг, няма да е студент тази година- ще почива. Храни се прилично, пие витамини от време на време, спортува умерено и не взима стероиди.
Личната ни препоръча Миноксидил 5%- взехме го, заедно с Биотин по едно на ден за вътрешен прием- и това взехме.
Започваме ги.
Моля да ни насочите към дерматолози, от които сте доволни?
Какви изследвания е добре да направим?
Млад е още да го оставям да оплешивява и не очаквам отношение и внимание от бургаските специалисти. Не е ли платен преглед, не си желан пациент!
Днес отново се сблъскахме с реалността.
...
Предварително Благодаря на отзовалите се!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия