Контракции?

  • 2 228
  • 8
Здравейте бъдещи и настоящи мами. В 18 г.с. съм, от няколко дни коремът ми се върдява и имам болки. Предположих че са подготвителни контракции, разговарях с АГ, той каза, че е рано за такива контракции, да пия магнерот 3х2 и спазмалгон, и ако до 2,3 дни не се подобрят нещата може да вляза за задържане. На някоя от вас случвало ли се е, от какво бяха болките, опасно ли е за бебето? . От стрес забравих да го попитам. Ще съм благодарна ако някой се отзове. ❤️
Виж целия пост
# 1
Да, случвало се е на много жени. Аз лежах в болница и ми вливах системи Магнерод. Моите бяха по същото време. Ще се стабилизират нещата с приема му.
Виж целия пост
# 2
Два пъти лежах за задържане, цялата бременност бях с контракции. При мен беше много ниско разположено бебето и според мен това оказваше влияние. Повече лежане и се пазете и така до щастлив финал
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 4
Втвърдявания имах много, болките зависи какви са. Ако са менструални, не е ок. Иначе разни други болки в кръста, като мускулна треска, като от разтягане си имах, не съм влизала в болница.
Виж целия пост
# 5
Аз съм така от началото на 4 месец с близнаци. Пия си Магнерот, ходя на прегледи през две седмици и следят шийката. Това вече два месеца и в болница даже не е ставало въпрос да влизам, но пък ми забраниха да работя.
Не си пипайте корема и гърдите, особено галене, защото това предизвиква контракции. Освен това всичките неща, които знаете, че правят за да предизвикват раждане, ги избягвайте (секс, стълби, много ходене, ядене на люто).
Не съм лекар!
Виж целия пост
# 6
Втвърдявания имах много, болките зависи какви са. Ако са менструални, не е ок. Иначе разни други болки в кръста, като мускулна треска, като от разтягане си имах, не съм влизала в болница.
Точно като менструални болки са, има ги и тези в кръста и придърпванията в корема, по - силни и по-чести са когато стана от леглото дори и за малко. Явно няма да се разминем с болница. Благодаря ви.
Виж целия пост
# 7
Привет!
Бременна съм в 12+3г.с, от вчера корема ми се издува ниско долу, сякаш някаква топка, като по издуто е в дясната страна, имам болки от време на време, понякога остри, понякога, не. Това контракции ли са, и дали е нормално?, понеже чак на 9-ти съм на преглед. Това ми е първа бременност.
Също така тогава ще правим и БХС, може ли някоя от вас, която го е минала да ми обясни горе долу какво следва, и дали е възможно да се разбере пола на бебето.
Извинявам се за дългият пост, благодаря на отзовалите се предварително!
Виж целия пост
# 8
Привет!В 14г.с съм .Разбрах ,че съм бременна към 8г.с .Имам тежка бременност която включва една бъбречна криза в началото на бременноста когато още не знаех,че съм бременна .Оказа се,че имам и ранни контракции (в началото не знаех,че са контракции по-скоро ги бърках със стомашно неразположение) С времето контракциите се усилваха .Усещах ги през ноща като пробождане в корема ,но не само ниско долу .От бременните съм които имах повръщане ,гадене ,причерняване (които мината в края на 13г.с) и започнаха силните крампи и виене на свят. Изписаха ми Утрогестан 3х1 и Магнерот 1х1  .Онзи ден обаче се засилиха ужасно много контракциите  и  спираха и почваха в рамките на 10мин .Освен боцкането в корема и сякаш ми се ходи до тоалетната усещах стягане и боцкане в матката.Този път вече се изплаших. Отидох веднага при доктора и ми увеличи магнерота 3х2 .Не работя от месец и ми казаха да си почивам(не знам на къде повече :д)  .Не виждат нищо нередно  с бебето всичко е окей и го нося добре.Не са ми казвали нищо за задържане .Но знам ,че не е окей да имам толкова ранни контракции и болезнени.В крайна сметка майка ми ме накара да потърся и второ мнение .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия