Каква марка хладилник да избера тема N⁰2

  • 47 012
  • 735
# 180
Не знам какво е дървено изглеждащ хладилник, но тези защити sono отговарят на това определение, изглеждат като от миналото.
Виж целия пост
# 181
Това си е твое мнение!
 Аз не ги харесвам на вид.
Защитите може да изглеждат от миналото но струват 10 лена и са малки. А и предпазиха моя хладилник, климатик и телевизор на село в което захранването е лошо.
Виж целия пост
# 182
Не знам какво е дървено изглеждащ хладилник, но тези защити sono отговарят на това определение, изглеждат като от миналото.
Те може и така да изглеждат, ама на съседите им гръмнаха и телевизора и пералнята заедно, а моите си работят, защото машинката прекъсна захранването точно, когато трябваше. Вкъщи имам при пералнята, телевизора, хладилника и абсорбатора. Моите машинки са тези и са разположени на скрити места:
https://www.sono.bg/index.php?id=73&category=31&mode=8
Виж целия пост
# 183
Ами същите са като моите.
Виж целия пост
# 184
Ама ти каза 10 лв, а тези са към 30лв. към днешна дата. Аз ги бях купила за около 25-6 лв. от Технополис.Вдигнали са цената. Както и да е.
Ето, за който се интересува, снимах праговете на изключване и времето за изключване, че в сайта май не ги пише:
Виж целия пост
# 185
Казах го образно. Исках да кажа, че хладилника не е красив за мен, но е скъп, а защитата е евтина. Иначе, аз ги хванах на промоция за по 22 лева.
Виж целия пост
# 186
Имат един проблем - като включих такава защита в контакта зад хладилника и се налижи хладилникът да мръдне към 5 см напред. Това го изкара пред линията на мебелите, а и отзад се отвори една фуга. Ама не си личи много, а и от фугата се охлажда по-добре. Но да се има предвид.
Виж целия пост
# 187
Ами аз предпомитам да стърчи от колкото да давам нови 1000 лева. Че и нагоре. Особенно за климатиците пък най-вече.
Виж целия пост
# 188
Няма нужда да са 1000 лв., но нали точно за красота ставаше дума. Има къде къде по-добре изглеждащи, но пак не.
Е, какво цялата къща ли ще се защитят с тези джаджи?!  Ще стърчат, загрозяват.
Предпочитам защита в таблото - на всичко, а не N бр., дори да са добре изглеждащи.
При нас почти не е виждат контакти (и кабели няма), какво остана на видя такива стърчащи неща.
Виж целия пост
# 189
Явно не допускаш, че някои хора, не могат да преправят инсталацията. Защо трябва да стърчат. Мислиш ли, че само само във вас контактите са скрити. Отделно, че не е нужно всичко да е включено в тях. Хладилника е винаги включен, с много сложно захранване. Да не говорим за инверторните хладилници, където трифазния модул има много сложен софтуер. При токов удър на платката може да и няма нищо, но софтуера да се е изтрил.
Виж целия пост
# 190
Няма нужда да са 1000 лв., но нали точно за красота ставаше дума. Има къде къде по-добре изглеждащи, но пак не.
Е, какво цялата къща ли ще се защитят с тези джаджи?!  Ще стърчат, загрозяват.
Предпочитам защита в таблото - на всичко, а не N бр., дори да са добре изглеждащи.
При нас почти не е виждат контакти (и кабели няма), какво остана на видя такива стърчащи неща.
Зависи как си си организирал нещата.
Ще ти кажа у нас как са скрити четирите устройства:
1-зад телевизора
2-контактът на хладилника е скрит в един шкаф  до него, хем да има лесен достъп
3- понеже абсорбаторът ми е пирамидален, декоративен, включването е скрито зад металната част, която крие въздуховода
4- пералнята си е  в  отделно помещение и там хич не ми дреме какво се вижда.

Та така. Като дойдат хора, не гледат грозотии. Да допълня, че всички кабели са вкарани в канали. Няма да се спъваме в тях я.
Само снощи, устройствата се задействаха два пъти, а лампата дори не премигна.
Виж целия пост
# 191
Аз пак се включвам след злополучния опит със Самсунг. Подарих го, не мога да му слушам стържещия звук! Боклук на 4 месеца!!!
И сега питане - виждам, че много хвалите LG като тихи и надеждни и дори си избрах модел. Но всички останали уреди вкъщи са AEG  и се чудя какво ви е мнението за хладилниците от марката - качество, ниво на шум в сравнение с LG? Или пък Бош? Дайте съвет, че не мога да си позволя да хвърля още 1000 лева…
Виж целия пост
# 192
Аз пак се включвам след злополучния опит със Самсунг. Подарих го, не мога да му слушам стържещия звук! Боклук на 4 месеца!!!
И сега питане - виждам, че много хвалите LG като тихи и надеждни и дори си избрах модел. Но всички останали уреди вкъщи са AEG  и се чудя какво ви е мнението за хладилниците от марката - качество, ниво на шум в сравнение с LG? Или пък Бош? Дайте съвет, че не мога да си позволя да хвърля още 1000 лева…
АЕГ хладилник-не. Просто е несравним с ЛГ. Имах "удоволствието" да се запозная с няколко.
Бош... стават, но зависи от модела. Имам и 2бр. ЛГ и един Бош. Е каквото и да си говорим, Бошът не охлажда равномерно и е по-шумен от другите два.
Просто за всеки тип уред си има марка, която е най-добра в нещо.
Виж целия пост
# 193
Хладилниците на АЕГ, са изключително добри, но не и тези за нашия пазар. Тук се внасят евтини и орязани модели.
Най-добрите хладилници в България, според мен не са ЛГ.
По-скоро са едни от най-добрите. Има модели на Бош, които са по-добри. Имаше и модели на Либхер, с много добри показатели. Според мен хубав хладилник е този, със компресор Секор или Данфос.
Сега вече ЛГ имат компресор, който е с малко по-различен принцип, няма части които се въртят, са само бутало, което е под действието на пружини и електромагнити. И те си имат дефекти. Ако не е нивелиран перфектно, изтраква, защото е положен на меки тампони.
За сега дефекти на този компресор не съм виждал, освен един, където го забравиха отворен хладилника, компресорчето прегря и заклини, по това е дефект по-човешка вина.  Старите ротационно-бутални компресори ги оправяхме с гумен чук в картера, тук не се получи. Та сменяха компресора гаранционно. Иначе като марка, ЛГ правят хубави хладилници.
Иначе в другите държави, като Германия много обичат Самсунг, Сименс и Хаиер. Тук вече, защото, за там са много качествено направени.  Сега качеството на хладилниците Хаиер се завиши и тук, но още трябва да се наблюдава. Само те и Бош слагат компресори Секор, а Бош има и с АСС.  Хладилната част при еднакво разположените хладилници, е еднаква.
От там на натък, работата на хладилника зависи от заложената му програма, каналите и клапите.
Виж целия пост
# 194
.......
..
Най-добрите хладилници в България, според мен не са ЛГ.
По-скоро са едни от най-добрите. Има модели на Бош, които са по-добри. Имаше и модели на Либхер, с много добри показатели.

Vasil Vasilev 676271, може ли моделите за които говорите на Бош и Либхер? Ако са бели, не търся инокс.
Бях се спряла на LG, от всичко прочетено в темите за хладилниците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия