ДЕСЕТИ клас. Морски пръски, планинска прохлада - заслужен отдих и омайна наслада.

  • 49 009
  • 725
# 675
Честит да е Калоян!
Дъщеря ми поръча да й купя едни помагала на Регалия - с готови тестове за НВО в 10 клас - и по двата предмета, по препоръка на учителите им в училище. Щели да решават от тях втория срок.
Виж целия пост
# 676
Честит да е Калоян! На мен учителката по мат, която го подготвяше в 7-ми клас ми препоръча тестовете на Архимед.
Виж целия пост
# 677
Честит и здрав Калоян!
За сборниците, купих два по БЕЛ, на Веди и Регалия. На Регалия се препоръча и от учителката. Ами, не съм филолог, но вижте тезите  за есета. Веди:"Без достойнство сме несвободни" Регалия: (по повестта Гераците) "Домът, светът и разпадащият се ценностен космос" Не съм филолог, но... ако преди 100 години някой дръзнеше да се изрази по този начин и да скалъпва врели-некипели, оценката щеше да е ясно каква. Сега, всичко е допустимо. С две думи-като да се упражняват децата за" точки"на НВО, вършат работа. Като да научат децата на стил, изразяване и вникване в литературата, нищо и половина. А, още един шедьовър имаше "елементи на биографизъм" И всичко това, само от бегло прелистване тази сутрин. Но, за съжаление, днес няма кой да изгони търговците от храма.
Виж целия пост
# 678
Да е жив и здрав Калоян, много щастие и успехи!
Това е сборника, който използват в училището на набора https://www.book.store.bg/p281588/testovi-zadachi-po-matematika- … o-oceniavane.html
Виж целия пост
# 679
Здрав и щастлив да е Калоян, също и за имениците днес най - сърдечни пожелания от мен! Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 680
Sweat SmileНа патерица да е жив и здрав Калоян!
Аз да си призная още не съм купила учебник по математика, а камо ли нещо друго като сборник. Rolling Eyes

Днес е бил иначе интересен ден:
Първи час история и представяне на доклад
Втори час контролно по философия
Трети час не знам какво, но е помагала за контролното на брат си по БЕЛ
Четвърти час контролно по БЕЛ
Пети час не знам какво, но е помагала за контролното на брат си по музика
Шести час изпитване и резюмета по френски

Обади се, че си ляга и само да съм посмяла да й пиша или да й звъня.
Виж целия пост
# 681
Обаче и в учебника има "шедьоври" - "Името" Ганю определено има пейоративни конотации", Joy
Добре, че все пак е даден и" превод"
Виж целия пост
# 682
Добър вечер,
Влизам да питам на вас дали ви пуснаха анкета дали децата имат зелен сертификат? В класа на синковеца никой няма и настъпи шок и ужас в родителите, че и при тестове няма да ги върнат присъствено...
Четейки насоките на МОН https://www.mon.bg/bg/news/4513 се замислих на т.4.5. дали ако падне бройката заболели ще ги върнат ротационно. Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 683
Аз хабер от училището нямам, но децата са се организирали и сами са направили анкета, имаме 2 ваксинирани, 4 с официални ПСР-и, може би още 3-4 ще си направят антитела, трудно ще се съберат половината, така че остава да чакаме тестове… или да цъфнат налъмите! Варна е далеко от ротация, всъщност вчера бяха 720/100000, може пък скоро и да паднат, но с приоритет в нашата гимназия са 8 и 12 клас, така че ако преди Коледа ги извикат за седмица или две ще е късмет, но според дъщеря ми само щели да развалят успеха на децата 😂😂😂.
Виж целия пост
# 684
За големите най-смислено е да се направят текстове за антитела, вместо да ги тестват с антигенни. Повечето са доста активни и са срещали вируса.
 Наборката е с първа доза Пфайзер от вчера. По новите правила май след 14 дена ще е със сертификат.
Виж целия пост
# 685
Наборката е с първа доза Пфайзер от вчера. По новите правила май след 14 дена ще е със сертификат.
Майка е от днес с първа доза пфайзер, извадих и сертификат веднага, но пише, че е 1/2 ваксинацията. Мисля, че по последната заповед си в валиден и може да се използва веднага...
Виж целия пост
# 686
Не, не може. По последната заповед е валиден от 15-тия ден.
Виж целия пост
# 687
Честит да е Калоян!Много здраве и успехи за него!
Днес и при нас са пуснали анкета.В класа на щерката ваксинираните деца са 3.Май има и преболедували,но кой има сертификат за това или за антитела не е ясно.В този ред на мисли не знам дали ще се стигнат заветните 50%.
Днес я питам иска ли да ходи на училище присъствено.Вече била свикнала вкъщи.Не очаквах такъв отговор.Преди седмица ми обясняваше,че предпочита присъствено.
Нямам идея дали ще ги върнат ротационно в София.В момента заболеваемостта е  646/100000, далеч сме от 500/100000.
Виж целия пост
# 688
Преди НГ въобще не очаквам пускане присъствено. Ако ги върнат преди края на първи учебен срок, ще е супер гадно - да ги НАизпитват едно хубаво. Това го казвам като страничен наблюдател, не като човек в системата. Нищо не се чува "вътре" - същите неясноти. Карат ни да броим колко от децата имат сертификат някакъв, за да се знае ориентировъчно колко на брой тестове ще трябват (това за анкетата).
Виж целия пост
# 689
Преди НГ въобще не очаквам пускане присъствено. Ако ги върнат преди края на първи учебен срок, ще е супер гадно - да ги НАизпитват едно хубаво. Това го казвам като страничен наблюдател, не като човек в системата. Нищо не се чува "вътре" - същите неясноти. Карат ни да броим колко от децата имат сертификат някакъв, за да се знае ориентировъчно колко на брой тестове ще трябват (това за анкетата).

Дано " дългата ваканция" продължи САМО до Коледа , в противен случай отиде и тази учебна година.  Ходи обясни на пубертет,  че трябва да поддържа ниво , присъствено или Не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия